Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A nő nem dobhatja el a gyereke...

A nő nem dobhatja el a gyereket, csak a pasi?

Figyelt kérdés

Csak kíváncsiságból kérdezem.

Mindig azt látom hogy apuka lelép, új életet kezd, a gyerek meg a nőnél marad. Mintha valami íratlan szabály lenne.


Mi van ha a nő se akarja a gyereket?

Kiteheti az apa új tartózkodási helyén, és utána nem engedi be?

Végülis az apa is kb ilyen taktikával passzolta le.

Nem tudom hogy egy babának van-e lakcímkártyája, felnőtt embernèl ha kijelented az illetőt a házadból akkor nem vagy köteles beengedni azt tudom.

Vagy a kórházas inkubátorokba milyen idős korig teheti be a gyereket?



Tehát; Hogyan szabadulhat meg a nő a gyerektől gyorsan, ha nála hagyták?


márc. 14. 06:18
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
96%

Kiteheti az apa új tartózkodási helyén, és utána nem engedi be?


A kapu előtt nem teheti ki, gyermekelhagyásnak minősül, de az apánál otthagyhatja.



Vagy a kórházas inkubátorokba milyen idős korig teheti be a gyereket?


Újszülöttet lehet inkubátorba hagyni. (1 hónaposnál fiatalabb baba)


Mi van ha a nő se akarja a gyereket?


Örökbeadhatja a gyereket. Ennek több formája van.

márc. 14. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:

2, nem

eddig csak állatok, halak kategóriában írtam ki kérdést.

márc. 14. 06:44
 3/28 A kérdező kommentje:
Nem a kapu előtt gondoltam hogy kiteszi, hanem pl odaadja az apának hogy vigyázzon kicsit rá , majd nem megy érte és nem engedi vissza be a saját házába
márc. 14. 06:54
 4/28 anonim ***** válasza:
81%

A nő is lemondhat a gyerekéről, csak az ilyen főbenjáró bűn, majdnem ott van, ahol egy genocid, de ez még annál is rosszabb a társadalom szemében, ha egy férfi teszi, akkor a világ legtermészetesebb dolga, olyan mint az, hogy reggel te felkeltél.


Kettős mérce.

márc. 14. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
77%
A nő is megteheti pont ugyanazt, amit a férfi. Más kérdés, hogy ritkábban fordul elő az anyai ösztön miatt
márc. 14. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
60%
Mondjuk az ilyen kérdésekben azt nem értem, hogy ha a nő teherbe esik és úgy dönt, hogy megtartja a gyereket, megszüli és haza is viszi a kórházból, akkor utána miért mondana le róla? Látszik, hogy a kérdezőnek nincs gyereke vagy feltételezem, nem is nő. Egyébként ha a férfiakon múlna lehet sokkal kevesebb gyerek születne meg
márc. 14. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%

Vannak ilyenek, csak sokkal kevesebb. Az én gyerekem mellől is lelépett az apja és hátrahagyott mindent mintha nem is lenne a fia. Nyilván én elképzelni se tudnám hogy így viselkedjek, de annyi ilyen van hogy meglepődnöm se kellett volna amikor ez bekövetkezett. Nyilván az anyai szeretet erősebb gondolom mert a férfiak elképzelni sem tudják mit megszenvedünk a gyerekért vagy milyen érzés mikor a saját testünkben fejlődik ki egy új élet.

Ettől független elképzelni sem tudom bárki hogyan képes lemondani a saját véréről.

márc. 14. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%

A mi családunkban két nő is elhagyta a kisgyerekét, sőt kettőt is az egyikük, az apára illetve az apa családjára hagyva őket.

Nyugalomban és mindenféle kötelezettség (láthatás, gyerektartás) nélkül éltek, egészen hosszú életet, az apák nem pereskedtek.

Az egyik hangosan üvöltöző szomszédunkban pedig a nőnek lett hamarabb elege és három gyereket hagyott a férjére.

Szóval van ilyen.

márc. 14. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
60%
A babának/gyereknek is van lakcímkártyája. Amíg a felek nincsenek elválva, illetve nincs ideiglenes vagy végleges elhelyezés, mindkettőnek azonos joga van a gyerekhez. Elvileg ekkor megteheti, hogy az apánál hagyja, de pl ha a gyerek állandó lakcíme az anya lakása, akár rendőrséggel is vissza lehet vitetni a gyereket a lakhelyére. Ha van gyermekelhelyezés, akár ideiglenes, akkor az anya ezt nem teheti meg, ha nála van elhelyezve, mert az a családi állás megváltoztatása. A legtisztább ügyvédhez fordulni, beadványt írni a bírósághoz, kérni a gyermek elhelyezését. Ha az apa sem vállalja, attól még lehet olyan családtag, aki igen, ekkor családba fogadással el lehet helyezni a gyereket. Ha nincs ilyen személy, akkor nevelőszülőnél helyezik el, esetleg intézetben. Ez egy konkrét eset, egyébként? Mert érdekelne, minek kellett gyereket vállalni, ha egyikőtöknek sem kell.
márc. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
18%
Nincs anyai ösztön.
márc. 14. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!