Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudnék megbocsátani neki?

Hogyan tudnék megbocsátani neki?

Figyelt kérdés

Előre is bocsánat a regényért, próbáltam rövidre fogni, csak utólag vettem észre hogy nem sikerült. Köszi ha elolvasod!


Hogyan tudnék megbocsátani anyámnak, aki átugrott minden "nehéz időszakot", és csak akkor jutott eszébe hogy hogyan kellene viselkednie, amikor már felnőttem?

Egész életemben elhanyagolt minden tekintetben, gyakorlatilag magamat kellett felnevelnem, ami önmagában nem is lett volna nagy probléma, ha nem kapom emellé a folyamatos érzelmi bántalmazást. Állandóan azt hallgattam hogy tönkretettem az életét, bár meg se születtem volna, kritizált mindent amit tettem, folyton rajtam vezette le ha rossz napja volt. Teljesen tönkretette az önértékelésemet, traumákon és mentális problémákon kívül semmit nem adott nekem.

Amint lehetett elkezdtem dolgozni és gyűjteni iskola mellett, alig vártam hogy elköltözzek otthonról amilyen hamar csak lehet, és így is lett, egyetem alatt kollégiumba kerültem és az életem sokkal egyszerűbb lett azóta.


De amint elköltöztem szinte egyből elkezdett máshogy viselkedni, nem drasztikusan, mindig csak egy kicsit lett kedvesebb és érdeklődőbb. Talán a távolság, talán az idő miatt, vagy csak azért mert mindezek ellenére mégis szerettem volna azt hinni hogy meg tud változni, de nem szakítottam meg vele teljesen a kapcsolatot, bár ridegen, de beavattam az életembe. Azóta valamennyire normálisnak mondható viszony alakult ki köztünk, néha annyira játssza a tökéletes anyukát, hogy aki nem ismeri azt meg is szokta téveszteni. Érdeklődik, örül a sikereimnek, biztat ha nem sikerül egy vizsga, amikor otthon vagyok megkérdezi mit főzzön, és ehhez hasonló mindennapi apróságok.

Egy részem meg szeretne bocsátani neki, mert talán tényleg magába nézett..az egyetem előtt volt egy nagy veszekedésünk, amikor elmondtam neki mindent ami miatt dühös vagyok rá, olyanokat amikre azt hitte nem emlékszem, amikor kitört belőlem hogy milyen sz*r anya volt, és hogy teljesen tönkretett mentálisan. Sosem kért bocsánatot, de láthatóan rosszul érezte magát utána, és ezután kezdett el megváltozni. Őszintén nem tudom hogy megérdemli-e a megbocsátást, de ettől kicsit kétszínűnek érzem magam, mert mindig is abban hittem hogy mindenki megérdemel egy második esélyt, hogy az emberek tudnak változni ha van hozzá motivációjuk, és egy ilyen embert segíteni kell a változáshoz vezető úton, nem pedig magára hagyni a múltbeli hibái miatt.

És bár egész könnyen szoktam megbocsátani az embereknek, neki valahogy nem tudok. Őszintén sajnálom őt, ezért nem szeretnék minden kapcsolatot megszakítani vele, de borzasztóan dühít ez a kedvesség. Ahelyett hogy jól esne csak felidegesít minden ilyen cselekedete, mert folyton arra gondolok hogy miért nem akkor főzött nekem amikor gyerek voltam és nem tudtam magamra főzni, miért nem akkor támogatott vagy hallgatott meg amikor mélyponton voltam és szükségem lett volna rá, miért most ad meg mindent, amire gyerekként lett volna szükségem. Most, amikor már nincs rá szükségem, amikor felnőttem úgy, hogy közben egy felnőtt se volt az életemben akire számíthattam volna.

Folyamatosan olyan érzésem van mintha arcon köpne minden alkalommal amikor kedves velem, mintha gúnyolódna azáltal hogy megmutatja, hogy tudott volna jó anya lenni akkor is amikor gyerek voltam, csak valamiért mégsem volt az. És jelenleg én érzem magam toxikusnak, mert néha annyira fel tud idegesíteni, annyira sok ez a kedvesség, olyan álszentnek tűnik, hogy én vagyok az, aki passzív-agresszív lesz, vagy veszekedni kezd a semmin. Komolyan próbáltam megbocsátani neki, de minél idősebb leszek annál kevésbé értem, hogy hogyan tudott így viselkedni a saját gyerekével. Mit kellene tennem, hogy fel tudjam dolgozni a múltat, és máshogy tudjak rá tekinteni? Volt már valaki hasonló helyzetben, aki meg tudott bocsátani a szüleinek?



2023. aug. 28. 19:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
61%
Anyád egy aljas számító dög! Én nem értem, mért kéne megbocsátani! Hátat kell neki fordítani és sose látni többet.
2023. aug. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
93%
Nem kell megbocsátani neki, mert még mindig egy bántalmazó kapcsolatban vagy vele! A bántalmazó emberek mindig próbálják visszaédesgetni magukhoz az áldozatot ha az próbál elszakadni tőlük. Anyád most pont ezt csinálja, semmiben nem lett jobb, illetve ha megpróbálnál több időt tölteni vele ugyanolyan bántalmazó lenne mint gyerekkorodban.
2023. aug. 28. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
91%
Sehogy. Egy életre megnyomorított. Ne dőlj be neki, mert újra megmérgez.
2023. aug. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
84%

Nem olvastam vegig, elnezest, csak kb a feleig.

De azt mondom, h megbocsatani meg lehet, sot, kelk is. A sajat mentalis es erzelmi egeszsegedert. De egy ilyen toxikus szulovel nem kell kapcsolatban maradni, csak azert mert megszult meg ugy, ahogy ellatott.

2023. aug. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
93%
Hagyd inkább.
2023. aug. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
82%
Jobb ha tudod, NEM KELL megbocsájtanod. Ő egy mérgező ember. A második válaszoló jól kifejtette.
2023. aug. 28. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
51%

Még mindig egyetemre jársz és koliban?


Amúgy előttem szólókkal ellentétben nem árt és megoldható valamennyire a kapcsolat javulása. Akkor is, ha nárcisztikus. Meg lehet rád is valamennyire átragadtak ilyenek.


Továbbá sok frusztrációdat nem tudod magadban megoldani. És nehéz is.


Nem muszáj mindent megbocsájtani, de ettől még lehet valamilyen kapcsolatotok, ami ha régen nem is volt túl oké, de hát hátha ez alakul valamennyire. Mégha nem is lehet elfeledni mindent. És nem is kell.

2023. aug. 28. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
88%

A saját lelki nyugalmad érdekében kell megbocsátanod, de ehhez talán arra is szükség lesz, hogy még ennél is jobban eltávolodj tőle. Egészen annyira, hogy már ne érdekeljen mit tesz most, vagy mit nem tett régebben.

Ennek érdekében vagy lenullázod a kapcsolatot, vagy segítővel kidolgozod magadból a fájdalmat , és új alapokra helyezed a viszonyotokat úgy, ahogy neked a leginkább megfelel.

2023. aug. 28. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
97%
Nagyon sajnállak kérdező. Viszont attól tartok, és így is van, hogy szüksége van rád. Ezért kedves. Olyan élethelyzetben van, amikor csak rád számíthat. Most te sz@rd le! De előre mondom, nem fogod kizárni az életedből. Pedig az lenne a helyes forgatókönyv.
2023. aug. 28. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem is szakemberrel lenne érdemes átbeszélned ezt és elindulni a megoldás útján.
2023. aug. 29. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!