Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az normális ha anyám 18 éves...

Az normális ha anyám 18 éves koromban kontrolállja a kapcsolatomat?

Figyelt kérdés

Már egy jó ideje a barátommal vagyok.

Ő már önálló, van saját lakása, dolgozik és van egy vállalkozása is.

Velem nagyon jól bánik, mindig is egy ilyen fiúról álmodtam, és a kapcsolatunk szépen lassan kezd komolyodni is.

Anya nem tudja felfogni hogy felnőttem, és kontrolállja ezt kettőnk között.

Mindig engedélyt kell kérnem tőle ha találkozok a párommal, még akkor is ha suli meg munka után összefutunk pár órára. Nekem ez nem megy a tanulás kárára sem, jól teljesítek suliba is, magamra is figyelek, tehát nem értem hogy anyámnak miért kell így viselkednie.. Már a barátom is szóba hozta ezt, hogy zavarja őt is, anyámmal próbáltam beszélni erről, de ő csak elkezd ordítozni velem, és sose tudom elmondani neki azt amit szeretnék.

A párommal gondolkoztunk hogy mi lehetne erre a megfelelő megoldás, és mielőtt ez a probléma felmerült, mondta nekem hogy ő nagyon boldog lenne, ha hozzá költöznék. Kapcsolati szinten úgy érezzük hogy készen állunk rá, és más dolgokat is átbeszéltünk komolyabban..

Szerintetek mit kéne tennem anyámmal?

Beszélni nem tudok vele, és mindkettőnket nagyon zavar az amit csinál


márc. 5. 11:46
 1/10 anonim ***** válasza:
69%
Talán az anyud félt valamitõl,pl. hogy felelõtlen vagy még?!Még tanuló vagy, hogyan akarsz a párodhoz költözni?Megkérdezhetem hány éves a párod?
márc. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
34%
Hány éves is vagy? 18 éves? Azaz felnőttkorú vagy! Légy önálló! És költözz el otthonról! Menj a párodhoz, és lakj vele együtt! Egyszerűen szakadj le anyádról! És majd anyád észbe kap, ha észbe kap! Ha meg nem akkor anyád magára vessen! 18 évesn már tankötels sem vagy. Menj el dogozni, és élj a barátoddal együtt. Gondolkozz felnőtt módra, és légy önálló.
márc. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
55%
Van saját lakása, vállalkozása? Hány éves ez a faszi? Csak nem te is egy olyan csaj vagy aki alsó hangon tíz évvel idősebb tehetős pasikkal kezd, mert akkor megértem anyádat.
márc. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%

"engedélyt kell kérnem tőle"

Nem kell. De amíg együtt laktok, tudnia kell, hogy hol vagy (hogy tudjon segíteni, ha kell), és hogy mikor jössz haza.

márc. 5. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Az hogy kiabálás nélkül nem tudjátok megbeszélni az nagy baj. Az, hogy 18 éves lányáról tudni szeretné hogy hol van, biztonságban van, rendesen tanul-e stb az normális dolog.

Ha még középiskolás vagy, akkor szerintem nem kellene még elköltöznöd. De esetleg megbeszélheted vele hogy ha vége a sulinak akkor már szeretnél önállósodni. Neked lesz kereseted? Szakmád lesz vagy továbbtanulsz? Ezek fontos dolgok, mert addig oké hogy a párodnak van most pénze meg lakása de a saját megélhetésed/jövőd is meg kell alapozni.

márc. 5. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Konkretan mi az anyukad kifogasa?
márc. 5. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
34%

Egyik barátom a ballagásra kapott pénzénől, érettségi előtt 2 héttel simán albérletbe költözött mikor az anyja többszöri figyelmeztetés ellenére is kivágta a hisztit a csajára. Elkezdett dolgozni (a pékségből hordta a kenyeret a boltokba), s szerintem az óta se ment haza, pedig most van egy olyan 22 éves.


Felnőtt vagy. Senkitől sem kell engedélyt kérj, és senkinek sem tartozol elszámolással.

márc. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 NTBS ***** válasza:
46%
Részben lehet. Nem mindegy, hogy 25 vagy 55 éves a pàrod. Hosszan írtál kevés konkrétumot tartalmaz.
márc. 5. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

A párom mindjárt 20 éves, én 18..

Az anyám kifogása, hogy nem csinálhatom azt amit akarok mert ő az anyám.

És hogy nem találkozhatok a barátommal csak úgy, mert neki először azt meg kell engednie, még így évek után is…

Nagyon gáz ez az egész.

Azt mindig tudja hogy kivel és hol vagyok, plusz mindig hazaérek akkorra, amikorra megbeszéljük.

Szakmám lesz suli után, és el is kezdenék dolgozni:)

márc. 5. 19:24
 10/10 anonim ***** válasza:

9, Kerdezo: "Ő már önálló, van saját lakása, dolgozik és van egy vállalkozása is." - Alig 20 evesen, gyonyoru teljesitmeny!

Szoval a mama tekintelyelvu es ezert akar dominalni. Hat nem egyszeru.

Ha a baratodhoz koltoznel, be tudnad-e fejezni az iskolat, addig mibol tartanad el magad, elmultal-e 18 eves?

márc. 5. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!