Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elítélendő lenne, ha nem...

Elítélendő lenne, ha nem szólnék az összes bevételemről a szüleimnek, miközben eltartanak miközben egyetemre járok?

Figyelt kérdés

Az a baj, hogy ugyanannyival támogattak előző tanév elején, mint a végén és rendszerint konfliktust okozott, hogy hónap végére ugyanabból az összegből a tanév végén kevesebb maradt, mint a tanév elején. Holott pl második félévben nem igazán költöttem kaján kívül semmi másra, szórakozni sem jártam. Csak hát fránya infláció, ugye... :/

És a szüleimnek az a hozzáállása, hogy ha valami bevételem van, legyen az diákmeló, ösztöndíj, bármi, akkor annyival kevesebbet adnak, tehát ezzel azt várják, hogy számoljak is be róla. Gondolom ezzel akarnak rávenni az önállósodásra, csak elég szívás, hogy több energiát teszek bele mindenbe, ehhez képest például a szendvicsemre csak a legolcsóbb szalámit tehetem, miközben sehová nem megyek, semmi luxusra nem költök, különben hónap végén a cseszegetést hallgathatom a "túlköltekezés" miatt.

Emiatt arra gondoltam, hogy talán nem említeném meg az ösztöndíjam teljes összegét, vagy azt, hogy járok diákmunkára. Valószínűleg nem tudnék félretenni, hanem szimplán az oldódna meg, hogy ha a szüleim hó végén rákérdeznek, hogy hogy állok, akkor nem tűnne úgy, mintha "túl sokat költenék"

Csak közben meg bűntudatom van a dolog miatt, mert ha tudnák, akkor tehermentesíteném őket egy kicsit, ami nem ártana, mert nem keresnek túl jól, meg apám lehet elveszti a munkáját, stb.


Mit gondoltok?


2023. aug. 28. 12:33
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
87%

A végén van a lényeg. Ha nekik ez ilyen gond, akkor nyilván elmondanám, és nem sajtolnék ki belőlük minden forintot. Főleg, ha tényleg elveszíti az állását apukád.

Ha nem okozna nekik gondod, csak kvázi akadékoskodnak, akkor nem szólnék.

2023. aug. 28. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
31%

Azt gondolom, hogy elég nagy önzőség hazudni, barmilyen oknál fogva is.

Ők, ahogy leírod minden erejükkel segítenek. Ennél többet nem tudnak tenni, és szerintem is jogos, ha a kevésből kicsit kevesebbet adnak, hamar neked is van bevételed.


Akár halaszthatsz is, elmész dolgozni, spórolsz. Utána nem kell a legolcsóbb szendvicset enned.

2023. aug. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
42%
Én nem mondanám el. Én mindig titokban tartottam, ha plusz pénzem volt. Mondjuk velem a szüleim nagyon kiszúrtak, mind a kettő, ezért meg is érdemelték, hogy szivassam őket.
2023. aug. 28. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
67%
Örülj, hogy tàmogatnak. Nekik is inflàciò van. És ha hazudgàlsz majd kiderül nagyot csalòdnak majd benned.
2023. aug. 28. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
65%
Spórolni ma? Ne röhögtess! A tanulmányok nem játék, hogy csak úgy összevissza dobáljuk, kicsit benn vagyunk, kicsit kinn. Végig kell járni. A kérdés megválaszolásához nincs elég információnk, nem tudjuk, hogy rosszindulatúak-e a szüleid vagy csak szegények. Ha nem telik nekik többre, akkor a luxusaid (ideértve a szalámit) megfinanszirozása a te dolgod.
2023. aug. 28. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
64%
Mindenkinek orbáni infláció van, ülj le aztán beszélgess velük arról hogy ez neked szívás.
2023. aug. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
75%

4, ha ők is érzik az inflációt minek csreztetik hó végén hogy többet költ? Nekem ez nem áll össze.

Lehet a diákhitrl jobb, oke nekem is szívás volt hogy fel kellett venni, de legalabb nem hallgattam apámtól hogy sokat költök ha turiban pár ezer ftért veszek csizmát télre , vagy hogy ne menjek haza olyan sűrűn mert az is pénz. Mellette diakmunkázz aztan legalabb az ideget nem nyeled miattuk.

2023. aug. 28. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem az lenne helyes, ha elmondanád, de azt is, hogy az áremelkedés miatt így is alig jössz ki a pénzből. Ha kell tételesen, hogy fél éve a sima szalámis zsemle kijött ennyiből, most annyi és te munkával kiegészíted a pénzüket, így tudsz ugyanolyan alacsony szinten megélni.

Ezután ők eldöntik, hogy hogyan tovább.

2023. aug. 28. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem erkölcstelen, ha nem mondod el, hogy van más bevételed is...
2023. aug. 28. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:

Nem igazán vágom, hogy mekkora a probléma otthon az anyagiak terén. Ebbe nem látok bele annyira, hogy meg tudjam ítélni, mivel ha komolyan megpróbálnám átbeszélni, gyereknek vagyok kezelve, meg le vagyok rázva a "semmi közöd hozzá" felkiáltással. Anyám simán mond olyat, amikor hosszabb ideig voltak táppénzen mind a ketten, hogy így hónap végén nem lesz mit enni, aztán meg random valami egyáltalán nem indokolt cuccal, amit aztán jó ha egy évben egyszer használ azon túl, hogy elmúlt az újdonság arázsa, ami egyértelműen túl drága, ha reális a veszély, hogy hónap végén nem lesz kaja.

Meg például szép és jó, hogy én valamennyire tehermentesítem őket, de mi van, ha annyira megdrágul minden, hogy annyiból akkor se jövök ki, ha tényleg a minimumon élek? Ha nem számolok be a teljes összegről, akkor lenne az, hogy amit én kerestem azzal egészítem ki, amit ők adtak, tehát nem arról van szó, hogy rajtuk élősködve akarok valami drága cuccra spórolni, hanem arról, hogy nem szinte csak budget toast kenyéren és szalámin meg zacskós levesen akarok élni úgy, hogy mellé semmi gyümölcsöt, semmi zöldséget nem fogyasztok.

Ezt elég nehéz úgy eldönteni, hogy reálisan és teljesen nem látok bele a helyzetbe, hanem csak a saját részemet látom át, hogy mennyi a koli, mennyi a bérlet, mennyit adok ki kajára, stb. Amire meg ugye az van mondva, hogy túl sok, miközben mindenből a létező legolcsóbbat veszem.

2023. aug. 28. 13:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!