Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen szülő az aki 18 éves...

Milyen szülő az aki 18 éves korában kirakja otthonról a gyermekét?

Figyelt kérdés

Szembekerült velem egy Facebook poszt amit egy ismerősöm osztott meg. Egy lány keresett sürgősen munkát mert ahogy betöltötte a 18. életévét kirakták otthonról.


Milyen szülő az ilyen? Hogy tud tükörbe nézni hogy utcára küldi a saját gyerekét? Én is kétgyerekes anya vagyok. Sose kényeztettem el a gyerekeimet. Amikor nagykorúak lettek megmondtam nekik. Vagy elmennek egyetemre tanulni, szakmát kitanulni vagy dolgozni. De itthon nem lógathatják a lábukat. Mindketten az egyetemet választották. De soha nem fordult meg a fejemben hogy bármelyik fiamat az utcára küldjem. Tisztában vagyok azzal,hogy sokan magukat is alig alig tudják eltartani. De ha a gyerek elmegy dolgozni akkor miért nem lakhat otthon? Nálunk is ugyan ez van. A nagyobbik már a barátnőjével él, a kicsi még itthon van de ő is tervez menni tavasszal. De mivel dolgozik már mindent magának vesz meg. De mint anya soha meg se fordult a fejemben hogy egyik napról a másikra kirakjam őket. Úgy se hogy a kisebbik fiam is már 22 éves.



#gyerek #Szülő-gyernek
2023. okt. 1. 06:05
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
86%

Sz.r szülő az ilyen. Pont tegnap beszélgettem anyával ezzel kapcsolatban, mert apám már öreg és segítségre szorulna, de mivel egy bántalmazó, rohadék f.sz volt velem is meg bátyámmal is, ezért pont telibesz.rjuk a problémáit.


Nyilván majd a lány szülei is megoldják egyedül az időskori gondjaikat, hogy csúnyábbat ne írjak.

2023. okt. 1. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
82%
Hát azért az se mindegy, milyen a gyerek. Mert valljuk be, van olyan gyerek akivel kín együtt élni.
2023. okt. 1. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
58%
#2 Ha kín együttélni a gyerekkel, akkor azt nagy valószínűséggel szintén a szülők b.szták el. Én sem voltam kellemes társaság tini koromban, sőt! De ez az abuzív apámnak volt köszönhető, aki most megrohadhat egyedül ott, ahol van.
2023. okt. 1. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
87%
Ezt a kérdést talán annak a lánynak kellett volna feltenned. Mi itt nem ismerjük a teljes történetet.
2023. okt. 1. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
90%

3as, nálunk nem volt abuzív szülő, igyekeztek megértéssel fordulni hozzánk.


Húgom állandóan elszökött, egyéjszakás pasikat rángatott haza már 16 évesen, mindenért hisztizett alázta a szüleinket mert nem a legújabb ruhákat kapta, tőlem pénzt lopott stb.


Nos, őt végső kétségbeesésből megfenyegették, hogy kidobják amint betölti a 18at.

2023. okt. 1. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
36%
#5 Mondjuk érdemes lett volna egy pszichológussal feltárni, hogy mi áll a viselkedése hátterében. Simán lehet, hogy nagyon durván traumatizálódott akár még gyerekkorában és nem tudott erről beszélni senkivel. Ebből jöhet a túlzott promiszkuitás is. De tudom, a problémás emberek megértése ördögtől való, a pszichológusokkal együtt.
2023. okt. 1. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
37%
#5 Jah és egyébként még mindig megkérdezhetnéd a húgodat, hogy miért volt ilyen, de nyilván nem vagytok olyan bizalmi kapcsolatban, hogy neked erről beszélni merjen, tudjon, akarjon.
2023. okt. 1. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
3%

#6: nekem inkább úgy tűnik, hogy az ördögtől való, ha egy kamaszlány szereti a szexet. Ezért szakemberhez kell küldeni az ilyet.


Persze a fiúk mások...

2023. okt. 1. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
88%
#8 Te szándékosan nem érted, amit írok, igaz?
2023. okt. 1. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
78%

6os, igen, hatalmas traumák kísérték az egész életét, pl nem kapta meg a legújabb iphonet, nem mehetett Amerikába cserediák programra mert nem volt hírtelen 3-4 milliónk stb...


Már 5 évesen is ilyen volt, ha kellett neki valami ami az enyém elvette, ha nem adtam megrugdosott. Volt hogy anya haját is megtépte.

2023. okt. 1. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!