Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha a gyereked ejtőernyőzni...

Ha a gyereked ejtőernyőzni szeretne vagy más extrém sportot akarna űzni, akkor támogatnád?

Figyelt kérdés
Olyan sport, ahol sokszor veszélyben lehet az élete.

2023. szept. 10. 23:24
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
76%

hany eves gyerek es mennyire extrem a sport?

mert mindenki nagyon el van tevedve az extrem megfogalmazasaval???

a lovaglast nem vesszuk annak pedig de az. egy eses aztan lehet tolokocsi a vege. Es hanyan fizetik kis kortol a lovaglast e skuldik a gyerekuket rengetegen.

Buvarkodas extrem sport...megis lehet buvaruszo is valaki medenceben stb. Egesz biztonsagos.

Ejtoernyozes...na hat biztos nem fzetnem mert draga.

de ott a falmaszas? most nagy divat de eleg balesetveszelyes mikor mar nem a teremben fogja nyomni megis mennek gyerekek is ra es felnott korban meg azt csinal amit akar..


Szoval fugg a gyerek koratol, tehetsegetol, a sporttol es az anyagi helyzetemtol. Bendzsa gyerekem lovaglasat vagy sziklamaszasat nem tamogatnam de lehet akkor a focijat se ha folyton hasraesik....

2023. szept. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
19%
Anyagilag biztos nem
2023. szept. 11. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
92%
Csak éppenséggel siklóernyőnél egyszerűbb életveszélybe keveredni a felszerelés miatt. Az összes többi felsorolt sportágnál van időd korrigálni. Itt ha összegabalyodik a kötél, akkor két opció van, van elég magasságod, akkor szerencsével talán visszamanőverezed magad stabil helyzetbe vagy nincs elég magasságod már és kezed lábad összetörik. Ha nincs szerencséd, akkor szörnyethalsz. Tudod ki vállalna ekkora kockázatot, ha a gyerekéről van szó, én biztosan nem!
2023. szept. 11. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
23%
Attól függ veszélyben van-e az élete, vagy mrg lehet-e oldani biztonságosabb keretek között. Szerintem én nem engedném, hidzen mégis csak egy gyerek, akinek torzul a világképe, és bármelyik percben jöhet egy hüle ötlete (például nézzük nem, mi történik, ha a föld főlött csak 20 méterrel nyitom ki az ernyőt (most laikusként mondtam példát, de szerintem értitek a lényeget)) mégis csak a te felelősséged lenne, ha mrghalna/súlyos baja esne.
2023. szept. 12. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
44%

Ha elérné a megfelelő testi és szellemi érettséget ami ahhoz az extrém sporthoz szükséges, akkor mindenképpen támogatnám. Anyagilag is, ha nem rokkanna bele a család költségvetése.

Sokkal ésszerűbbnek tartom, ha kontrolláltan csinálná az extrém sportot, mintha titokban, és egyszer csak jönne egy telefonhívás.


Másrészről, egy élete van az embernek, és azt a lehető legboldogabban kell(ene) leélnie mindenkinek. Ettől miért éppen a saját gyerekemet kellene megfosztanom?

És az is igaz, hogy még mindig a háztartási balesetekből eredő elhalálozások vezetik toronymagasan a listát, és a sportokból származó halálesetek száma "csak" a negyedik helyen van a világon, és megelőzi a közlekedési-, valamint a munkahelyi balesetekből származó elhalálozások száma is.

Ettől függetlenül, van itt egy kifejezetten az extrém sportok elhalálozási rátáit tartalmazó statisztika -ami első olvasásra ijesztőnek tűnik-, de ha valaki megnézi mellé a különböző betegségekből származó éves elhalálozások számait, akkor már nem is annyira durva.

Főként annak fényében, hogy a világon úgy halnak meg otthon a legtöbben, hogy ki sem teszik a lábukat...

[link]

2023. szept. 15. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
88%

A magam példájábólt, támogatnám. Én is ejtőernyőzöm.


Ez egy olyan dolog, hogy ez csak akkor tud működni hosszú távon, ha igazán akarja. "Hobby Ejtőernyős" nem igazán van. Aki ezt csinálja, az a "szerelmese" az ugrásnak.


Namàrmost.. ha a gyermeked ezt érzi, nincs más választásod szülőként, mint támogatni benne. Ha mással nem, legalább hogy büszke leszel, hogy valamiért ilyen elszánt és foglalkoztatja.


Az erre való érettség/alkalmassàg és egyéb tényezőket pedig nyugodtan bízd a szabályokra és az oktatókra. Megfelelően van szabályozva a rendszer, biztonságban tudhatod a gyermeked. Ha megismered a sportot és a felszerelést és az oktatási folyamatot. Tudatosul benned, hogy nagyobb esélye van a tragédiának úton a reptérre, mint hogy az ugrás kozben tortenjen valami.


Ha a szüleim nem támogattak volna benne, én akkor is csináltam volna. És ebből adódóan akkor inkább támogassa a szülő.

És nekem az esett a legjobban támogatásként amikor kijöttek megnézni ( nem az amikor kaptam +1-2ugrásra pénzt) ;)


...Persze biztos örülne a gyerek egy új magasságmérőnek, vagy ugróruhának, sisaknak... xD .. ha telik rá, vegyél neki, ez az alap felszerelés :D

2023. nov. 25. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
67%

Hé 7-es...! Fogadjunk hogy több linket tudok küldeni arról hogy valaki sz@rás közben meghalt a wc-n, mint te hogy ejtőernyőzés közben meghalt valaki. XD


Bocsi.. nem akartam durva lenni.. csak

na...

Heti szinten kb 5ezer ugrás lemegy csak magyarországon (szezonban) te meg tudsz néhányat??.. ne stresszelj. Tűl görcsös vagy. Koncentrálj a gyerekre.

2023. nov. 25. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!