Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nárcisztikus anyának tekinthet...

Nárcisztikus anyának tekinthető az a szülő ahol a gyerek-anya szerep megcserélődik ?

Figyelt kérdés

A gyerek vállára borulnak azok a feladatok amit anyának kellene elvégezni és anya aki ennek a pozitív részét élvezi.


Felnőtt gyerek látja el a háztartást: takarít, bevásárol, megfőz, anyuka ügyeit intézi (a gyerek már felnőtt és átmenetileg egy háztartásban èlnek).

Anyuka hazamegy munka után és alszik - eszik. Természetesen számára hogy mindent meg megcsinál a gyereke: feltölti a hűtőt, rendet rak, kidobja a szemetet, megfőz, elpakol, hivatalos ügyeket intézi.



Miközben anyuka irigy a sikereire, tárgyaira és minden dolgára sőt megpróbálja olyan módon beállítani a dolgokat, mintha neki is része lenne belőle “mindent elintézek én ~ semmit nem intézett el” .

Pénzzel elszámoltatja a gyerekét, kötelezőnek tartja hogy adjon haza de anyuka a sajàt fizetéséből nem ad egy fillért se vagy ha ad azt visszaveszi sunyi módon (fix dobozba gyűjtik a készpénzt oda anyuka betesz majd néhány nap múlva kiveszi újra a pénzét) és a saját céljaira gyűjt.


Elszámoltatja a pénzen felül a felnőtt gyerekét az idejèvel, rendszeresen ellenőrzi, kritizálja, nem engedi autót vezetni, nem engedi szórakozni menni ès ha nincs otthon átnézi a személyes tárgyait.


Egy ilyen anya tekinthető nárcisztikusnak?



2023. nov. 5. 21:59
 1/10 anonim ***** válasza:
62%
Nem
2023. nov. 5. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%
Hogy ez nárcizmus-e, azt nem tudom, de nincs rendben az tuti
2023. nov. 5. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
61%
Igen.
2023. nov. 5. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
81%
Ezt parentifikációnak hívják.
2023. nov. 5. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
87%

Ez biztos, hogy nagyon nincsen rendben, de szerintem a probléma neve nem nárcizmus.

Sajnos nem tudom, hogy pontosan micsoda.

A gyerek kiskorában milyen volt ez az anyuka? Akkor sem ismerte el a gyerek érdemeit? Mindig csak a hibát kereste?

A gyerek fiú vagy lány amúgy?

2023. nov. 5. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Lány

Nem törődő, akit csak a saját élete érdekelte. Rendszeresen elhordta mindennek a gyerekeit kiskoruktól kezdve vagy éppen a férjével öltek egymást otthon majd később amikor tudta rájuk hárította a házimunkát és minden elintézendő dolgot miközben ő munka után a plázákban csavargott. Boldogan újságolta el másoknak hogy a 13 éves lánya mindennap tisztára nyalja a lakást így nem kell evvel foglalkoznia. Természeten nem foglalkozott azok igényeivel, továbbtanulásukkal vagy éppen lelki egészségükkel. Mindegy volt- e ruhája iskolába járni vagy váltó nadrágja, a lényeg az volt neki legyen márkás ruhája és kozmetikuma.

2023. nov. 5. 23:37
 7/10 anonim ***** válasza:
79%

Az ilyen nem nárcisztikus... csak egy kitartott rhib@nc, aki cshicskát szült magának nem gyereket.


Mivel férje, hapsija már nincsen, hogy kitarsa ezt is a gyerekeivel csináltatja meg.


Szánalmas...pláza phics@ ny_ugger version.

2023. nov. 5. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Kérdező, ezekből mennyi igaz erre a nőszemélyre? Ha legalább 5 igaz, akkor jogos a nárcisztikus megállapítás.

2023. nov. 6. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg ez az a nárcisztikus ember nagyon szereti a másikat ki használni, irigy a sikereire és szereti a másikat kontroll alatt tartani de sok jelző van még. Nézz utána neten. Bihari Viktóriának nagyon jó videói vannak ilyen témákról.

Ui. A lányt költözzön el de sürgősen mert tönkre fog menni!

2023. nov. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
A felnőtt lány helyében nem csinálnék meg mindent. Rákényszeríteném az anyámat, hogy valamennyi házimunkát elvégezzen. Pl. csak a saját ruháimat mosnám ki, minden 2. nap lennék hajlandó főzni, sokszor házon kívül ennék, meg hasonlók. Biztos cirkuszolna, de idővel rájönne, hogy nincs már teljes ellátás, neki is dolgoznia kell. Ha visszalopkodja a közösbe betett pénzt, akkor csak annyi ételt vennék, ami nekem elég és közölném, hogy vegyen magának.
2023. nov. 13. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!