Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Lányom kifordult magából a...

Lányom kifordult magából a költözésünk óta? Engem okol a megcsalások miatt is, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Második férjemmel vagyunk épp válófélben, ő a lányom nevelőapja volt (az apjával 5 éves korában váltunk el).


11 évet voltunk házasok, a házasságunk 1. éve után tudtam meg, hogy már a kapcsolatunk alatt is voltak neki mások, valamint a házasságkötésünk után is. Nem akartam egy újabb válást, főleg, hogy az első férjemmel is azért mentünk szét, mert megcsalt... Igen, féltem mások véleményétől, ez van. Próbálkoztam egy ideig túljutni ezen, de nem ment, főleg, hogy a férjem megoldása az volt, hogy ha nem veszünk róla tudomást, akkor nincs probléma.


8 évig aludtunk külön szobában, az utóbbi években változott meg radikálisan a viselkedése. Állandó cirkuszok otthon, kötözködés a semmin, majd ordítozás. A megcsalásoknál meg sem próbálta titokban tartani őket, volt, hogy nyilvános helyre, közös barátunk éttermébe vitte az adott nőt, máskor a szeretője névtelen leveleket hagyott nekem a postaládában, vagy épp fürdővárosban élünk, ő mégis az ország másik végébe járt "strandolni", mert hogy ott jók a medencék és a szaunák...


39 éves vagyok, úgy érzem, ahhoz még fiatal, hogy boldogtalanul éljem le az egész életemet, lelkileg terrorizálva. Plusz megismerkedtem valakivel, ez volt a házasságom koporsójában az utolsó szög. Nem akartam én is titkos viszonyt, februárban elköltöztünk a lányommal és beadtam a keresetet is a bíróságra.


A lányom pedig azóta hadjáratot folytat ellenem, mert hogy én ezzel tönkretettem az életét... Visszajár a nevelőapjához, őt hívja, ha valahová hozni-vinni kell, tőle kér pénzt is. Megjegyzéseket tesz rám, hogy mit gondoltam, közel 10 éve nem szexelt a férjem, mióta külön szobában vagyunk, azóta csak olvas magányában?! És hogy pontosan tudtam én eddig is, mit csinál, de amíg "nem találtam egy másik f_szt", ez engem nem zavart. Meg, hogy ha ÉN mindent megadtam volna neki, biztos nem megy máshoz... Úgy, hogy pontosan tudja, hogy a férjemnek semmire nem volt otthon gondja, főztem, mostam, takarítottam rá, még azután is az ágyát húztam, hogy rég külön aludtunk. Igen, nagy segítség volt az anyagi biztonság is, ez tagadhatatlan, valamint az, hogy itt van a lányom, nem akartam őt sem rángatni összevissza. De tényleg eljutottam arra a pontra, hogy jobb egy olyan élet, ahol szerényebben élünk, de nem az állandó veszekedéssel telik az életem.


Vagy szerettem volna, ha megismerkedik a párommal, közölte, hogy az ablakból látta, milyen kocsija van, ennyit elég is tudnia róla, el tudja képzelni, milyen lehet... Mert éppen nem egy 30 milliós kocsival járkál, talpig márkás ruhákban.

És hogy én a válások tekintetében Guinness rekordra hajtok-e, mert ha igen, legalább a negyediket majd ne a szegénysorról válasszam, mert így hamar felkopik az állunk. És ami a legjobban fájt, hogy közölte, ahogy 18 lesz, ő költözik vissza a nevelőapjához, mert nem óhajt egy panelben élni, ahol azt is hallja, ha a szomszéd lehúzza a wct.


márc. 3. 20:50
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
57%

Jól felpofoztam volna a kiscsajt az ilyen kijelentései után.

27N

márc. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
15%
Nagyon sajnálom, hogy úgy érzed, hogy ennek a kérdésnek itt, idegenek előtt van a helye.
márc. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 A kérdező kommentje:

Mert tanácstalan vagyok, mihez kéne kezdenem vele.

Nem akarom, hogy a kapcsolatunk ennél jobban elmérgesedjen.


