Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ezt lehet sértésnek venni?

Ezt lehet sértésnek venni?

Figyelt kérdés

Valamelyik nap mutattam anyukámnak a képeket az egyik osztálytársamról és a családjáról, akik egy pár napig Cipruson voltak nyaralni (suliidőben), és anyukám mondta, hogy milyen jó nekik, hogy ilyen klassz helyre eljutnak, mi soha nem fogunk oda eljutni.


Anyukám szakmunkásképzőt végzett, és sajnos olyan munkahelye van, ahol havi ezret keres, ráadásul egyedül is nevel engem, úgyhogy ezért külön le a kalappal előtte, hogy ilyen ügyesen be tudja osztani egy hónapra ezt a kevés pénzt.

Osztálytársamék viszont nagyon gazdagok, mindig mennek mindenhova.


Amikor anyukám szomorkodott, hogy mi sosem fogunk Ciprusra vagy bármilyen messzi helyre eljutni, azt mondtam neki, hogy osztálytársamék azért tudnak elmenni ilyen drága helyekre, mert az ő apja egyetemet végzett és diplomája van, tehát nagyon jól keres.

Csak az engedhet meg magának ilyen üdülést, aki rengeteget keres.


Most ez bántásnak minősülne?

Ezzel nem arra céloztam, hogy más szülőkhöz hasonlítsam anyukámat.


márc. 3. 22:14
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%

Anyukád sértődékenységétől függ, de nyugodtan menj oda hozzá:

Figyu anya, újra gondoltam amit mondtam neked, és ezt a diplomás dolgot nem sértésként akartam hozzád vágni, sajnálom ha megbántottalak.

márc. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
94%
Amúgy nem kell diplomát szerezni ahhoz, hogy valaki jól keressen.
márc. 3. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim válasza:
96%
Egyetértek az első válaszolóval. 🥹🥹
márc. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
79%
És amúgy egy pár napos Ciprusi utazás télen, nem egy egetrengerő nagy összeg.
márc. 3. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

2-es, férfiaknál..

De egy nő nem igazán megy pl. villanyszerelőnek, kőművesnek, ácsnak vagy sima építőiparosnak.

márc. 3. 22:23
 6/27 A kérdező kommentje:
A diplomás nőknek még a GYES is több.
márc. 3. 22:23
 7/27 anonim ***** válasza:
91%
Adta valami jelét annak, hogy megsértődött? Mert ha nem, akkor fölöslegesen izgatod magad rajta. Egyébként a jövedelem egyáltalán nem függ az iskolai végzettségtől. Mo-on az egyetemi oktató kevesebbet keres, mint az ALDIs eladó.
márc. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
91%

Hát nincs diplomám, csak egy érettségim. Nő is vagyok. Még is jól keresek. Csak olyan irányban indultam el ami érdekel.

A gyes biztos nem, mert a gyes az államilag egy fix összeg. A gyed az fizetés függő, hogy kinek mennyi. De az is maximalizálva van.

márc. 3. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%
Mi az hogy havi ezret keres? Ezer eurót?
márc. 3. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
93%
"A diplomás nőknek még a GYES is több."- fogalmad nincs miket írsz... Legalább néznél utána miutàn leírsz ilyen dolgokat, vagy okoskodnál itt a vakvilágba.
márc. 3. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!