Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Felnőtt vagyok. Elveszítettem...

Felnőtt vagyok. Elveszítettem az anyukámat. Van olyan hely, csoport, ahol megértenek, ahol esetleg meghallgatnak, támogatást nyújtanak?

Figyelt kérdés
Köszönöm szépen előre is a válaszokat.
febr. 12. 18:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
97%

Részvétem.

Merre laksz? Keresek neked gyászfeldolgozó csoportot

febr. 12. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
53%

Háziorvos?

Pszichológus?

febr. 12. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
49%
Hasonló helyzetben vagyok, írj, ha gondolod.
febr. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
72%

Egyelőre nem vagyok hasonló helyzetben, de mindennek eljön az ideje.

Én azzal próbálom felkészíteni magam, hogy mindenkinek lejár az ideje, meg hogy ez egy körforgás stb. Elmennek az öregek, jönnek a fiatalok. Aztán a fiatalból öreg lesz, majd ők is elmennek.

Már a megszületésünkkor halálra vagyunk ítélve, csak annyiban különbözünk, hogy kinek milyen hosszú a halálsor.

Nyilván ez nem vígasz, de ha a természet körforgása részesének tekintjük magunkat, akkor könnyebb lehet megérteni.

febr. 12. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
82%
4. felkészülni erre nem lehet. én is erősen sejtettem, hogy ez lesz, de amikor bekövetkezik valójában, és ami utána van, az teljesen más. 3-as voltam.
febr. 12. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
Egy felnőttnek anyja van,nem anyukája.Másrészt egy felnőtt embernek tisztában kellene lennie azzal hogy az élet múlandó,a halál az èlet velejárója.Egy felnőtt embert nem kellene hogy a halál kikészítse,...
febr. 12. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
31%
A 4-essel értek egyet! Teljesen jól megfogalmaztad, még annyi hogy idő kell a gyász feldolgozásához! Részvétem!
febr. 12. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
87%

Fel akartam hívni egy gyászterapeutát, akit ismerek, de most nem kapcsolható egyáltalán a telefonja.


Esetleg holnap vagy holnapután keressél meg privátban. (Újra megpróbálom.) Néhány nap múlva is rámírhatsz, szintén privátban (nem szeretném nyilvánossá tenni az illető elérhetőségét.)


Köszönöm a megértést.

febr. 12. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek, hogy mellettem vagytok. Felnőttként is elviselhetetlen a nap több szakaszában az anyukám elvesztése. Most, nem tudom lesz e erőm írni bárkinek is. Felnőtt férfi vagyok egyébként. De így is nagyon nehéz, egyébként is lelkis vagyok.


Megadni nem szeretném, hogy hol lakom, de Pest megyei, Budapesti helyekre is szívesen elmennék. Köszönöm.

febr. 12. 19:26
 10/13 anonim ***** válasza:
74%

Pilinszky János: A tenger


A tenger, mondtad haldokolva,

s azóta ez az egy szavad

jelenti számomra a tengert,

s azt is talán, hogy te ki vagy.


S azt is talán, ki vagyok én?

Hullámvölgyek, hullámhegyek.

Agóniád, akár a tenger,

megszabadít és eltemet.


Anya, anya. Hétköznapok.

Halálod hallom s hívlak én.

Irtóztató hétköznapok.

Szegény, szegény, szegény, szegény.

febr. 12. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!