Hogyan dolgozzam fel?

Figyelt kérdés

21 éves lány vagyok, 8.5 éve annak, hogy a szüleim elváltak. Apám alkoholista.

Édesanyám a legnagyobb szeretetben nevelt fel, mindent megadott amit csak tudott, amiért örökre hálás leszek neki. Az a 13 év, amit még “házasságban “ töltöttek el (hitel miatt nem tudtak külön válni) nagyon nagy trauma volt számomra. Nem is részletezem, hogy mit értek ezalatt, annyi a lényeg, hogy rettenetesen fájó 13 év volt ez az életemben, ebben az a durva, hogy akkor ezt fel sem fogtam. Azóta lelki sebeim vannak. Fáj, ha látok egy szép családot. Fáj, ha látok a reptéren/vasútállomáson egy apa-fia/lánya boldog találkozást. Eddig csak fájt, de a legutóbbi alkalommal egy apa meg a fia véletlenül összefutottak a buszon, pont álltam előttük. Majd az apa úgy köszönt el fiától, hogy “szeretlek, vigyázz magadra, fiam”, leszállt a buszról és még integetett neki. Ilyet nekem sosem mondott, és sosem fog mondani apám. Itt eltört a mécses, és ott helyben elkezdtem bőgni. Akárhányszor eszembe jut az a párbeszéd, rögtön sírok, teljesen elevenen él bennem. Pszichológussal kellene konzultálnom, tudom pontosan, de ezt jelenleg, és a közeljövőben sem tudnám fizetni. Mivel tudnám ezt a fajta veszteséget picit jobban feldolgozni? Vagy nem lehet, csak szakemberrel?


márc. 14. 21:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
73%
Vannak TB alapon is pszichológusok. Nem túl sok, de van. Itt már nem lehet kifogás. Keress rá a neten lakóhelyed szerint.
márc. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Nem, nem molesztált. Köszönöm!

Egyébként nagyon érdekes, mert alapvetően így ennyi év után boldogan tudok róla beszélni, nem gondolok rá gyakran napokig, hetekig, életvidám vagyok. Aztán jön egy ilyen, teljesen elszomorít, rossz napjaim vannak ilyenkor, de egy kis idő múlva újra minden jobb lesz, és megint nem fogok rà gondolni. Tehát hónapokig mintha nem is lenne semmi, aztán hirtelen történik egy ilyen (alapvetően egy normális) eset, és teljesen lehoz az életről.

márc. 14. 21:37
 3/12 anonim ***** válasza:
58%
Nagyjából én is így vagyok...Nekem is alkoholista volt az apám és egy aljas gazember is volt... Nem is nevelt minket. Nekem is hiányzik az apai szeretet de még igazán anyám sem volt mert ő sem nevelt minket... A mamánk nevelt amíg tudott, szegény meghalt, aztán anyu is meghalt... Apámmal nem beszélek nagyon régóta és már nem is fogok. Pszhiológus? Ugyanmár feletsd el... Csak el kell fogadni a dolgokat. Hogy nekünk ezt dobta a gép...Ez van sajna!
márc. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem nagyon fiatal vagy és ezért vagy ennyire érzékeny, pár év múlva már nem fog egy ilyen jelenet ennyire érzékenyen érinteni.
márc. 14. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, nem tudom miért értékeltek titeket le, részemről ment a zöld pacsi mindenkinek. Szomorú látni, mennyien vagyunk…
márc. 14. 22:47
 6/12 anonim ***** válasza:
77%

Hát ez ilyen, azt gondolom, sosem fog igazából megszűnni ez a hiány.


Az én apám is alkoholista volt, bár ő le is lépett gyerekkoromban, anyám meg egy passzív-agresszív, rosszindulatú szülő, menekültem, ahogy lehetett és a kapcsolatot sem tartjuk már évek óta.


Nem érzem traumatizáltnak magam, de nyilván fáj néha, hogy nincs saját szerető szüleim, pláne akkor, amikor látom, mások milyen jóban vannak az anyjukkal. Pl. a szomszéd anyuka, ő szoros kapcsolatban van vele, néha irigylem emiatt, és én még a gyerekemmel sem tudom megélni az, anya-lánya kapcsolatot, mert fiaim vannak.


