Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám miért csak akkor ad...

Anyám miért csak akkor ad "tanácsot", ha nem kértem rá?

Figyelt kérdés

Mindig ez van és rettenetesen irritál.

Ha nem kérek tanácsot, akkor csak úgy kéretlenül ossza az észt, elvárja, hogy fogadjam meg a kéretlen tanácsait, megsértődik, ha nem így teszem, háborog.

Ha meg tanácsot kérek, akkor mindig az a válasz, hogy "hát, nem tudom", "te tudod".

Tökmindegy, hogy piti hülyeségről van szó, vagy épp fontos. Ha nem kérdeztem, akkor beledumál, ha kérdezem, akkor még jön azzal, hogy én tudom.


márc. 2. 22:05
1 2
 1/14 anonim válasza:
47%
Mivel azt gondolja hogy mivel idősebb így ő jobban tudja
márc. 2. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
25%
Ez van. Az anyák olykor kérdezés nélkül is beszélnek a gyerekükhöz. Neveletlenek. Nem tudják, hogy csak kérésre szabad tanácsot adni.
márc. 2. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
80%
Mert primitív, unintelligens. Ne kérjél tanácsot, mert szemlátomást úgy nem ad, hiszen nincs hozzá elég esze, ha pedig kéretlenül ad, akkor abban a másodpercben állsz fel és hagyod ott, és szünetelteted a kapcsolatot 2, majd ismétlődés esetén 3 hétre. Meg fog nevelődni. Azt engedi meg magának, amit te megengedsz neki. A kulcs a te kezedben van.
márc. 2. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
13%
2-es vagyok Iróniának szántam a válaszomat.
márc. 2. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
94%
Hát, pont az a baj, 2-es! Valóban csak kérésre szabad felnőttnek tanácsot adni, és sajnálatos, hogy te ezt nem tudod.
márc. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
32%

#3 Te tudod mit írtál, és komolyan gondolod, hogy egy gyerek viselkedhet így az anyjával? Ha el akarja veszíteni az anyja bizalmát, szeretetét akkor meg is teheti, hogy megfogadja a tanácsodat. Mert az oda vezet.

Feltételezem, hogy 16 körüli a kérdező, nem felnőtt.

márc. 2. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
90%
Nem tudom, miből feltételezed, hogy gyerek a kérdező, én meg pont abból indultam ki, hogy felnőtt. Ez az észosztogatás meg pont hogy nem szeretetből van, hanem kontrollvágyból. Nem veszít semmit, ha ezt elveszti, sőt nyer.
márc. 2. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
92%
Nos, anyud primitiv erzelmi szinten van es csak az egojat hizlalja azzal, hogy keretlenul tanacsokat oszt... amikor pedig valoban kellene a tanacsa, akkor nem tud erdemben segiteni.
márc. 3. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 scamdemic ***** válasza:
90%

Nem ossza az észt, hanem osztja az észt!

Egyébként én is utálom, ha beledumál abba, ahogy vezetek, miközben nincs is jogsija.

márc. 3. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
95%
Anyam legutobb azon akadt ki, miert rakta fel a ferjem a mosogepunket egy asztalra (azert, mert terhes vagyok es ne kelljen hajolgatnom, nem en kertem ra de o igy gondoskodik rolam). Mar epp elkezdtem volna a veszekedest, de tesom megelozott, hogy a mi hazunkban a mi mosogepunket oda rakjuk ahova mi akarjuk, es nem kertunk velemenyt.
márc. 3. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!