Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Lányok & fiúk, titeket is...

Lányok & fiúk, titeket is állandóan ellenőrizget anyátok, hogy tanultok-e?

Figyelt kérdés

Lassan 17 éves leszek, és ott tartok, hogy nincs magánéletem, és ebből rohadtul elegem van.

Én már régóta elhatároztam, hogy zavartalanul szeretnék tanulni a szobámban, tehát senki nem nyitogat rám, senki nem ellenőriz, hogy tanulok-e, vagy sem.

De anyám..

Az alatt az idő alatt, amíg én tanulok, vagy 100x benyit, hogy hol tartok, végeztem-e már, milyen tantárgyat tanulok éppen, meg minden szar.

Ha meg éppen a telómon nézek valamit az interneten, pl. ha nem tudom egy idegen szó jelentését, és pont akkor jön be, elkezd ordítani, hogy már megint azt a kib*szott telefont nyomkodom, az lesz, hogy összetapossa, ilyenek, pedig azt se tudja, hogy egyáltalán mit nézek rajta.

Unokatesóm 21 éves egyetemista, és elárulnám, hogy ő soha nem tanult gimiben sem, mindig megjegyezte a tanórákon a tananyagot, és a közepes szintet mindig megtartotta, mégis bekerült az egyetemre, de azt mondta, hogy az ő anyja nem ellenőrizgette, hogy ugyan tanul-e.


2023. nov. 5. 19:50
1 2
 1/16 anonim válasza:
92%

nem, ez egyáltalán nem normális

nem tudsz vele beszélni, hogy ez nem segít, és csak rontja a teljeítményedet?

2023. nov. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit túlzás amit csinál.
2023. nov. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
95%
"Nem tanulok, anya, mert állandóan zavarsz, így nem lehet."
2023. nov. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

#1

Hát, be is jött amit írtál, ugyanis tényleg lerontottam most egy csomó tantárgyból év elején, 2-eseket kapok, mert a sok lecseszés miatt egyre jobban nincs kedvem tanulni.

Ennek az lesz a vége, hogy feladom, mert semmi önbizalom nincs bennem.

2023. nov. 5. 20:36
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Mutasd meg a szótárt, stb aminek utánanézel, az aláássa ezt az érvét!
2023. nov. 5. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
96%

1-es vagyok

esetleg kiegyezhetnétek abban, hogy mondjuk megosztod a telefonod képernyőjét vele amíg tanulsz

ő nem fog zaklatni, te nyugodtan tanulsz

még mindig nem ideális, de talán egy kicsit jobb helyzet mint ez

2023. nov. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy ti legalább megértőek vagytok.

Azért is állandóan lebasz, hogy biztos azért kapok rossz jegyeket, (persze egyáltalán nem csak rosszakat kapok) mert nem akarok tanulni, azaz lusta vagyok.

Csak nem veszi észre, hogy pont miatta megy el a kedvem az egész tanulástól, mert ahelyett, hogy kiabál rám ezért meg azért, leülhetne mellém, és szépen, higgadtan beszélgethetne velem, segíthetne.

Azok a beszólások, hogy kiíratlak az iskolából, meg minek mentél te gimnáziumba, mikor nem akarsz tanulni, megverlek, összetöröm a telefonodat, soha nem fogják jobbá tenni a helyzetet, sőt.

2023. nov. 5. 20:55
 8/16 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem akár az is működhet, hogy megpróbálod vele megbeszélni, hogy tartsatok 1 hónap "próbaidőt", amikor tényleg békén hagy tanulás közben. Ha a jegyeid így is jók/ jobbak, akkor innentől kezdve továbbra se zaklasson
2023. nov. 5. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
100%

Nekem egyetem alatt ment ugyanez kérdező, mert nem ment egy tárgy, meg igazából a szak sem tetszett. Egyszer még az ipademet is összetörte, mert "a fehér szar miatt nem tanulsz". Meg ugye előtte hozzászoktak ahhoz, hogy csak 5-ösöm volt szinte.


Amúgy tudom, hogy milyen. De inkább ne vedd magadra stb., mert akkor tényleg az lesz a vége, hogy már azért nem tanulsz, meg rettegsz, hogy jaj mi lesz, ez a legrosszabb. Ne hagyd, hogy felidegesítsenek. A másik, hogy igazából magadnak tanulsz és a te érdeked. Esetleg, ha más módszerrel tanulnál, vagy nyugisabb környezetben? Mondjuk akkor az lenne a bajuk, hogy "biztos csavarogni mész, nem tanulni".

2023. nov. 5. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Jó ötletnek tartom, amit a 8-as mond. Próbáld vele megbeszélni, hogy ne ellenőrizgessen, mert ez téged zavar, és csak ront a helyzeten. Cserébe azalatt az 1 hónap alatt próbálj javítani, hátha belátja, hogy fölösleges a folyamatos kontroll alatt tartás. Én a 12 éves fiamat ellenőrzöm, mert adhd-s, és ha nem teszem, akkor semmit nem tanul. A lányom 17 éves, fogalmam sincs mikor tanul pontosan, mit csinál, mikor a szobájában van. Majdnem mindenből 5-ös, pedig nem az extrém szorgalmas kamaszok közé tartozik, bulizni jobban szeret, mint tanulni. De amíg jól tanul, nem piszkálom.
2023. nov. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!