De ahogy írta valaki, ahogy telnek az évek, majd könnyebb lesz, pláne, ha lesz saját családod, gyerekeid, akiktől szeretetet kapsz.

márc. 15. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

26 éves vagyok, annyiban hasonló, hogy anyám engem is mindig szeretetben nevelt fel, apám mindig is lexart (és mára már alkoholista is). Néha azért hiányzik "apa" mint fogalom az életemből, de ilyenkor nem arra gondolok, hogy apám hiányzik, mint személy, hanem mint egy szülő. Remélem érthetően el tudom ezt magyarázni.


Az, hogy nincs apám engem nem különösebben hat meg még akkor is ha néha eszembe jut, hogy milyen lenne, ha lenne apám. Azért nem hiányzik, mert nem ismerem, nincs mit szeretnem benne, amúgy is tiszteletlenül bánt anyámmal a válásukkor. Mondjuk azért nem vert apám, vannak nála azért rosszabbak is, de egy idegen számomra. Bár gondolok az apaságra mint fogalomra, de azért nem visel meg, hogy nincs, mert amiről az ember nem tud, az nem is fáj. Én valahogy mindig így fogtam fel, úgyhogy ez bevált. A hozzáállásodon te tudsz változtatni, a pszichológus "csak" segíteni tud ebben.


Amúgy önismeret is segíthet ebben nagyot. Miért hiányzik? Ő hiányzik neked mert azért mégis csak szereted, vagy mint szülő apa hiányzik az életedből? Vagy az esik rosszul, hogy ilyenkor eszedbe jut az is, hogy hogy bánt veled/veletek? Nem kell most leírnod a válaszokat, nem baj, ha nem akarod itt részletezni csak szerintem ezek a szempontok is számítanak, mert akkor célirányosabb vagy.

márc. 15. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
44%

Utolsó, ez nem bonyolult: azért hiányzik, mert az apja.

Annál meg félrement a válasz, aki szerint nagyon fiatal a kérdező, meg tulerzekeny. Nem túl érzékeny, hanem hiányzik az apai jelenlét és szeretet. Ezzel kivetel nélkül mindenki így van, akinél nem valósult meg, csak másképpen küzd vele.

Kérdező: pedig a megoldás az lesz, ha segítséget keresel majd ennek feldolgozásához. Sajnálom és sok erőt!

márc. 15. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

El kell menni szakemberhez, és ő segít rávilágítani nem kell mit szeress egy ilyen emberen és nem kell mi hiányozzon.


Én is hasonló családból jöttem, csomó ideig kapálóztam a szeretetért, magamat éreztem szarnak. Aztán elmentem szakemberhez, akinek a segítségével elég sok mindenre rájöttem.


Például hogy SEMMIVEL nem tartozom sem anyámnak sem aámnak, és tulajdonképpen beszélnem sem kell velük, mert ők semmi szeretetet vagy törődést nem adtak.


Nehéz volt beismerni? Igen. Megérte. Teljesen.

márc. 15. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Pszichológus (akár tb-s, akár magán, de az utóbbi húzós árban). Mert másra is (tudat alatt) kihatással lehet majd, pl a párkapcsolataidra. Mindenki másképp éli ezt meg, más mélységű nyomot hagy benne. Benned ezek szerint nagyon mély sebet hagyott, hogy nem foglalkozott úgy veled, ahogy egy apának kéne. Sok sikert kívánok ennek a feldolgozásához! Arra figyelj, hogy ne ess semmi csapdába, hogy "mindenáron" megakarsz felelni egy férfinek vagy eltűrsz bármit, amit nem szeretnél "egy kis szeretetért". Sajnos ez egy létező jelenség, hogy kivetül a kapcsolatra az, hogy ennyire vágysz egy gondoskodó férfira, amilyen apád (sajnos) neked sosem volt. Emiatt is érdemes egy pszichológus, hogy ne kerülj ilyen csapdákba emiatt, ezt "kiszagolja" az, akinek semmi keresnivalója melletted és könnyen belecsúszhatsz.
márc. 15. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!