Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek ha anyámmal 6 éve...

Mit tegyek ha anyámmal 6 éve alig alig tartok kapcsolatot és olyan düh forrong bennem ami leírhatatlan?

Figyelt kérdés
Próbálom rövidre fogni. Anyám és apám Jehova Tanúja amióta megszülettem azok sőt előtte is. Viszont nem viselkedtek úgy a falakon belül. Anyám bántalmazó volt. Agyba főbe ütött vert minket. Egy bátyám van. Azt mondta azért ver mert szeret minket és így nevel minket jóra. De én egész gyerekkoromban azt éreztem meg akarok halni. Ovise korom óta anyám lek×rvázott aztán ha tini koromban rajta kapott hogy sminkelek akkor is k*rvának nevezett. A verés kisebb koromban abból állt hogy hajamnál fogva a földre rántott és rugdosott. Ezután bezárt az ágyneműtartóba. Nagyobb korban ugyanúgy a hajamat cibálta és úgy rugdosott és ütötte a fejem. Nem védekezhettem. Lefogta a kezem. Tesómat is mindig verte. Apám csendes bántalmazó volt. Nem ütött meg. De hagyta és nem szólt rá. Hiába szóltam tanárnak nem hittek nekem mert anyám kifelé a szépet mutatta. Hogy ő kedves velünk. A gyülekezetben is ezt a képet tartotta hogy ő egy kedves odaadó anya. 18 évesen munkába álltam 19 évesen sikerült albérletbe költözni. Anyámmal 1 évben egyszer ha találkozok de csak veszekszünk mert szerinte túlzok és ő nem volt velünk ilyen durva és végülis a javunkra vált. Olyan düh forrong bennem hogy elmondani nem tudom. Úgy megmondanám neki a magamét. Hogy azt kívánom maradjon egyedül és legyen minden napja fájdalmas. Egyszer mikor már nem laktam otthon de munkahely miatt haza kellett mennem a bizonyítványomért nekem akart jönni de én nem hagytam magam és vissza ütöttem. De ez nem múlt el. 25 éves vagyok van férjem esküvőre nem hívtam meg azt mondta ha születik gyerekem az zabikölök lesz. És ha tudja hogy ilyen leszek elvágja a torkom születésem után. Mit tegyek az éktelen dühömmel? Nem múlik az évek alatt. Legszívesebben megverném ahogy ő engem.
jan. 19. 18:43
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
72%

Szakítsd meg a kapcsolatot vele véglegesen, töröld el még az emlékét is, az lenne a legjobb. Valószínűleg jót tenne a lelkednek, hogyha úgy megvernéd, hogy még azt is megbánná, hogy megszületett. De ezt inkább ne tedd. Esetleg gyalázd meg alaposan a képmutató vallási tárgyait, az hathatós lenne.

És nem, te ne költözz miatta messzebbre, annyit nem érdemel. Akkor már inkább azt érd el, hogy ő lépjen le.

jan. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Csak amgadnak ártasz vele ha ezen agyalsz, egyszerűen 0-ra kell redukálni ezt a kapcsolatot.
jan. 19. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az apám volt ugyanilyen kizsákmányoló, erőszakos, nárcisztikus állat. Nekem az segített, hogy már évek óta nem tartom a kapcsolatot vele. Sokan írták, hogy verd meg, állj rajta bosszút, bennem is sokáig tombolt egy ilyenfajta harag, de az a baj, hogy bármilyen kegyetlen büntetést is mérsz rá, az elveszett gyermekkorodat úgysem kaphatod vissza. Meg kell szakítani vele minden kapcsolatot, el kell felejteni, bármennyire is nehéz ez, hogy az emléke egy halvány heggé fakuljon. Ha úgy érzed, egyedül nem tudsz megbirkózni a feladattal, sosem szégyen segítséget kérni, elkezdeni pl egy terápiát. Sajnos az a baj, hogy ezek a dögök nyugodtan élik a kis életüket, saját igazuk tudatában, míg az áldozataik a poklok poklát járják meg miattuk még évekkel az események után is. Ne hagyd, hogy lenyomjon ez az egész, legyél te az, aki boldog, rendezett életet él, ints be neki ezzel is, hogy bármit is tett, mindig te leszel az erősebb.
jan. 20. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
66%

Az idő és a távolság segít valamit, de nem biztos, hogy teljesen megoldja a problémát, mint ahogy azt érzed is (bármilyen messzire mész, a sebeidet és a haragodat viszed magaddal). Erre egyetlen megoldás létezik, bármilyen rosszul is hangzik elsőre, a megbocsájtás. ÉS NE ÉRTS FÉLRE: a megbocsájtás nem azt jelenti, hogy igazolod anyád bűneit, és nem teszi meg nem történtté a múltat. Nem vagy köteles kapcsolatot tartani vele, és nem kell úgy csinálnod, mintha semmi nem történt volna. A megbocsájtás arról szól, hogy neked lesz könnyebb, ha el tudod engedni ezt az egészet, és nem cipeled tovább. Máshogy nem tudsz szabad lenni.

Emellett az idő és a távolság IS szükséges.

Ha nem megy egyedül, kérj segítséget pszichológustól, vagy akár vallási közösségtől, de ne ilyen szektásoktól, mint a jehovák.

Még egy dolog. A bántalmazó szülők gyakran maguk is bántalmazás áldozatai voltak, ebből eredően van egy csomó sérülésük és hiányuk (pl. nem tanulták meg kezelni az érzéseiket). Ez nem jogosítja fel őket arra, amit csinálnak, mert a múltjától függetlenül mindenki maga felelős a cselekedeteiért. De olykor segít, ha megértjük a háttérben lévő összefüggéseket (jobb esetben sikerül őket is eljuttatni szakemberhez, bár ennek kicsi az esélye).

jan. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!