Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért van az, hogy a szüleim...

Miért van az, hogy a szüleim mindig panaszkodnak, ha csinálni kell nekik valamit?

Figyelt kérdés

Anyám is mindig panaszkodik, minden Karácsonykor, hogy ő megakar halni, mert neki Karácsonykor mindent meg kell csinálni. Hiába segítek, de olyankor elküld, vagy ha segítek is, utána azon veszekszik, hogy én sose csinálok semmit, vagy nem csinálom olyan jól, mint ő.

Sose volt egy boldog Karácsonyom, még gyerekként sem, mindig a veszekedés ment. Hol anyám apámmal, fordítva, hol velem is. Sose tudták diszkréten megbeszélni a problémáikat, gyerekként is mindig a veszekedéseket hallottam. Ünnepekkor is mindig ezt hallgattam, a veszekedést.

Anyám azért megakar halni, mert neki főzni, mosni, takarítani kell.

Szerintem nem létezik 100% tisztaságú ház, mégis állandóan azt mondja, hogy milyen kosz van mindig nálunk, míg még a munkatársai is mutatják a képeken milyen tökéletes tisztaságú házuk van. De mivel én itthon élek, itt emiatt nagy kosz van. Mikor magamra, és a környezetemre is igényes vagyok, de egy nap alatt nem tudok mindig, mindent tökéletesen kitakarítani. Igyekszem segíteni, de semmi veszi.

Apám ugyanolyan, mint anyám, ő is veszekszik, ha neki valami munkát épp nagy ritkán meg kell csinálnia itthon, de amúgy meg mióta élek, ő soha egy estét sem töltött itthon, mindig éjfélkor jött haza, és nem azért mert dolgozott, hanem szórakozott.


dec. 13. 14:14
 1/9 anonim ***** válasza:
29%
Nem unod még ezeket a provokatív kérdéseket?
dec. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
34%
Valakinek százszor nagyobb gondjai vannak, örülj neki hogy van családod. Panaszkodni meg mindenki szeret.
dec. 13. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Milyen provokatív kérdéseket? Erről még sose írtam ki itt kérdést. Mindenkinek a saját gondja a legnagyobb.
dec. 13. 15:10
 4/9 anonim ***** válasza:
94%

Ezt a fajta panaszkodó viselkedést szokták úgy hívni, hogy "mártírkodás". Igazából segíteni az sem segít, ha te segítesz neki, de ha nem segítesz neki, akkor még rosszabb.


A veszekedésekről meg annyit, hogy valószínűleg ez egy rossz házasság, egyikük se boldog már, de a kényelem, a megszokás, a változtatásra való képtelenség tartja össze, illetve a sajnálat.


Ebben az írásban kb. a nagyszüleimre ismertem, azért tudok ennyi mindent erről.

dec. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Unják az életüket, egymást, a munkájukat, a kötelező karácsonyt, ahol rendnek KELL lennie, és sok kajának KELL lennie,meg mint egy katalógusban úgy KELL élni.

Anyád felállított egy lécet, amit egymaga nem tud megugrani, apád meg letojja az egészet, mert mást akar és munka fontosabb, amit egyébként utál

A haverok legalább békénhagyják éjfélig

Sajnos ez az átlag.

dec. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

5 vålaszolo jol írta .

nekem sem volt soha szép karácsonyom mig gyerek vagy fiatal felnőtt voltam és otthon laktam .max nagyszüleimnél kicsi koromba.

felnöttként mikor férhez mentem akkor szeretem meg a karácsonyt nålunk nincs karácsonyi menü tökėletes tisztaság ,sütit sütök viszont lányomal.feldiszitjuk csokikal a fát .

dec. 13. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Minél előbb költözz el. Csak az a megoldás.
dec. 13. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Elköltözöl és megoldódik.
dec. 13. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
64%

Ebben nőttem fel, ez tipik mártírkodás.


14 évesen már eljutottam oda, hogy akkor gebedj meg egyedül a házimunkában, főzésben, én szrok rá.

Úgysem jó soha semmi, amit csinálunk, ha segítünk azért megy az ordítás, mert "elb..uk", ha nem, azért. Akkor nem mindegy?


Alig vártam, hogy elköltözzek végre :)

dec. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!