Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elköltözhetek így otthonról?

Elköltözhetek így otthonról?

Figyelt kérdés

Kislány koromban nagyon jó volt a kapcsolatom anyukámmal, sok időt is töltöttünk együtt.. 7 éves voltam amikor a szüleim elváltak, apukámmal nem tartom a kapcsolatot.

Ahogy teltek az évek, ez egyre rosszabb lett, és mostmár nagyon elfajult a helyzet itthon.

Próbálok minnél kevesebb időt itt tölteni, mert anyukám egyszerűen csak kiabálni tud velem. Figyelek mindenre, segítek neki a háztartásban is, pakolok, takarítok, bevásárolok stb..

folyamatosan kiabál velem, a legapróbb dolgokért is, és már van hogy félek tőle, annyira megemeli a hangját.

Emellett szükségem lenne rá, mert a suli nagyon kimerít, nemsokára érettségizek is, és túl sok rajtam a teher.

Régebben is volt olyan, hogy lelkileg nem voltam jól, próbáltam vele megbeszélni, évekig könyörögtem hogy eljárhassak pszichológushoz, de ő ezt feleslegesnek tartotta.. Nem bírom már ezt így tovább.

Időközben lett egy párom, aki egy angyal, nagyon szeretem őt, passzolunk is, és már jó ideje együtt vagyunk.

20 percre lakik tőlünk, jó környéken. Nemrég leültem vele beszélgetni, és elmondtam hogy mi a helyzet itthon, és azt mondta, hogy tudja hogy még suliba járok, de ő nagyon örülne ha hozzá költöznék, és ez nekem is jobb lenne az itteni helyzet miatt..

Nyilván ez nem ilyen egyszerű, csomó mindent átbeszéltünk, háztartás, anyagiak stb, és úgy néz ki hogy működne a dolog.

Anyukám nagyon behálóz és korlátoz engem..

Betöltöttem már a 18-at, szerintetek mostmár megtehetem azt, hogy anyám elé állok, és közlöm vele hogy elköltözök?


jan. 31. 22:00
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
91%
Tedd meg
jan. 31. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
80%
Ha elmész, anyáddal is jobb lesz a viszony
jan. 31. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
75%

Megteheted, de azért nem ajánlom. Az ilyen helyzetben nem az a megoldás, hogy egyik függő helyzetből menekülsz át a másikba.


Te 17 vagy, a pasid 20, ergo 95%, hogy két év múlva már együtt sem lesztek, akkor majd könyörgöd vissza magad megalázkodva anyához? Vagy akár csak fél év múlva, ha a párod együtt lakva r@jön, inkább mégsem akár veled együtt lenni?


Persze, tudom, soha nem tenne ilyet, mert szeret, ti vagytok a kivétel, akik örökké együtt lesztek, blablabla.... Mindenki ezt hiszi ennyi idősen.


De hidd el, kicsit tapasztaltabb felnőttként mondom, hogy ez rossz megoldás.

jan. 31. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim válasza:
25%
Mindenképp próbáld meg. Legrosszabb esetbe is gondolom érettségiig nem fog hirtelen ott hagyni. Utána meg, akár egyetemre mész akár nem, lesz lehetőséged bérelni valami kecót, akár barátnőiddel. Még tanulás mellett is jobban megéri dolgozni, ha van egy nyugodt tanulási tered. De valószínűleg simán együtt maradhattok sokáig (ezt te tudod eldönteni a legjobban) és előbb utóbb ugyis el kell költöznöd.
jan. 31. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
25%

"Betöltöttem már a 18-at, szerintetek mostmár megtehetem azt, hogy anyám elé állok, és közlöm vele hogy elköltözök?"

. Ne, inkább előtte kérjél tőle engedélyt, hogy elé állhass...


Nem tudom, hogyan megy majd a felnőtt élet, ha ezt a kérdést komolyan gondolod.

jan. 31. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
95%
Legyen nyitva a szemed, nehogy a pasikáról kiderüljön, hogy anyád pontos mása - ahogy ez ilyenkor lenni szokott.
jan. 31. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
90%

Persze, hogy megteheted, hogy közlöd vele, hogy elköltözöl, de ő meg megteheti, hogy ha ne adj Isten a kapcsolatod tönkremegy, nem fogad vissza, hiszen már 18 éves felnőtt nagylány vagy.

Amit én javasolnék, hogy mivel már nagykorú vagy és magyarázattal nem tartozol senkinek, állami finanszírozásban el tudsz menni pszichológushoz, ez a saját döntésed, ebbe édesanyád nem szólhat bele. Ezzel jobban jársz szerintem, mint a párodhoz költözni.

Aztán ha leérettségiztél és esetleg mennél továbbtanulni, el tudsz menni akár kollégiumba, albérletbe.

Közben el tudsz kezdeni diákmunkát keresni, dolgozni, félretenni, hogy legyen valami biztos alapod, megtakarításod. Rokonaid nincsenek, akik tudnának segíteni ebben a helyzetben egyébként?

jan. 31. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
91%
Esetleg leültél anyukáddal megbeszélni, hogy mi a baj? Mert az nem magyarázat, hogy bármit csinálsz, kiabál veled, valami akkor ott nem működik jól. Ahogy írja a hetes, pszichológushoz el tudsz menni az sztkba is, nagykorú vagy, ebbe már nem szólhat bele.
jan. 31. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
21%

Fel nem merül, hogy visszakönyörögje magát, esze ágában nincs, örül, hogy megszabadul a bántalmazó anyjától. Hogy a pasival hosszú távú lesz-e a kapcsolat, az majd kiderül, de ha nem, akkor elmegy albérletbe. Mindenképp dolgoznia kell, mert a pasival nem tartathatja el magát.

"valami ott nem működik jól". Na ne mondd, tényleg? És a pszichológus majd megszereli az idegbeteg anyját???

Kérdező, hogy merül fel benned, hogy ehhez nincs jogod???? Nem vagy nagykorú????

febr. 1. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
100%

Elköltözhetsz. Hány éves a pasid, hpgy már egyedül él?


"Aztán ha leérettségiztél és esetleg mennél továbbtanulni, el tudsz menni akár kollégiumba, albérletbe."


És miből fog élni?

febr. 1. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!