Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ez egészséges viselkedés apám...

Ez egészséges viselkedés apám részéről?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok, apám ellenzi hogy bulizni járjak, hogy barátom legyen, hogy társasági életet éljek. Azt akarja hogy a tanulásin kívül ne legyen más elfoglaltságon. Erőltetni akar dolgokat, pl hogy sportoljak de tisztán megmondtam hogy nem akarok, emiatt lustának meg tunyának nevez. Pedig nem vagyok kövér, 170 centihez 57 kg. Azt akarja hogy egesz nap otthon legyek vagy ha megyek is valahová akkor vele menjek pl boltba vagy ki a szabadba sportolni. Szakmát akarnék majd de ő mindenképpen az egyetemet erőlteti. Ha 4nél rosszabb jegyet hozok akkor egész nap bunkó velem és csenddel bűntet. Miután hazaértem iskolából azzal ellenorzi hogy otthon vagyok e hogy van egy vezetekes telefon a nappaliban es minden hétköznap 15.00kor felhiv. 14 éves koromig gyerekzár volt a telefonomnon és be volt állitva hogy naponta csak 0,5-1,5 orat használhattam(kedvétöl fuggott mennyit). Azert jarok gimnáziumba mert azt is ő akarta, de én szakközépbe akartam menni..es meg sok ilyesmi dolgot fel tudnek sorolni vele kapcsolatban


egy 17 éves lánynak milyen jogai lehetnek maga felé családon belül?


normális ez a viselkedés apám részéről?


márc. 31. 14:29
 1/9 anonim ***** válasza:
66%

Elég túlkontrolláló, de a rossz apa nem itt kezdődik.

Menj másik városba egyetemre, akkor megszabadulsz. Sőt, akár a kedvenc szakmádat is megcsinálhatod mellette.

márc. 31. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
71%

Rossz apa nem itt kezdődik?

Akkor hol??

Kérdező. Ez nagyon nem egészséges!

márc. 31. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
76%

Ez egyaltalan nem egeszseges viselkedes. Nagyon narcisztikus jelleget mutat, mergezo es kontrollalo.

Ha elmulsz majd 18 eves, semmibe nem szolhat bele tobbe, elkoltozhetsz jo messzire es vissza se nezz! ;-)

márc. 31. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
68%
Részben érthető a viselkedése. Én nagyapaként rácsodálkozom a fiú unokám korosztályának viselkedésére, de kénytelen vagyok tudomásul venni, hogy megváltoztak a társadalmi körülmények, a társadalmi erkölcs-ítélet. Apád (hogy úgy mondjam) nem halad a korral.
márc. 31. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
31%

Természetesen ezek nagyon nem normálisak.


Egyfelől ezeket valamennyire meg kéne próbálni valamiképp megoldani, amit meg lehetne, meg kezelni, amit lehet. De nem egyszerű. Továbbá meg fogsz őrülni, de valójában ez nem is egészen a jövő. Most kéne sok mindent tenni azért is (illetve már jó lett volna), hogy te magad ne legyél elcseszett ezektől. Emberi kapcsolatok, önértékelés és sok más témában, vagy hogy tisztában legyél azzal, hogy mi normális és mi nem az. Vagy hogy ne légy hazudozó, vagy ne nárcisztikus vonások alakuljanak ki nálad. Vagy egyéb más őrületek.

ápr. 1. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
35%

Érdekes kérdés, érdekes válaszok.


Apád azt akarja hogy a szabad levegőn legyél és sportolj: ez normális, aggódik az egészségedért. Sokkal egészségesebb sportolni, mint otthon tunyulni a telefon mellett. Borzalom, ez a zsarnokság, tűrhetetlen!


Apád azt akarja, hogy jól tanuljál és legyen diplomád: aggódik a jövőd miatt. Minden statisztika azt mutatja, hogy a diplomások jobban keresnek, tovább élnek, egészségesebbek, boldogabbak Magyarországon, azokhoz képest, akiknek nincsen diplomájuk. Nahát, micsoda rohadék apa, diplomát akar a lányának!!! Szégyen, gyalázat.


Korlátozta a telefonhasználatot a kiskorú lányának, amikor minden bizonyíték arról árulkodik, hogy a fokozott telefonhaszálat és szociális média kitettség szoros összefüggésben van a kamaszok rossz mentális egészségével, szorongást, depressziós hajlamot fokozza. Mutassál már egy orvosi/pszichológiai cikket, ami arról szól, hogy a korlátlan képernyő kitettség jót tesz az egészségnek. Szörnyűség, micsoda önkény!


Kérdező, szerintem ezek mind arra utalnak, hogy apád törődik veled, érdekli a sorsod, jót akar neked, és aggódik érted. Kifejezetten jó apa, hálás lehetnél érte, hogy nem szarik bele abba, hogy mi van veled, és mi lesz veled, mint annyi más gyerek apja.


5 év múlva ezt majd te is így fogod látni, amint kicsit benőtt a fejed lágya.

ápr. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
75%

Én ezt személy szerint nem csak feketén vagy csak fehéren látom.


- nem enged bulizni (mondjuk engem 17 éves lánykoromban még nem érdekeltek bulik, egyetemen kezdtem csak). Ha erre igénye lenne a gyerekemnek, lehet azért megengedném. Mondjuk házibuliba mehetne.


- barátod legyen: ezt engedném, de csak miután alapos felvilágosítást adnék a gyerekemnek, és azt látom, hogy megbízható.


- sport: receptre írnám minden fiatalnak. Addig próbálnék sport után kutatni a gyerekemnek, amíg valamelyik megtetszik neki.


- szakma vagy egyetem: ez is-is. Ha a gyerekem nem lenne annyira jó tanuló, vagy pedáns, de jó képessége és inkább szakmához lenne kedve, akkor abban az irányban támogatnám.


- négyesnél rosszabb jegy után bunkó: ez túl szigorú nálam


- minden nap 15.00-kor felhív: ez már nálam túl nagy ellenőrzés


- telefononnal töltött idő: ezt én is korlátoznám. Szörnyű, hogy a mai gyerekek/tinik mennyit lógnak a telón/neten.


Szerintem összességében jót akar apukád, csak lehet, hol némely dologban már túl szigorú, túl kontrolláló. De talán csak nem akar egy elcseszett felnőttet, tinit belőled.


Ezek az én személyes véleményeim/nézeteim.

ápr. 3. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
59%
6-os: csak a gyerek nem a szülő tulajdona, akit kedvére alakít...
ápr. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
39%
A szülőnek kell a gyereket nevelni, és lehetőleg a helyes irányba terelni. Apád is ezen "dolgozik", ahogy tud.
ápr. 3. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!