Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apasági per? Hogy működik?

Apasági per? Hogy működik?

Figyelt kérdés

Csináltattunk egy DNS tesztet miszerint ő az apa. De apai elismerő nincs, làtogatni nem látogatja a gyereket. November óta 1x füzetet.

Ha fel jelentem mi lesz? Illetve mire kötelezhetik?


febr. 20. 14:10
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
88%
HA a hivatalos DNS teszt pozitív, akkor a gyerek az övé, nem kell elismernie semmit. A "nevére veszi" meg értelmetlenség, nincs jelentösége, ha nem akarja hogy a gyerek az ö nevét kapja, akkor arra joga van, de a gyerek szempontjából teljesen mindegy
febr. 20. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
94%

A bíróság nem kívánság műsor.

De amúgy azt is meg kellene fontolnod amit korábban írtak. Ha hivatalosan ő lesz az apa, onnantól jogai vannak. Ha nem kapsz kizárólagos felügyeleti jogot a gyermekelhelyezés során, mert mondjuk bedurcizik rajta, hogy eztán fizetnie kell és bosszúból ő közös felügyeletet akar, akkor iszonyatosan meg fogja tudni keseríteni az életed. Minden gyerekkel kapcsolatos ügyintézéshez, igazolványok igényléséhez, iskolai ügyekhez kell majd az írásos beleegyezése. Ha mondjuk külföldre akarnál majd költözni, simán megtilthatja. Gondold át, hogy az a pár 10ezer amit ki tudnál belőle rengeteg pereskedés és ideg árán sajtolni, az biztosan fontosabb-e mint a nyugalmad. Mert max annyit fogsz tudni kiharcolni. Arra, hogy érdemben törődjön a gyerekkel senki nem fogja kényszeríteni.

febr. 20. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
85%

7!

Ez nem az ő döntése onnantól, hogy elismeri-e, ha te elindítod a pert, és tényleg az övé, akkor a per végeztével a gyerek új születési anyakönyvi kivonatot kap, amiben ő fog szerepelni apaként, annak minden jogával és kötelezettségével. (Azt viszont nem tudom, hogy ha úgysem akar vele foglalkozni, akkor hogy lenne a legegyszerűbb neked, a kizárólagos szülői felügyeletet is érdemes lenne elintézni, bár az lehet külön perben megy csak.)

Viszont a vezetékneve nem feltétlenül lesz az övé, hiába bizonyosodik be az apaság, mi pl. alapból úgy egyeztünk meg, hogy az enyémet kapta, de én amúgy is ezt szerettem volna.

febr. 20. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
74%
Csak hogy nem fognak kozos felugyeletet elrendelni ha elotte beleszart, letagadta stb. Azzal hogy egyszer mar fizetett gyerektartast kvazi elismerte az apasagot igy arra sem hivatkozhat hogy hat de nem tudta hogy ove a gyerek.
febr. 20. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
77%
Hol is van az, melyik felugyeleti jog az, hogy a gyerek neha itt, neha ott, gyerektartasrol pedig szo sincs? Na erre figyelj nagyon! Meg arra is, amit a 12-es irt! Bosszubol mindenre kepesek, hiaba lett az elobb lepontozva, amit irtam.
febr. 20. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Engem az érdekel leginkább hogy ilyenkor automatikusan kötelezik a DNS tesztre? És ez vér teszt? Fentebb írták hogy el fogadják azt is ami magán úton készült!
febr. 20. 14:46
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

10!


Ha apuka elismeri, akkor nem kell DNS teszt. Ha tagadja, akkor bírósági kell

febr. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

Akkor megegyszer:

Ha apukat bepereled, akkor két lehetősége van: a bíróságon elismeri, hogy övé a gyerek, ekkor nem kell DNS teszt. Nem is éri el, ilyenkor kötelezik DNS tesztre, abból pedig csak, és kizárólag azt fogadják el, ami a bíróság által kijelolt laborban készült.

febr. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm.
febr. 20. 14:54
 20/22 A kérdező kommentje:
Nem hittem “aztat” remelem te se hiszed “aztat”
febr. 20. 18:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!