Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyire elvárható a folyamato...

Mennyire elvárható a folyamatos “elérhetőség” (telefonon-online) a már elköltözött felnőtt gyerektől?

Figyelt kérdés

Felnőtt vagyok, évek óta külön élek a szüleimtől. Alapvetően jó a kapcsolatunk, de ha nem érnek el bármikor attól nagyon mérgesek lesznek.


Már többször is megharagudtak rám amiért “eltűnök” meg “nem méltóztatok elérhető lenni”, ezt azért mert van hogy csak 2-3 óra múlva látom hogy kerestek, mert mondjuk épp filmet nézek amikor hívnak vagy írnak. (Otthon se szeretem megállítani a filmet ha már elkezdtem, de moziban meg ugye pláne nem fogok se bent telefonálni, se kimenni a teremből emiatt)

Vagy este rám írnak, hogy nem beszélünk-e videohívásban, és ha válaszolok hogy nem vagyok otthon, szólhattak volna előbb akkor megsértődnek hogy a “csavargás” fontosabb mint ők. Sportolás közben is “rápillanthatnék néha” a chatre szerintük.

Volt hogy a kertben voltam, a telefonom meg bent töltőn, emiatt 2 órán át nem vettem észre hogy hívtak, emiatt nem jutott jegy nekünk valami programra (amiről akkor hallottam először) és akkor nagyon megharagudtak.


Többször is mondták már hogy mi lesz ha bajuk lesz én meg nem is veszem észre ha csörög a telefonom, stb.


A munkaidőmet tiszteletben tartják ha akkor nem válaszolok, de semmi mást.


Már ott tartok hogy van egy enyhe gyomoridegem ha moziban vagyok vagy más helyen ahol nem látom a telefonom, mert tudom hogy jön az összeveszés ha esetleg azalatt keresnek. Társaságban is folyton csekkolom legalább az értesítéseimet, hogy ugye nem kerestek. Pedig sokszor jobban esne elrakni kicsit a telefont.


Szerintetek mennyi idő az “elvárható”, mennyi időn belül “muszáj” válaszolni szülő-gyerek kapcsolatban? Hogy tudnám megértetni velük hogy néha bizony van 2-4 órás programom vagy dolgom?


márc. 18. 14:12
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
86%

Semennyire. Nálunk is ez volt a helyzet, aztán beleuntam és féléven keresztül! nem válaszoltam nekik.


Előtte 300x elmondtam, hogy visszahívom őket, reagálok de ne várják el, hogy 0-24 elérhető legyek.

Nem sikerült felfogniuk, oké, semmi gond, akkor ignore.


Telefont nem vettem fel, üzenetekre nem válaszoltam, annyit tudtak rólam, amit épp egy-két dolgot a közzöségi oldalra feltettem, de nekik direktben semmit.


Köszönjék maguknak.

márc. 19. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
81%

Nonszensz, hogy elköltözök 200 km-re, de kétnaponta menne a hívogatás, ellenőrzés, miért nem vagyok otthon, miért mentem el Bécsbe anélkül, hogy szóltam volna (igen, volt rá példa), és sorolhatnám.


Bocs, felnőtt dolgozó nő vagyok, nem 4 éves kisgyerek, akit etetni kell, aki ezt nem érti, azzal nem kommnuikálok, és az sem érdekel, ha anyám.

márc. 19. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
85%

"a “csavargás” fontosabb mint ők"


Igen, fontosabb. Ez nem bűn, mindenkinek joga van a saját életét élni, saját idejét beosztani. Ha éppen csak a farkam verem, akkor ahhoz is teljes jogom van.


"mi lesz ha bajuk lesz én meg nem is veszem észre ha csörög a telefonom"


Megmondanám, hogy ha bajuk van akkor nem engem hívjanak, hanem a segélyhívót. Ha nincs nagy baj, akkor nincs miről beszélni, ha meg nagy a baj akkor nem azon a pár órán fog múlni semmi.

márc. 19. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
90%
Az a baj, hogy van egy csomó élettelen, céltalan szülő akik nem tudnak mit kezdeni magukkal. Ők gondolkoznak így, hogy azért szültek gyereket, hogy ott legyen életük végéig szó szerint mindig és a gyerek nem egy önálló lény, hanem olyan mint egy kiskutya ami azért létezik, hogy őket szórakoztassa, ha már nem voltak képesek kapcsolatokat felépíteni, hobbit, életcélt találni.
márc. 19. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!