Ez az oldal arra való, hogy kérdezzünk, tanácsot kérjünk, nem?

márc. 3. 21:01
 4/35 anonim ***** válasza:
92%

"ami a legjobban fájt, hogy közölte, ahogy 18 lesz, ő költözik vissza a nevelőapjához, mert nem óhajt egy panelben élni, ahol azt is hallja, ha a szomszéd lehúzza a wct."

Miért nem maradt a nevelőapjánál? Vagy megy hozzá most? Jó lenne, ha már most tudná, hogy ki az, aki vállalja és eltartja őt. Miből gondolja, hogy a nevelőapja csak rá vár?

márc. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
90%
Hány éves a lányod? Abszolút elítélem ha valaki megüti a gyerekét, de ilyen kijelentések után nem lepődnék meg rajta... Biztos, hogy a lányod úgy tudja a sztorit, ahogyan az valóban történt? Mert ez alapján nagyon valószínü hogy a volt férjed máshogy adta elő neki a hátad mögött.
márc. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
95%

Feszült a válás miatt, hiszen kötődött a nevelőapjához és rajtad veri le, meg téged okol. Remélem nem kell elmondanom, miért nincs ez helyén.

Én elvinném pszichológushoz, mert nem egészséges senkinek se, hogy ezt a rengeteg feszültséget agresszióval vezeti le. Viszont ne hagyd, hogy ennyire pofátlan meg bunkó legyen. Magyarázd el neki a miérteket, mi vezetett ide, miért nem volt egészséges házasság, miért voltál boldogtalan és hogy miért orbitális baromság amiket a fejedhez vág. Ne vegye már természetesnek, hogy a megcsalás morálisan rendben van.

Ha jól matekozok 16-17 éves lehet. Dúlnak benne a hormonok, ezért sokkal impulzívabb és erősebben éli meg az érzéseit. Ettől még nyilván elfogadhatatlan, ahogyan veled beszél.

márc. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
78%

Kezdi a nyúl vinni a vadászpuskát, nagyon dúrván helyre kell tenni a kis fruskát, nem kell mindig a jófejszülőt játszani.

Jahhh, én a mostohaapukát is eligazítanám, mert az is adja alá a lovat, még a végén ő lesz a Szent.

Csak keményen!

márc. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
85%

Azt tanítottad a lányodnak ez a 8 év alatt, hogy az anyagi jólétért cserébe nem probléma a látszat házasság, nem számít a szeretet, a megbecsülés. Megcsalni csak azt lehet, akivel van intim kapcsolat, de ha Ti 8 éve külön alszotok, akkor ez nem házasság, csak egymás mellett élés.

Most azért dühöng a lányod, mert felrúgtad a döntéseddel a megszokott kényelmét és nem érti, ha 8 évig ez így megfelelt neked, akkor most mi változott? Az, hogy találtál valakit, az nem róla szól, hanem csak rólad, neki most rosszabb életörülmények közé kell költöznie miattad, amit egyetlen Tini sem viselne jól, nem még egy olyan, akit hozzászoktattál ahhoz, hogy csak a kényelem számít, minden más másodlagos.

márc. 3. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:
Azért nem maradt ott, mert ő az én lányom. A (hamarosan volt) férjemnek semmi köze nincs hozzá, miért maradt volna vele?
márc. 3. 21:24
 10/35 anonim ***** válasza:
78%

Én megértelek, ugyanilyen "házasságban" vergődök 8 éve, tudom megérdemlem stb. A praktikum alakította így; nem vágyok ugyanis senkire, és így a gyerekenek ott vagyunk mindketten.

Értse meg a lányod, hogy kisebb korban valóban rángatásnak tűnt volna ha elmentek, ez így most teljesen jogos igényed és tkp. neki is jót tettél azzal hogy kivártál amíg lehetett.

Nyugi, a nevelőapjának nem kell púpnak a hátára, addig is értesd meg vele hogy nem ő a világ közepe és minimum tisztelje az édesanyját!

márc. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!