Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Beleszólnátok a felnőtt...

Beleszólnátok a felnőtt gyereketek hobbijába?

Figyelt kérdés

Legfőképpen az anyagiakra vonatkozóan érdekel a véleményetek.

Ha mondjuk már 25 év feletti, értelemszerűen dolgozik, keres magának és tőletek abszolút nem kér pénzt semmire, de még otthon él, akkor beleszólnátok, ha be akar fektetni mondjuk a hobbijába 5-600.000 forintot a pénzéből?



jan. 5. 21:30
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Ha beleszólsz, azzal csak azt éred el hogy nem fogja neked elmondani. Ha saját keresete van, akkor arra költ amire akar. Hidd el, tapasztalat. Nekem megpróbáltak beleszólni hogy mennyit költök (igaz, én már külön éltem akkor) de csak az lett a vége hogy jó hosszú ideig nem tudták rólam hogy mi érdekel, mivel foglalkozok. Mára már belátták hogy vagyok annyira felelősségteljes hogy nem szórom a pénzt eszetlenül, úgyhogy nem szólnak bele. Mondjuk még így is csak félve mondom el hogy mire mennyit költöttem, általában anyámnak kicsit kevesebbet is mondok, de legalább nem tabu téma már :D
jan. 5. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 sa Dale Cooper válasza:
100%

Véleményt nyilváníthatsz. Elmondhatod, hogy miért nem értesz egyet. Felkészítheted a lehetséges következményekre.

De hogy miként dönt, mennyire veszi figyelembe a az érvelésedet, az csak és kizárólag rá tartozik. Övé a döntés, övé a felelősség, ő viseli következményeket.

Az pedig a tiéd, hogy ha neked lesz igazad, milyen támogatást nyújtasz, ill. ha nem, mennyire erősíted benne az ő igazságát.

jan. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
97%
Szóval gamer PC-t akar.
jan. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
86%

Az attól függ, hogy mekkora galibát okozhat a kérdéses hobbi.


Nyilván egy jó családban nem illik beleszólni egy ártalmatlan hobbiba, az említett félmillió forint meg csóró magyar viszonyok közt is aprópénz egy komoly hobbira (gamer PC, krosszmotor, hangszertechnika, stb.).

jan. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
87%
Az ő keresete, az ő dolga, de aki 25 év felett otthon lakik, az jellemzően azért teszi, hogy tudjon félretenni saját lakásra. Nyilván ez nem jelenti, hogy semmi szórakozásra ne költsön, de ha rendszeresen sokat költ a hobbijára és ez feléli a megtakarítása nagy részét, akkor azért jogos lehet, ha a szülő jelzi, hogy ilyen szinten nem kéne. Ha így is tud szépen gyűjteni és ez most egy egyszeri nagyobb befektetés volt, mert mondjuk vett egy új gépet, amire utána lehet évekig nem nagyon kell költeni, akkor biztos nem szólnék bele. Az se mindegy, hogy milyen fizetésből költ el ennyit.
jan. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
80%

Senkinek semmi köze ahhoz, hogy más mire költ, ahhoz meg végképp nem, hogy mennyit.

Minek turkálsz más pénztárcájában?

jan. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
50%
Ahogy az 5-ös írja. Ha valaki 25 felett még otthon él, lakásra gyűjtsön, ne 600 ezres hobbira.
jan. 5. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
68%

#7


Persze, akkor egész életében ne költsön semmire, mert egy ház kb 30 év hitel.


Nem mindenki ebben látja az élet értelmét.

Max olyan embereknek életcél ez, akiket semmi sem érdekel.

jan. 5. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
84%
Míg a saját pénze addig nem.
jan. 5. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

Mivel értelmes hobbija van nem.

De tisztán elméletileg, ha valamiképp olyan az a hobbi, hogy az én személyes életvitelemet korlátozza, akkor nyilván szóvá tenném.

jan. 5. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!