Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 21 évesen engedélyt kéne...

21 évesen engedélyt kéne kérném anyámtól, hogy elmehetek-e egy szilveszteri bulira egy barátnőmhöz? Ez csak szerintem nonszensz?

Figyelt kérdés

Egyetemre járok, nappalira, ez a második évem, osztatlan képzésen vagyok. Nem, nem tudok levelezőre átmenni, mert nincs a szak levelezőn. Egyébként dolgozom suli mellett, de eltartani nem tudom magamat, nem olyan az órarendem, hogy ez beleférjen.

Alapvetően nem "kell" engedélyt kérném, hogy mikor hová megyek, mert kollégiumban lakom a tanév közben, nyáron meg igyekszem olyan melót vállalni, amihez van szállás, és addig se vagyok otthon. Tehát nem "kell" anyám tudtára adnom, hogy elmentem valahová. Viszont ha otthon vagyok éppen, akkor együttélés alapja, hogy azért mondom, hogy mizu, elmenem. Nekem most január második hetéig az van, hogy nem mehetek vissza a koliba, ki kellett költözni, hogy kevésbé kelljen fűteni az épületeket. Tehát ha megyek valahová, akkor itthonról megyek, tehát mondom anyámnak, hogy elmentem, ekkor, meg ekkor jövök.

Na én mondtam anyunak, hogy majd 31-én megyek egy barátnőmhöz, mert elhívott ilyen baráti összejövetelre. Anyám meg mélységesen felháborodott, hogy mi az, hogy nem kértem engedélyt tőle, mielőtt igent mondtam. Meg itt faggat, hogy de akkor csak ennél a barátnőmnél leszünk-e, ki lesz még ott, lesznek-e fiúk, stb. De leginkább ki van akadva, hogy "mi az, hogy nem kértem az előzetes engedélyét, ő úgyis elengedett volna", meg hogy így mit fog csinálni azon az este. (Gondolom ugyanazt, mint minden este, amióta apám nem iszik és már nem ordítoznak egymással. Apám egyik szobában tévézik, anyám a másikban, egy büdös szót nem szólnak egymáshoz, mind kettő lefekszik aludni külön, és ennyi)

Pontosan ugyanazt csinálta, mint amikor ezelőtt először és azóta utoljára voltam valahol szilveszterkor, csak akkor még 16 voltam...


Csak szerintem nem normális ez így? Egyáltalán miért csinálja ezt?


dec. 23. 14:18
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

"lesznek-e fiúk"


Arra is engedélyt kell kérned, hogy szexelhess?

dec. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
28%

Nekem az a furcsa, hogy 21 éves vagy, és ez így először jön elő. Eddig otthon ültél minden este?


Meg mióta van ez, hogy nem vagy képes vele megbeszélni egy problémát?

dec. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
1%
Igen, írásban.
dec. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
98%

Amikor otthon vagy, akkor újra anyu pici lánya vagy.

Nem kell engedélyt kérni.

Biztos unatkozik egyedül, ha apád nem szól hozzá.

dec. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
98%
Tökéletesen elegendő, ha bejelented, hogy elmész.
dec. 23. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
14%
Fú de unalmas story már ez.
dec. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
7%

" eltartani nem tudom magamat"


Na, amíg ez így van, nonszensz vagy sem, ezt kell elfogadnod.

dec. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
93%
*K*rvára nem kell elfogadnia, mert ez nem normális. Attól, mert tanul, és a diákmunkából (más még ezt sem teszi) nem tudja eltartani magát, attól még nem a kettyós anyja tulajdona.
dec. 23. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
13%
8as oké, de akkor ugye a kettyós anyjának pénzt se kell adni, meg kaját?
dec. 23. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
0%
Troll
dec. 23. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!