Mi baja anyámnak?

Figyelt kérdés
Sokszor hallom, hogy magában beszél és olyan csúnya szavakat, mondatokat használ, hogy még én se hiszem el. Főleg amikor magában mérgelődik valamire, valakire. Sokszor elhangzik az a mondata, hogy "Mocskos r_hadt banda." Én kb ezt úgy képzelem, hogy ránk mondja. De tényleg sokszor va ez a mondat. Sokszor elhangoztatja, hogy "elmegyek végérvényesen albérletbe, elegem van" de ez sose valósul meg csak mondja. Volt olyan, hogy "Azt akarjátok, hogy késsel járkáljak a lakásban vagy mi?" Tényleg kis dolgokon szokott mérgelődni, mint meg kell emelnie valami nehezet és már megy a fenti mondat. Régebben olyan is volt, hogy amikor a lakástól 2 percre lévő boltnál várt engem és még telefonban mondtam neki, hogy várjon míg átöltözök gyorsan, mert otthoni ruhában voltam. Siettem ahogy tudtam erre már láttam, hogy jön magától hazafele és végül mégsem mentük a boltba, pedig azt terveztük, nem mondott semmit a miértre. Kb 2 vagy 3 perc lehetett míg rendesen elkészültem, nem is értettem mi baja lett hirtelen. Ahogy hazaért, ordított, teljesen olyan volt mintha eljátszaná a megőrültet mert fogta a haját és úgy adott ki olyan mérgelődő hangokat aztán elkezdett dobálni dolgokat...Szerencsére ennyire durva mostanában nincs de ez akkor meglepett. Évekkel ezelőtt teljesen normális volt utána egyre rosszabban nézett ki mentálisan szerintem. Már néha félek itthon lakni. Ki tudha mikor boldondul meg úgy hogy esetleg árt valakinek ha lehetséges ilyen? Máskor teljesen az ellentetje, mintha kicserélték volna...semmi őrültség, rendesen nyugott, boldog. Főként a csúnya szavak és mondatok azok amik már engem kezdenek zavarni, mert volt, hogy utcán kezdett kiabálni amikor cipeltük (én is cipeltem) a csomagokat bevásárlásból, hogy K.RvA nehéz...és pont egy ember elment mellete de szerencsére segített és ő meg se köszönte csak a mamám. Ő puffogot haza. Nagyon kínosan éreztem magam akkor. Meg a magában beszélés az amit nem tudok hova tenni. Reggel hajnalban kel és áthallom az ajtómon, hogy rendesen mintha valakihez beszélne. "Na kimostam egy adagot, ennyi volt. Vagy A fent említett mocskos szemét banda változatban. Néha tévézik is senki nincs épp vele egy szobában és kommentálja amit látott benne hangosan. Mi lehet ez nála? Kezd megboldondulni vagy mi lehet ez? Mielőtt írnátok, hogy KAMU sajnos nem az...bár az lenne! Nyilván sokan mondják, hogy költözzek el de erre pillanatnyilag nincs lehetőség, valahogy eddig is kibírtam és ki fogom a továbbiakban is de érdekelne mi is a helyzet nála. Más anyjának is vannak hasonló szokásai? Mennyire durva az én anyám?

2023. okt. 17. 05:10
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
87%
Mentális beteg. Kikészült az élettől. Pszichológusra lenne szüksége.
2023. okt. 17. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
87%
Lehet, hogy mentális beteg, de az is lehet, hogy ő ganyézza az egész családot és a töke tele lett vele az évek/évtizedek során. Mennyire van leterhelve? Mennyi szabadideje van?
2023. okt. 17. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
82%
Mennyi segítséget kap a házimunkában? Kiveszitek a részeteket ti is, vagy csak mindent ő csinál?
2023. okt. 17. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
90%

3-as, mindent ő csinál részre hadd reagáljak: mostohaanyám is állandóan szidott minket, puffogott, morgott, "semmit nem segítünk neki", "minden rá marad", "lusta életképtelenek vagyunk".


Na, ezzel szemben tudod, mi volt az igazság: hogy bármit csináltunk, mégegyszer elvégezte, mert az CSAK úgy jó, ahogy Ő mos fel, a ruhát újravasalta, a mosott edényt újra mosogatta.

Akartunk főzni? NEM, mert mi nem tudunk főzni (WTF? - 5 évig előtte ketten éltünk apámmal)


Szóval toxic szr módon mártírkodott, puffogott, de a segítséget nem fogadta el.


Ilyen is van. Sőt, nagyon sokszor ez a valóság: hogy anyuka egy passzív-agresszív nő, aki ráadásul mártír is, de amikor segíteni akarsz, akkor elzavar.

2023. okt. 17. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
79%

Kérdező: anyád súlyosan pszichés beteg, ez egyértelmű, szaksegítség kellene neki - már csak indulatkezelés miatt is -, de szerintem megtépne, ha ezt felajánlanád neki.


Értem, hogy elfárad, de felnőttek vagytok, ezt a mártír szr szerepet ő aggatja magára.

Én pl mindig mondom a vendégeknek, oké, ott a hűtő, kávéfőző, mindenki kiszolgálja magát. Nem vagyok hajlandó 5 emberre reggelit készíteni - vagy alap, hogy bevonom őket a munkába.

2023. okt. 17. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
20%
A kielégületlen nő tipikus példája.
2023. okt. 17. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
71%
Hány éves?
2023. okt. 17. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
18%
#6 Ezért nem szabad együtt maradni olyan fickóval, aki nem tud rendesen megdugni egy nőt. Sajnos rohadt sokan vannak. Aztán meg sírnak, hogy a kutyának sem kellenek.
2023. okt. 17. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
76%
Amikor valaki elégedetlen az életével (mert kívülről várja a megváltást és ő maga képtelen sínre rakni a saját életét), gyakran merül bele a depresszióba.
2023. okt. 17. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
59%
Nem lehet hogy borderes? Ők szoktak egyik nap a fellegekben járni, másik nap meg ki akarják nyírni a családot. Mindenképp pszichológus.
2023. okt. 17. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!