Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem tudom feldolgozni hogy a...

Nem tudom feldolgozni hogy a bántalmazó anyám mindenkinek lek-z, meg olyanokat terjeszt rolam hogy drogozok?

Figyelt kérdés

Kisgyerekként abuzálva nevelt fel egy csendes sarokbanülő antiszoc intro lettem.

Felnőve végre munkahelyen már nem én vagyok mindig akit kiközösìtenek valamennyit szocializálodtam.

Mindig dolgozom alig élek meg, párkapcsolataimban elhagynak.

Rendes kis becsületes kissé naiv vagyok.

Anyám viszont azt terjeszti rolam higy k vagyok drogozok meg alkoholista, biztos azért nem élek meg, munkakerülő is és állandóan hazudik a rokonságnak is, meg a környezetnek is.

Kapcsolatom így már nincs vele. Az áldozatsegítő pszichologus szerint meg engedjem el, nehéz gyerekkora lehetett "szegénynek", meg mintha őt védené.

Naponta élek fájdalommal, mindig összeszorul a gyomrom higy ilyen és egyedül is vagyok a vakvilágban, társam sincs, senkim.

Hogyan lehetnék kiegyensúlyozott?



#bantalmazó szülő
2023. szept. 11. 07:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%

Pszichológus. De rendszeresen, évekig. De nem ahhoz, aki ezt a fantasztikus tanácsot adta.

Ki volt ez? Privátban is megírhatod.

2023. szept. 11. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nane egyik szervezete, mivel bántalmazó párom is volt.
2023. szept. 11. 07:37
 3/15 anonim ***** válasza:
93%

Sajnálom.

Keress egy normálisat, olyat, aki pszichoterápiát végez. Klinikai szakpszichológus. Mert kemény menet lesz helyrehozni benned a károkat.

2023. szept. 11. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
68%

Poénból én még feljelentést is tennék rágalmazás miatt.


Egyébként nem értem, mi a gond azzal a tanáccsal, hogy engedd el. Mindent el lehet engedni, de azt biztosan javasolt is elengedni, amire nem tudsz hatással lenni.

2023. szept. 11. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
86%

Az a baj az engedd el tanáccsal, hogy pont a lényeget nem adják vele. Az eszközt, hogy mégis hogyan engedjük el.

Mert az bennünk keresendő.

De ez pszichológia.

2023. szept. 11. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
0%
Ha budapesti vagy, akkor többet tudnék segíteni! (Akár személyesen is...)
2023. szept. 11. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Kapcsolattartás már nincs, de semmilyen bántalmazóval és senkivel sem, csak kollegákkal.

Az elengedés addig ment, hogy tiltva van.

De belül fáj, mivel ma is visszahallom a rokonoktól amiket mai napig is terjeszt, és magát tünteti fel úgy, mintha jót akarna a drogos züllött lányának, de az nem hagyná. Es hogy még neki a nehéz.

Így a rokonok és a teljes környezetében (rokonok ismerősei szomszédok,)el vagyok áztatva, akik engem meg sem hallgatnak arra hivatkozva hogy nem akarnak belefolyni, (idegesíti is őket a téma)de azért anya oldalát végighallgatják(mert ő arrogánsan fújja), és ő tart kapcsolatot is inkább velük.

A feljelentésre a rendőr nekem azt mondta hogy ő erkölcsivel is annyit tud bizonyítani, hogy eljárás nem volt ellenem, nem folytam bele drogos ügyekbe sem, semmibe sem, de ennyi. Szóval még a bizonyítása is nehéz lenne annak hogy én nem iszok nem vagyok k.Tehát a rágalmakat törvény előtt nehèz ellenbizonyítani. És anyának pénze is van ügyvédekre simán. Meg ügyvéd ismerőse is.

És a bántalmazók bárkit tudnak manipulálni is és az oldalukra is állítani mert az igazság tudata nélkül csak anya szavai miatt, támadtak engem mások is.


Pszichologusra visszatèrve, másikkal is csak addig jutottam el hogy ne tartsak kapcsolatot. Attól még szenvedek.

2023. szept. 11. 08:30
 8/15 anonim ***** válasza:
97%
A jóindulatú, pletykás rokonokkal is meg kellene szüntetni a kapcsolatot. Igazából a legjobb lenne, ha külföldre mennél, totál uj lapot kezdhetnél. Barátnőd nincsen? Akivel átbeszélhetnéd a problémáidat? Párkapcsolatod abban a pillanatban lesz, amint magadban helyretetted ezt a sz@rt, mert a fiúk is érzik benned a rengeteg negatív energiát. Le kell zárni, eltemetni, elgyászolni, kb. mintha meghaltak volna. És egy JÓ szakember tényleg sokat tud segíteni, de a nagy munkát neked kell elvégezned, nincs mese.Szenvedni fogsz , ez normális, de idővel elmúlik. Ez olyan, mint a gyász, 1-2 -3 éved is rámehet.
2023. szept. 11. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
97%
A legjobb az lenne ha valami távolabbi városba tudnál költözni, ahol nem ismeri senki anyukád.
2023. szept. 11. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Kezdesz felnőni ,kezded látni a családi problèmákat. Ezt tudja idesanyád is ,ès nem tetszik neki! Ezèrt baszogtat.
2023. szept. 11. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!