Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Otthon élő 20+ évesek, mik a...

Otthon élő 20+ évesek, mik a legnagyobb konfliktusforrások a szüleitekkel?

Figyelt kérdés

2023. szept. 14. 19:24
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok ilyen helyzetben, de ismerősöknél a következőt látom leginkább problémának: Laknak egy kétszintes házban, felnőttkorú gyerek külön szinten. A vita azon megy, hogy a szülők elvárnák, hogy a kinti munkákban (fűnyírás, tereprendezés stb) a felnőtt gyerek is ugyanúgy részt vegyen, mint a szülők. A gyereknek nem tetszik, mivel neki nem kell az udvar, a külső rész, a szülő pedig azzal érvel, hogy nem ér véget a családi házban lévő lakás a küszöbnél.

Kb legtöbb helyen ez a csörte tárgya, ahogy én látom. (Mondjuk 30 éve is, most is).

2023. szept. 15. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
93%

Már nem élek otthon - hálisten -, de amíg igen, addig az állandó ostoba kontrollmániájuk.

Amit ők fel sem fogtak. Szerintük teljesen normális

- minden nap bemenni a szobámba "takarítás" címén (nem voltam kupis csaj, amúgy)

- átnézni a zsebeimet

- hisztizni, hogyha merészelek hétvégén elmenni strandra (a saját pénzemből)

- hisztizni, amiért merészelek BÁRHOVÁ elmenni a saját pénzemből, és nem otthon b.om az eget szombat-vasárnap (nem, nem volt ház körüli munka, ez csak irigységből fakadt náluk)

- evés > miért ekkor, ezt, ennyit, és sorolhatnám


Mindegy. Hálisten elköltöztem, azóta vissza se nézek.

2023. szept. 15. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Most ha így visszagondolok, nálunk az volt anyám legnagyobb gondja (úgy is írhatnám, hogy azért cirkuszolt rendszeresen), ha venni mertem magamnak (saját pénzemből) ruhafélét. Hozzátenném, hogy 18 éves korom óta dolgoztam (szakközépbe jártam előtte), főiskolára már munka mellett felvételiztem és úgy végeztem el. A fizumból leadtam rezsi és kaja rám eső részére. Ami még hozzá tartozik, hogy nagyon topisan járattak a szakközép négy évében, szóval nagyon kikopott ruhatárral indultam az életben, és amikor vettem valamit, mindig úgy, hogy egy-egy alap darab, amit majd kiegészítek, és így lassan felépítem a ruhatáramat (tehát nem kirívó baromságokat vettem), komoly lány voltam amúgy is.

Volt, hogy egy hétig nem szólt hozzám, mert venni mertem egy blúzt.

(Mondjuk amúgy is pocsék anya volt, de eltelt 20 év, szerencsére az ország másik felébe költöztem, férjem tündéri, és mindig csodálkozik, ha magyarázkodni kezdek neki, hogy mit miért vettem.)

2023. szept. 15. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Leq-z gyűlöl ki akar dobni. Csak mert nő lettem.

Es kozben baeátom sincs csendes vagyok es introvertált.

2023. szept. 15. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
81%
Hát, bevallom, harmincasként itthon élek, néha vannak súrlódásaim a szüleimmel - sok problémám van a rendrakással, de ezt magammal kell rendezni, amin dolgozom is! -, másoknak sokkal nagyobb gondja van basszus. Rossz ezt olvasni, hogy van akit lekrváz az anyja, meg nem szólnak hozzá, mert vesz egy új ruhát. Tényleg nem való mindenkinek a gyereknevelés.
2023. szept. 15. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
82%

Már 10 éve külön élünk de mikor otthon laktam akkor néha nálunk is balhé volt a takarításból. Ritkán segítettem anyának. Ha igen akkor is szájhuzogatva. Hetente kéthetente kicsit. Mióta külön élek azóta megértem.

Illetve én sokáig szerettem aludni , ő meg tette a dolgát a konyhában. És ez behallatszott a szobámba. Ez is cirkusz tárgya volt. Végülis igaza volt, hogy vasárnap ne álljon neki semminek 10 előtt de legyen kaja délre?

2023. szept. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
87%
Komolyan mondom ezen az oldalon döbbentem rá,mennyire aranyos anyukám v-sajnos már nem él:(-:amíg együtt laktunk se szólt bele semmibe,max az v nálunk konfliktusforrás,ha nem tudta hova megyek és mikor érek haza,mert halálra aggódta magát miattam-és ha a felét tudná annak,mikbe keveredtem,még jobban aggódott volna,úgyh sok mindentől megkíméltem!Örökké hálás leszek neki azért,mert hozzáment az alkesz,de amúgy nagyon rendes nevelőapámhoz-direkt nem mostohát írok!-,és így tudott nekem biztosítani egy belvárosi lakást,amit azóta is nagy becsben tartok,kb emiatt elég gondtalan az életem,mert jó munkám mindig v.,de tudom,h sokan nem ilyen szerencsések,és kénytelenek együtt lakni a szülőkkel,ami hosszú távon nagyon terhes tud lenni mind2félnek!
2023. szept. 20. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
17 pacsi :D Én is így vagyok. Jobb ha anyám nem tudja, mikbe keveredtem :D Így is mindig aggódik akkor is, ha nincs miért :D Ilyenek a normális szülők!
2023. szept. 21. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!