Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehet a 18 éves gyerek ha...

Tamas.torok.zeg kérdése:

Mit tehet a 18 éves gyerek ha a szülei nem engedik vissza a cuccáért költözéskor?

Figyelt kérdés

Párom végre 18 éves lett, így családom segítségével el tud költözni otthonából, ahol a családon belüli verbális és fizikai erőszak jellemzőbb volt, mint a boldog pillanatok. Viszont abba a problémába ütköztünk, hogy se a ruháit, se az értékeit nem engedik magával vinni. Természetesen egyik oldalról sincs se számla, se blokk ami bizonyítaná a tulajdon hovatartozását. Szó van kerékpáráról, írószereiről, ruhákról, szintetizátor, stb.

Milyen hivatalos módszer lenne ami elősegíti a probléma megoldását?


Továbbá, van bármiféle perben követelhető kártérítés, juttatás, stb, a lányka jövőjének a támogatására a szülőktől?



jan. 15. 21:27
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
50%

Teljesen mindegy, itt semmiféle lopásról nincsen szó a szülői részről.


Van bizonyítéka a csajnak, hogy Ő vette SAJÁT pénzből?


Nincs, mert nyilván nincs keresete, innentől kezdve az nem a saját tulajdona, hanem a szüleié, bárhogyan problémázik is rajta.

jan. 16. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
67%

Én hasonló helyzetben voltam

Amikor el költöztem a mostani

páromhoz anyámék vissza tartották

a cuccaimat. A legszükségesebbeket

adták csak oda a bizonyítványaimat

egy mappában.

Egyszer a rendőröket is

kihívtuk de semmi eredménye

nem volt azt mondták menjünk

a bíróságra.

Ez már 4 éve volt

azóta sem voltam

abban a lakásban és

még mindig nem adtak

vissza semmit. Pedig én normálisan álltam hozzájuk, és segítettem

nekik egy dologban. De még így sem

hajlandóak fel engedni sem.

jan. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
68%

Ha továbbtanul a lány, akkor kérhet tartást a szüleitől. De ez nyilván só lenne a sebre, meg többek közt az is a feltétele ennek, hogy kapcsolatot tartson velük (vagy legalábbis ne rajta múljon, ha nincs kapcsolat, keresse őket).

De azért ne felejtsük el, hogy itt csak az egyik oldalt hallottuk. Lehet hogy a szülők részéről nem igazán mohóságról vagy gonoszságról van szó, hanem azt gondolják, hogy a gyerekük 18 évesen még nem áll készen rá, hogy elköltözzön, adott esetben a párjával gyereket vállaljon. Ez nyomásgyakorlás a részükről. Elég primitív módon, de meg akarják győzni arról, hogy nem ez a helyes út, várjon még ezzel.

Honnan van ez a sok cucc? Ha maga vette, akkor vagy bérből tette vagy zsebpénzből. Ha bérből, akkor miért ilyen fontos kérdés hogy legyen a szülőktől juttatás? Ha zsebpénzből, akkor meg talán még se olyan rosszlelkűek a szülők.

jan. 19. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!