Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ki rakhat egy 16 éves fiú...

Ki rakhat egy 16 éves fiú gyereket az anyukája a házból?

Figyelt kérdés
Most váltak a szülei, és mivel a gyerek az apját választotta mint felügyeleti jogi képviselő, az anyja megharagudott rá, és kitette otthonról. Jogilag ezt meg teheti? A gyermek tanúló jelenleg.

2023. nov. 14. 19:58
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
91%

"Ha az apa a gondviselő, miért lenne bárki a gyámja?"


Ugye? Én egyből levágtam, hogy kitalált történet. Elég gyenge, valami kisgyerek lehetsz, aki nagyon unatkozik.

2023. nov. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
100%
A gyámságot én sem értem. A gyerek vagy szülői felügyelet vagy kirendelt gyám felügyelete alatt áll, nem? Gyámot akkor rendelnek ki, ha egyik szülő felügyelete alá sem kerülhet. Hacsak félre nem értette a kérdező, és a testvérével csak családon belül egyeztek meg, hogy gondoskodik róla.
2023. nov. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
95%

Nem tudják gyakorolni a szülői felügyeleti jogukat, mivel MINDKETTEN ÉLETVITELSZERŰEN külföldön élnek, ezért kérték a gyámhivatalt, hogy a kiskorú gyereknek a nagykorú testévre legyen a gyámja.


[link]


30-as: nem, az a helyzet akkor állna fenn, ha a GYEREK tanulna külföldön, akkor természetesen a szülők gyakorolnák a szülői/gondviselői jogukat, senki nem lenne kinevezne gyámnak.

2023. nov. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
37%
Érdekes, anyád nem kell, de a házában lakás az igen?
2023. nov. 15. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
97%

33-as, a cikkben, amit linkeltél, azt írják, hogy a szülői felügyelet és a gyámság egymást kizáró intézmény. Akkor az apuka itt miért kapta meg a "felügyeleti jogi képviselő" szerepet, ahogy a kérdező írja? Vagy ez valami más, nem szülői felügyeleti jog? Tényleg azért kérdezem, mert nem értem.


Mindenesetre vagy a gyám (a testvér), vagy a szülő (apuka) köteles gondoskodni a gyerek elhelyezéséről, de az anyuka nyilván nem rakhatja ki a kiskorút egyik napról a másikra.

2023. nov. 15. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
100%

35-ös: ez egy jó kérdés. Ezt úgy hívják, hogy gyermekelhelyezés (szülői felügyeleti jog), valóban nem létezhet egyszerre a gyámsággal. Vagy kever valamit a kérdező, vagy az idővonalat nem vázolta teljesen. Pl. az apát választotta a szülői felügyeleti jogot gyakorlónak és UTÁNA jött a gyámság alá helyezés? De az anya meg év eleje óta dolgozik külföldön, tehát akkortól kéne gyámság alatt lennie, de közben meg azt írta, hogy MOST váltak, tehát valami sántít. Közben meg határozottan gyámnak nevezte többször is a testvérét, és nem jön tisztázni ezeket a kérdéseket, szóval én nem fogok a neten keresgélni. :D


Én javasoltam nekik, hogy a gyámok forduljanak a gyámhivatalhoz, és ott meg fogják mondani, hogy milyen jogai vannak ez esetben az anyának.

2023. nov. 15. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
67%

Persze, kamu. Most már tuti.

Eltűnt a kérdező is, mikor felmerültek a kérdések a részletekre vonatkozóan.

2023. nov. 16. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 A kérdező kommentje:
Miért találnék ki ilyesmit? Én csak kérdeztem valamit, és hozzá teszem semmi közöm az egészhez, csak segíteni szerettem volna. Ha unatkozok nem fogok ilyen kérdéseket feltenni random idegeneknek az interneten, hanem csinálok valami hasznosat. Az emberek csak bele rúgni tudnak másokba manapság úgy, hogy azt se tudják ki van a képernyő túl oldalán. De mindenki higyen azt amit szeretne, és akik normális választ adtak azoknak köszönöm szépen, a dolog meg oldódott azóta.
jan. 24. 01:07
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!