Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért triggelődik be apám az...

Miért triggelődik be apám az unokatestvérem neve hallatán?

Figyelt kérdés
Apám mindig is az unokatestvéremet bálványozta. Engem, a saját lányát semmibe vett. Ezen túl jutottam, nem érdekel hogy nem szeretett apám sosem. Gyerek korom óta lehúzott, mármint a jó képességeimet észre sem vette, és olyan negatív dolgokat látott a személyiségembe amilyen sosem voltam. Az unokstestvéremet viszont a semmiért az egekig msgasztalja, annak ellenére, hogy pont ő az, akiben azok a negativ dolgok vannak, amiket bennem lát. Lényeg, hogy addig fajult a dolog, hogy konkrétan összekevert az unokatesómmal. Olyan dologgal vádolt, amit az unokatestvérem tett, az pedig negstív rossz dolog. Finoman normálisan mondtam neki, hogy összekevert xy-al (unokatesóm nevét mondtam) Ahogy meghallotta a nevét, azonnal örjöngve ordibált, hogy soha többet ne vegyem a számra a nevét, és hogy ki ő nekem, mi közöm hozzá? Mondom az unokatestvérem! Erre: soha többet ne vedd a szádra a nevét! Csak lestem. Teljesen tabu téma unokatesóm, és apám kb betegesen védi betegesen imádja, de még anyámnak is megtiltotta azt is, hogy kérdezzünk róla! Olyan szinten védi apám unokatestvéremet, hogyha a nevét meghallja tőlem vagy anyutól, kikel magából és vadállat lesz! Miért védi ennyire, és miért triggerelődik be ennyire?
2023. okt. 26. 23:02
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/72 A kérdező kommentje:
Azt is tudom de ez sem érdekel, hogy apám után az unokatestvérem fog örökölni. Unokatesóm simulékony, benyalós fajta, kaméleon típus. Apámnak milliószor a képébe hazudott, de neki mindent elhisz. Én meg mindig őszinte voltam, és engem vett semmibe. Unokatestvérem irigy rám, mert van saját személyiségem. Az egész család anyámat meg engem leszámítva, beteg mentálisan. Mi meg anyuval kb túléljük a napokat. A saját apám a kórházba nem volt képes bevinni. Az egyik barátom vitt be az ügyeletre. Teljesen irreális elvárásai vannak felém, és az elméjében én (meg anyukám) mindig csak rosszak, haszontalanok, buták voltunk és vagyunk. Súlyosan személyiségzavaros, és nulla a realitás érzéke.
2023. okt. 27. 09:01
 22/72 anonim ***** válasza:
100%
De azt irod, mar felnott no vagy, akkor miert maradtok megis?
2023. okt. 27. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/72 A kérdező kommentje:
Mert anyagilag nem tudunk elmenni! Apám is nyugdíjas, rengeteg a pénze, nekem kevés a keresetem, anyunak pedig a nyugdíja kevés. És anno kiskoromban volt hogy anyuval elköltöztünk, de akkor apám érzelmileg mégjobban zsarolta anyámat, engem pedig felhasznált a külvilág felé.
2023. okt. 27. 09:11
 24/72 A kérdező kommentje:
És apám teljesen visszaél anyám rászorultságával is.
2023. okt. 27. 09:11
 25/72 anonim ***** válasza:
100%

Mas munkat vallalni esetleg, h el lehessen koltozni?

Te hany eves vagy?

2023. okt. 27. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/72 A kérdező kommentje:

Nincs itt nagyon munkalehetőség. Kis város, ahol már a gyárak is megszűntek. Kb ismerettségi alapon megy még a közmunka is!

Egyébként még annyit, hogy volt hogy apám mások (haverjai) előtt is durván beszélt velem, és azok is csak lestek, majd megmondták neki, ha még egyster így beszél velem, pofán verik. Na előttük nem beszél velem úgy, de otthon igen.

2023. okt. 27. 09:26
 27/72 anonim ***** válasza:
85%

Te hany eves vagy?


Lehet(ne) koltozni is. Vannak munkak szallassal is. Ha tenyleg valtoztatni szeretnel... Mert mas kiut ebbol nem nagyon van.



Vagy csak szeretnel kicsit ventilalni, aztan visszabujni ebbe a meleg, megszokott kis eletbe? Mert ha igen, akkor nem veszodok valaszokkal.

2023. okt. 27. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/72 A kérdező kommentje:
Anyut is vinnem kell! Őt sem hagyom itt! Ertem ezt a van munka mashol szállással, de anyukám oda is jöhet? Mert őt is szó szerint ki kell mentenem.
2023. okt. 27. 09:45
 29/72 A kérdező kommentje:
36 vagyok.
2023. okt. 27. 09:46
 30/72 A kérdező kommentje:
Volt élettársam de ő is bántalmazó volt mint apám. Apám sokáig haza sem engedett költözni. Azt élvezte hogy az élettársam bánt. Volt hogy egyszerre ketten bantottak, egymast hergelték ellenem.
2023. okt. 27. 09:48
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!