Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Férjem akivel nagyon szeretjük...

Férjem akivel nagyon szeretjük egymást, a szüleimet mindenben segíti, drága ajándékokkal halmozza el őket, mindezt vonakodva fogadják csak el, van valami teendőm ezzel kapcsolatosan szerintetek?

Figyelt kérdés

nov. 22. 16:23
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
Udvariasságból vonakodnak, vagy tényleg kellemetlen nekik?
nov. 22. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Valószínű, hogy tényleg kellemetlen nekik.
nov. 22. 16:38
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor finoman jelezheted a férjednek, hogy fogja vissza legalább az ajándékok értékét.
nov. 22. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Indoklással persze.
nov. 22. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
90%
Ti nem szoktatok beszélgetni a férjeddel?
nov. 22. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
80%
Tamogassatok inkább engem, ja és véletlenül se beszélgessenek soha, az megöli a házasságot
nov. 22. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
85%

Nem értem én se, se a szüleiddel, se a férjeddel nincs őszinte kapcsolatotok? Nálunk mondjuk szeretik a férjemet, mintha a "sajátjuk" lenne, és simán megmondják neki, hogy ne csinálja... De oké, tegyük fel, nálatok nem ilyen közvetlen a viszony. De veled se?? Neked se mondják el, hogy mi van? "Valószínű, hogy tényleg kellemetlen nekik." - tehát nem is tudod, csak "valószínűsíted".

A férjed miért ajándékoz csak így, tőled függetlenül? Mi az oka? Neki miért nem említetted legalább ilyen "csak, hogy tudd"-alapon, hogy a szüleid kellemetlennek találják ezt?

Miért fél nálatok mindenki beszélni?

nov. 22. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
55%

Eleve házasságban mi az, hogy "a férj" ajándékoz?

Vagyonközösség van, tehát a közös bevételből költ sokat a felesége szüleire. Ha ők ezt nem igénylik, sőt zavarja őket, akkor elsősorban a feleség dolga lenne megbeszélni ezt a férjével.


Kérdező!

Megkérdezted egyáltalán a férjedet, hogy miért csinálja ezt?


Ill. van egy tippem!


Az, hogy a kérdező elhallgat előlünk egy fontos körülményt. A férje szerintem arab/török vagy más keleti néphez tartozik, ahol egyszerűen mások a szokások. A férj a maga szokásai szerint akarja kifejezni szeretetét és nagyra becsülését felesége szülei iránt - nem utolsó sorban azért is, hogy ilyen jó emberré nevelték feleségét - csak a mi kultúránkban ez nem szokás, ezért zavaróan hat.

Ez esetben is beszélnie kell a feleségnek a férjével, csak onnan kell indítani, hogy más kultúrában mások a szokások e téren.

nov. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nincs
nov. 23. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Adjátok nekem a drága ajándékokat, én nem vonakodok. :)
nov. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!