Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, akiknek kettő vagy...

Szülők, akiknek kettő vagy több gyermeke van! Valóban teljesen egyformán szeretitek minden gyereketeket?

Figyelt kérdés

Őszintén, teljesen egyforma módon, egyforma mértékben? Nekem nincs gyerekem (még) és ha lesz, akkor is csak egy (legalábbis ez a terv).

Nem tudom elképzelni, hogy két különböző embert pont ugyanúgy, ugyanannyira szeressek. Apámat és anyámat se szeretem pont ugyanúgy. Ez a gyermekek esetén is így van? Valamelyiket picit jobban tudja szeretni a szülő a másiknál?


márc. 14. 17:31
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
57%
Nyolcan vagyunk tesók, épp most kérdeztem meg édesanyámatés igen, pontosan ugyanannyira szereti mindegyikünket. Egyszer egy hölgy pontosan azt mondta és gondolta, mint te, hogy nem tudja elképzelni, aztán született még egy gyereke, és megértette. Talán ezt csak akkor lehet igazán megérteni, amikor benne van az ember.:)
márc. 14. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
20%
Hozzátenném még, hogy hatalmas érték egy (vagy akár több) testvér.
márc. 14. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Ez elég hülye kérdés (nem töled hülye, hanem általánosságban), mert minden gyerek másmilyen, ezért mindegyiket másként lehet csak szeretni, a természetének megfelelöen.

Négy gyerekem van, olyat nem tudnék mondani, hogy valamelyiket jobban/legjobban szeretem, a szeretetet nem lehet mérni, hogy egyforma mértékben lenne vagy sem, de mindegyiket a neki legjobban megfelelö módon szeretem.

márc. 14. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
53%
Dehogy. Mindig van egy kis kedvenc.
márc. 14. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
75%
Magam körül mindenhol azt látom hogy a nagyobb gyerek(ek) simán ejtve van(nak) amint kistesó lesz. Néha már úgy érzem, pont azért akarnak újabb gyereket mert az előző már uncsi…
márc. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem teljesen egyformán szeretem őket. Mindegyik más személyiség, így más dolgok miatt jó velük együttlenni. Plusz az aktuális hobbik mentén hol ezzel, hol azzal több időt tölt az ember, és olyankor a kapcsolat is szorosabb lesz kicsit. Ezt nem lehet patikamérlegen méregetni, figyelni kell, melyik gyereknek mire van igénye, és azt megadni neki.
márc. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
61%
Te ugyan úgy szereted a szüleid, nagyszüleid? Persze, hogy mindenki igennel fog válaszolni, merne valaki másként tenni... Biztosan van, amelyik kicsit közelebb áll az ember szívéhez egy hajszállal.
márc. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
46%
Én azt érzem, hogy nem tudnék még egy gyereket úgy és annyira szeretni, mint ahogy a lányomat szeretem. Ezért nem akarok második gyereket.
márc. 14. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
87%
van ahol igen van ahol nem , persze hogy egyformán csak az egyik több almát kap a fáról mint a többi
márc. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
83%

Aki azt mondja hogy egyformán szereti őket, az hazudik. Két gyerekem van, tűz és víz. Hogy lehetne két eltérő személyt azonos módon megközelíteni és szeretni? Sehogy. Az egyik egy bájos kis szeretetgombóc, aki pillanatok alatt rákapcsolódik mások érzéseire. A másik távolságtartó, de egy vezéregyéniség, a jég hátán megél és eszméletlen dumája, esze és humora van. Emiatt "másképp" szeretem őket, és az igényeik is mások.


Ettől még mindkettőért az életem adnám, de igen, másképp, máshogy és nem egyformán szeretem és kezelem őket, hanem az igényeik szerint.

márc. 15. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!