Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Akik szorongó szülő mellett...

Akik szorongó szülő mellett nőttek fel!Hány évesen ismertétek fel, hogy miért idegbeteg?

Figyelt kérdés

Mikor raktátok össze a képet, hogy a szélsőséges viselkedés a szorongásból ered?


Már 10-en évesen felfogtátok mi történt, vagy csak felnőttként?


2023. szept. 24. 00:08
 1/6 A kérdező kommentje:

Nekem gyerekkorban az volt a benyomásom, hogy az idegbeteg, agresszív emberek az "erősek", akiktől félni kell.


Nem volt sem oktatás, se internet, ahol informálódhattunk.

Ma már tizenéveseknek talán könnyebb, nekem csak 20-on évesen realizálódott az ok-okozat.


Így elég nagy lemaradást érzek a traumák feldolgozásában.

2023. szept. 24. 00:13
 2/6 anonim ***** válasza:
52%
neked miből jött ez le vagy miért érzed ezt?
2023. szept. 24. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

#2


Konkrétan 10-en évesen, de 20-on évesen is panaszkodik a szülő a munkahelyére.

Mindenhol idő után összekap mindenkivel, minden nap munka után, részeg.

A kritikát nem tudja elfogadni, ha, legapróbb dolgokon megbántódik, ha egy munkatársa "beszól" neki.

Munkatársaival úgy beszél, mint egy alárendelt, fél mindenkitől.


Ez ugye megy egy ideig, és jönnek a dühkitörések.


Mikor gyerek voltam, középiskolai felvételire úgy kísért, mintha a börtönbe vonulnék, hogy ő is hogy félt mikor felvételizett.

Magyarán már gyerekként belém verte a szorongást egy olyan ember, akitől tanulni kellene, nem az ő félelmeit kezelni gyerekként.

2023. szept. 24. 01:58
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

10 lehettem, amikor rájöttem, nem normális, amit (nevelőanyám) csinál, és akkortájt el is kezdtem tudatosan leválni róla.


Nem tetszett neki, de én meg nem akartam olyan helikopterré válni, mint ő. Nekem szerencsére sikerült, az öcsém viszont teljesen magába forduló, mindentől félős lett, épp mint az anyja.

2023. szept. 24. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
84%
Lépj túl, akár pszichológussal is, ő ilyen. Huszonévesen nem vagy lemaradva, én kb 55 évesen jöttem erre rá. Az ő hibáztatása nem visz előre, a kapcsolattartás megszakítása viszont igen.
2023. szept. 24. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Azt, hogy anyám szorong és amiatt volt olyan anya, amilyen, már bőven felnőttként lett világos. A huszas éveim első felében még haraggal viseltettem felé, utána megbocsátottam, hogy "ő ilyen". Igazán 30 felett, pszichológus mellett értettem meg, hogy ez nála szorongás volt. A magamén keresztül.
2023. szept. 24. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!