Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Odaadnátok a már nem használt...

Odaadnátok a már nem használt autót a "gyereknek"?

Figyelt kérdés

Azért raktam idézőjelbe, mert nem feltétlen szülővel élő gyerekre gondolok, akár különélő fiatal felnőttre is.


Adott egy háztartásban 2 1,5 millió körüli autó. Ti vesztek az egyik helyett egy új, 20 millió forintos autót szalonból. Amit nem használtok megörökölné valamelyik gyerek?



jan. 31. 11:35
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
97%
Igen, odaadnám. A férjem is megkapta a használt kocsit az apjától. Nagy segítség volt, hogy nem kellett vennünk.
jan. 31. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Hat nyilvan ha nem lenne szuksegem arra a penzre, nem vagyok raszorulva, hogy feltetlenul eladjam, akkor termeszetesen oda.
jan. 31. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Ha nem számíttattam be az új vásárlásánál, akkor minek álljon használatlanul? Úgy is van vele kiadás.
jan. 31. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
94%

Millió dologtól függ:

-Dolgozik a gyerek?

-Rá van szorulva?

-Tudná fizetni a biztosítást, szervízt, üzemanyagot stb.?

jan. 31. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

1,2 köszi. 20 milliós autó vásárlásnál azért valószínűleg nem kenyérre kell az a pénz.


3, itt inkább arra gondolok, hogy eladnád-e, vagy megörökölné valaki.

jan. 31. 11:47
 6/26 A kérdező kommentje:

4, esetemben:

-igen

-relatív, az adott örökölendő autó nagyobb értékű, mint ami napi használatban van, de nem rászoruló. Átlagos élet albérletben

-igen

jan. 31. 11:50
 7/26 anonim ***** válasza:
61%

5: akkor én is azt mondom, hogy attól függ, hogy kell-e a pénz. Azért mert valaki vesz 20 millióért egy autót, még nem biztos, hogy "ki tud dobni az ablakon" másfél milliót. Főleg, ha nem is fizette ki a teljes összeget, hanem hitel, lízing van rajta.

És az is fontos, amiket a 4-es írt.


A szüleid nem akarják neked adni? Mi volt az indokuk? Könnyebb lenne hozzászólni, ha konkrétan leírnád, hogy mi a kifogásuk.

jan. 31. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Nincs kifogás. Most nem használják, eladáson gondolkodnak. Őszintén nem is kérem, mert valahol úgy érzem, hogy nincs jogom ilyesmit kérni, ha nem adják maguktól. Szimplán csak felmerült bennem, hogy én a saját gyerekmnek szó nélkül odaadnám.
jan. 31. 11:55
 9/26 anonim ***** válasza:
93%

Tudod, néma gyereknek az anyja sem érti a szavát - ez nagyon igaz!

Ha tényleg szeretnéd, akkor megkérdezni nem kerül semmibe, legfeljebb azt mondják, más tervük van vele.

jan. 31. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
92%
Megértelek amúgy. A helyükbe én is odaadnám, illetve az én szüleim abban a helyzetben simán megtennék. 21 vagyok szerintem amúgy ezzel semmi baj nem lenne. De általába én vagyok jobb anyagi helyzetbe és szoktam segíteni anyumnak néha pénzel. De 20 éves koromig sokszor támogattak azért anyailag
jan. 31. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!