Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Akiknek sok testvére van,...

Akiknek sok testvére van, felnőtt korukban miért nem vállalnak ők maguk is sok gyereket?

Figyelt kérdés
Az ilyen családokban amikor felnőnek a gyerekek, boldogan emlékeznek vissza a gyerekkorukra, hogy milyen jó volt ennyi testvérrel felnőni. Akkor a családalapításnál miért csak 1-2 gyereket vállalnak?
márc. 16. 18:55
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
52%

4-es miért beszélsz bunkon a kérdezővel?

Mi hatan vagyunk, nekem egy lett. Négyet szerettem volna, de már ő is negyven felett született. Későn találtam meg az apajelöltet. Nem jött össze még egy, pedig vállaltam volna.

Másik tesomnak három, egyszerűen nem sikerült több, hiába próbálkoztak. Egy másiknak ugyanezért lett kettő, a harmadik nem mert kettőnél többet, elfarasztotta ennyi is. És van még, akinek a házastársa nem akar egynél többet, mert ő is egyke.

márc. 16. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
35%
És én szerettem, hogy ennyien vagyunk.
márc. 16. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
96%

Akik manapság szülnek, azoknak a szüleinél már ritka volt a sok gyerek. Inkább a nagyszüleik generációjában volt még jellemző.

Mindenesetre van egy határ, ami felett már nem minden szempontból jó a sok tesó, legalábbis a mindenen osztozás miatt és anyagi szempontból nem biztos, hogy kellemes élmény, még ha jászani jó is a sok tesóval, de más fontos szempontok miatt inkább úgy dőnt az illető, hogy inkább nem vállal sok gyereket.

Gyerekként nem dönthetett a tesók számáról, felnőttként dönthet a saját gyermekek számáról. Gyerekként nem neki kellett előteremteni a megélhetést, felnőttként neki kell biztosítania magának is és a gyerekeknek is. Emiatt inkább kevesebbet vállal.

márc. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
95%
Lehet rossz élmény, anyagi ok, rossz testvéri kapcsolat is. Lehet neki kellett a kistestvéreire vagy az ő gyerekeire vigyázni. Lehet, hogy gyerekként mindent el kellett osztani, a nagyobbak ruháit kapta, nem volt soha otthon egy nyugodt perce sem, stb. Felnőttként pedig neki kell felnevelnie.
márc. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
82%

Ahol viszonylag jó lehetőségeik voltak a gyerekeknek, ott nagyrészt továbbmegy. Két barátunk származik hatgyerekes családból. Egyiküknek 5 a másiknak 4 gyereke lett. A tesóik pedig 3-7 között vállaltak. Mindkét családnál ez életforma volt, élvezték egymás társaságát, máig vannak közös programjaik. A másik a mi családunk két ága: 5 és 6 gyerekkel, akik a háború idején szūlettek, sokat nélkülöztek. Gyerekenként 1,2 és csak egyetlen helyen 3 gyerekük lett.

Nem a gyerekszám megy tovább, hanem az, amiben az adott gyerek felnőttként a boldog család zálogát látja, a korábbi zapasztalatai alapján.

márc. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
86%
Nem ismerek olyan embereket, akiknek ilyen sok testvére lett volna. Jó, nagyapámék 6-an voltak, de az még a fogamzásgátlás előtti időszakban volt, 100 écvel ezelőtt.
márc. 16. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
7%
*évvel
márc. 16. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
91%

Ja, tényleg remek volt úgy felnőni, hogy állandóan a nyakunkba tolták a kisebbeket. Csodás, egy szünetem nem volt, semmi szabadidő, mert a kicsik...


Fszom, nem nekem szültétek és nem kell 6 gyerek, ha a nagyok majd nevelik a kicsiket, úgy marha könnyű gyereket gyártani.


Nem hogy sok gyereket, EGYET NEM akarok.

márc. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
100%
Anyámék 13-an voltak testvérek, kis falu, nagyapám traktoros volt, nagyanyám háztartásbeli. A nagyok nevelték a kicsiket. Mindennapos küzdelem volt, hogy ne feküdjenek le a gyerekek soha éhesen, mesélt anyám csoda dolgokat a cukros zsíros kenyér, a salátaleves és a "hogyan főzzünk 3 fogásos ebédet 10 emberre 1 öreg tyúkból" témakörben - szerencsére összetartó közösség volt, gyakran kaptak egy-egy kosár gyümölcsöt vagy zöldséget a tehetősebbektől, meg mentek a férfiak horgászni a közeli holtágra (százával fogták ki az apró törpeharcsákat) és bizony orvvadászni is, hogy a háztájit kiegészítsék. Anyám 10 éves korától dolgozott a faluban a tehetősebb gazdáknak, gyümölcsszedés, répaegyelés, kukoricamorzsolás stb. 14 évesen abba kellett hagynia a sulit és menni dolgozni, teljes fizetését hazaadni, ahogy az összes többinek is, csak a 3 legfiatalabb tanulhatott tovább. Anyám 15 évesen költözött fel Pestre és 2 gyereke lett. A testvérei közül kettőnek lett 4 gyereke (azok közül az egyiknél, hát hogyismondjam, nagyon nem tudatos tervezés eredményeképpen) és egynek 3, az összes többinek kettő vagy egy. Nem véletlenül. Vannak szép emlékeik, főleg anyukájuk miatt, sajnos meghalt mielőtt én megszülettem, de nagyon szerették őt, de sokkal-sokkal több nehéz emlék.
márc. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
96%

Miért gondolod, hogy a sok gyerek egyenlő azzal, hogy minden gyerek boldog és jó emlékei vannak?

Miért gondolod, hogy mindenkinek akinek jó gyerekkora volt sok gyereket kellene vállalni?

márc. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!