Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apukám azt hiszi nem tudnék...

Apukám azt hiszi nem tudnék boldogulni , pedig én tudom mit akarok hogy akarom?

Figyelt kérdés

Azt lehetne elmondani apukámról hogy nagyon kedv függő és mindig máshogy kezeli le a dolgokat mi mikor hogy történik , de nagyon hamar idegbe tud jönni ( a családban ő az idegbajos aki nem hagy békén és néha úgy érzed hogy távol szeretnél tőle lenni , pedig szereted és nagyon zavaró , megváltozhatatlan ,sokszor úgy érzem hogy szó szerint mindent úgy kell csinálni ahogy ő akarja és mintha neki kéne megfelelni , egyébként jót akar ,nem buta.


Csak 26 évesen már nekem is megvannak a terveim pl: mennék kifele németbe , megvan a terv hogy mit (hegesztő) és hogyan meg kihez , erről persze tud.



Szeretnék tapasztalatot gyűjteni és végre saját károkból tanulni , ugye ennyi idősen mindenki átérzi hogy már talpon akar állni és magának bizonyítani vagy legalább saját magadnak meg szeretnéd teremteni amit szeretnél.


Én nekem az a tervem hogy jól szeretnék keresni , megteremteni azt amire vágyom és helyrehozni azt amit lehet amihez ugye pénz kell, az lenne a kérdésem felőletek ti amikor eltudtatok menekülni vagy kiszakadni az anyu apu hotelből :D akkor ti is megkaptátok már azt hogy nem bízik a képességedbe, vagy nem fog összejönni ? Nincsen szabad akaratom és ha valamit nem úgy csinálok akkor le vagyok bszva…!

Ha valami eszébe jut akkor csesztet hogy miért csinálom így vagy úgy , vagy ha elmúlt napokban valamiben hibáztam akkor kielemzi és visszatér hogy miért tettem azt amit tettem és miért úgy alakult…

Mindig mindent meg kell magyaráznom.


Tudjátok amikor el akartok szakadni tőlük és mintha ez olyan nehézkes dolog lenne pedig tudod hogy ahová tartasz az csak jobb lesz de mintha buta nem életre való lennél.



2023. okt. 11. 18:02
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Naaaaaagyon jókat írtok , sokat segítettetek most ezzel nekem , nagyon szépen köszönöm , ment a pipa !
2023. okt. 12. 00:48
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

És mikor indulsz ?

Megvan mar a cég aki alkalmazni fog ,

2023. okt. 12. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Nem kint élni akarok ott hogy házat vegyek vagy ilyesmi , hanem ideiglenesen ameddig úgy érzem hogy jó , munka és nyugodtság miatt , a jövőm megalapozása , van kint ismerősöm.
2023. okt. 12. 09:02
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanezeket megkaptam. Őszintén, hol érdekelt? Volt munkám, szállás, mentem.


8 éve kinn élek :D

2023. okt. 12. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
50%
13-ast hagyjad, életében nem tette ki a falucskából a lábát, ahol született, ergo fingja nincs a világról, cserébe egy megkeseredett hlye :D
2023. okt. 12. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Csak ez az érdekes amúgy némelyik szülőtől hogy nem bátorítanak meg engednek élni hanem csinálják ezt a lelki szrt , persze ők azt mondják erre hogy , szeretnek meg mindig is csesztetni fognak , jót akarnak , de ez nem jó hanem lelki gyötrelem :D , de miért így ?
2023. okt. 12. 11:05
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Nekem két felnőtt fiam (24 évesek), egy felnőtt lányom van (31 éves). Mindhárman 18 éves koruk óta nem laknak itthon. A lányom a barátjával költözött össze, majd férjhez ment, vannak már gyerekek. Anyagilag nagyon jól állnak. A fiúk mentek továbbtanulni, mindketten mérnökök, haza már nem jöttek az egyetem után. Önállóan élnek, dolgoznak, s persze jól keresnek. Egyikük megnősült, építkezik. Másik most ugyan osztrák cégnél, de otthonról (B.pest) dolgozik. Menj, csináld! Bíztatáson kívül ők se kaptak támogatást (persze az egyetem alatt fizettünk minden költséget), meg bíztatást kaptak.
2023. okt. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
Az én apàm ugyanezt csinàlja, énmost leszek 30éves nő. Sajnos én is àllandóan sajnàltam, mert egyedül él, nincsenek baràtai, beteges is. Viszont ez odàig fajult, hogy annyira elengedte magàt velem szemben, hogy màr nagyon pofàtlan módon tolta. Én volt, hogy többször elkezdtem leàllítani, aztàn annyira besokalltam, hogy tavaly màr karàcsonyra sem mentem el hozzà, mert màr nem voltam rà kívàncsi, és az egészet, ami maradt abból, hogy gyerekkoromban mennyire szeretett, kiölte belőlem. Azóta màr ott tartok, hogy az életemről semmit nem akarok megosztani vele, de màs rokonnal sem, làtogatni sincs kedvem, és tartom a tàvolsàgot. Persze ez így egyàltalàn nincs jól, és nem ez a megoldàs, de jelenleg csak toporgok ebben a helyzetben. Én azt hittem, hogy majd felnőttként tud normàlisan kezelni engem, és meg fogunk tudni beszélni dolgokat, jó viszonyunk lesz, de sajnos csak egy lufi ez az egész, ami az én fejemben létezik. És nem beszélve arról, hogy az életemben rengeteg energiàt elvesz plusszban az, hogy azon kell stresszelnem, hogy ő hogy reagàl le dolgokat, meg hogy viselkedik. :(
2023. okt. 12. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
nálam is ez van 18-as nagyon jól mondod hogy: "azon kell stresszelnem, hogy azon kell stresszelnem, hogy ő hogy reagàl le dolgokat, meg ahogy viselkedik"
2023. okt. 12. 19:43
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

13. Most azzal mondod hogy ideiglenesen akarsz kint élni, de ki tudja mi lesz. Sok ember kezdi így. Lenne egy tanácsom. Hacsak nem hetente jársz haza tehát ha kint vagy, akkor legyél is kint. Ugy értem higy élj úgy ahogy ők, tanuld meg a nyelvet. Lehet áltatni magad hogy nem élsz kint, vagy ideiglenesen, de gyakorlatilag ott fogsz élni. Próbálj kapcsolatot teremteni a helyiekkel is. Ez mind a saját érdekében, hogy meg tudd tanulni a nyelvet, ismerj meg embereket. Soha sem tudni hogy mikor lesz rá szükséged az életben. Lehet azt monndani hogy jaj te csak átjársz dolgozni vagy bem leszel ott sokaig és leszarod a tanulást meg az ottani életét, de évek elrepulhetnek így.

Szerintem az se baj ha ott akarsz házat. Ha jobban lesznek az életkorulmények, vagy jobban érzed magad akkor hajrá.

Nekem is volt ilyen ember mint a te apád, de nem szeretném részletezni. Viszon én is csak azt bánom hogy nem lettem hamarabb független tőle. Ne gondolkozz tovább.

2023. okt. 13. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!