Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen a kapcsolata a gyerekév...

Milyen a kapcsolata a gyerekével annak a szülőnek, akinek nincs érettségije?

Figyelt kérdés

A szülő nem szégyelli és a gyerek az anyját/apját, amiért nincs érettségije?

Én szégyellem, hogy elcsesztem azokat az éveket, nem hiszem, hogy így utólag képes lennék rá, hogy leérettségizzek és félek, hogy ha lesz gyermekem, ő is szégyellni fogja és rossz szemmel nézi majd, hogy az anyja egy buta senki.)

Ha van egyáltalán olyan rajtam kívül, akinek nincs érettségije, de szülő, leírná, hogy milyen gondot okozott ez kettejük között?

Előre is köszönöm szépen.


2023. nov. 7. 19:47
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
95%
A férjemnek nincs érettségije, nekem 3 diplomám van. Iszonyú intelligens, értelmes, senkinek meg se fordul a fejében, hogy ne lenne diplomás. Vállalkozásunk is van, s mellette mindketten dolgozunk közalkalmazottként is. A fiúnk imádja az apját (amúgy ő a minta apa), eszébe sem jutna neki, hogy szégyellni kellene, bár azt tudja, hogy ő biztos fog tanulni.
2023. nov. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
93%
Attól még elhet jó szülő.
2023. nov. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
95%
Az én apámnak sincs. Számomra ez furcsa, de sosem szégyelltem. Amikor ő fiatal volt, még nem számított cikinek az, ha valaki "csak" egy jó szakmunkás.
2023. nov. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
4%

Anyum egyik érettségi puskája még valahol szerintem mindig megvan. Egy rendes kis mini könyv. Ő és a mögötte ülő is abból puskázott...


Kb mindenki puskázott, amikor a szüleim érettségiztek, mert még nem volt ilyen kamera meg minden a franc. Szóval nem olyan nagy dolog, hogy valaki épp elment rá vagy nem.

2023. nov. 7. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
#4 mondjuk azért minden ilyesmit ne higgy el. Amikor én érettségiztem 20+ évvel ezelőtt, akkor sem volt kamera, mégsem puskázott a túlnyomó többség.
2023. nov. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
95%
#4: érettségin hogy lehet puskázni?
2023. nov. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem sem az iskolai végzettség tesz valakit jó szülővé.

Viszont látszik, hogy téged mennyire zavar ez. Esti iskolán nem gondolkoztál? Nincs semmi vesztenivalód. Ha meg sem próbálod, örökké zavarni fog.

( Én most kezdtem el az egyetemet a 6hónaposom mellett. Nagyon kemény, de tudtam, hogy ha most nem, akkor soha és örökre bántam volna. )

2023. nov. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

Nekem csak 3 szakmám van olyan, amit tanfolyamon végeztem és nem kellett előfeltételnek érettségi, csak az általános iskolai bizonyítvány.

Meg 2 nyelv. A harmadikat tanulom.

Meg jogsi, kocsi nélkül.

De így is mindenki szerint az érettségi alapműveltség, szégyen, ha nincs. Még saját rokonom, aki imádott kiskoromban, mikor még jól tanultam, az is olyan undok velem, lenéző és egy senkinek tart.

2023. nov. 7. 20:18
 9/28 A kérdező kommentje:
Szerintem férfi rám sem fog nézni soha, szóval végülis így mindegy a kérdés, mert gyerekem se lesz úgysem.
2023. nov. 7. 20:19
 10/28 anonim ***** válasza:
92%

Kicsit legyél pozitívabb!

Ha a 2 nyelv jól megy, akkor lehet a választottad az egyik, így mindjárt csak magyar-töri-matek, ami marad. Esti suliban amúgy sincs akkora szigor, tudják, hogy az ember munka, háztartás, gyerek mellett végzi.

2023. nov. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!