Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Aki korán elvszítette az...

Aki korán elvszítette az anyukáját/szüleit, kevésbé tud együttérző lenni pl. a párjával ha a szüleivel való viszony kerül szóba?

Figyelt kérdés

Kifejtem:


19 éves voltam amikor az anyukám meghalt, a húgom 17.

Azóta eltelt 10 év, mindketten házasok vagyunk, és mindkettőnknek rendes az anyósa olyan értelemben, hogy nem ellenséges a viszony, viszont mindkettőnket marhára irritál amikor a párunk úgy szervezi a programokat, hogy túl gyakran találkozunk a szüleikkel.


Más kérdés, ebbe nem akarok belemenni, de szerintem mindkettőnk párja túlságosan ragaszkodik az anyukájához.

(korukhoz képest)


Viszont sokadik közös panaszkodásunk után, én kicsit elgondolkoztam, hogy lehet azért is bosszant mindkettőnket ennyire a párunk viszonya az anyukájával mert belőlünk ez az érzés/kapocs kiveszett?


Szinte bármit megadnék ha még egyszer csak 1 órát beszélhetnék az anyukámmal, a mai napig nagyon hiányzik, 10 év után is fáj a hiánya amikor az életem olyan pillanathoz ér aminél ott kéne lennie, aminél büszke lenne. (esküvő, gyerek, elért célok stb...)

Nem vagyok érzelgős típus, sosem mutatom ki igazán az érzéseimet, de ezek azok a pillanatok amikor akár sírni is tudnék ha anyukámra gondolok - meg ha nem fojtanám el az érzéseimet.


Emiatt elgondolkoztam, hogy ha élne lehet én is ennyire úgy szervezném az életünket, hogy sokszor találkozzak anyukámmal?Ugyan így a húgom is?


Kíváncsi lennék, hogy akik fiatalon veszítették el a szüleiket tapasztaltak e már maguknál hasonlót?


Természetesen irigy nem vagyok a párom és az anyukája kapcsolatára, csak nekem az a bajom, hogy sokszor elrángat magával, és semmi kedvem az anyukáját hallgatni (pedig nincs konkrét bajom vele, csak nem ő a párom és nincs igényem rendszeresen a társaságát élvezni)


ápr. 7. 19:26
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
87%

Ez nem arról szól, élnek-e a szüleid, hanem hogy szereted-e őket és jóban vagy-e velük. Most legyünk már őszinték amúgy, a nők 90%-ának amúgy is mindegy, milyemm gyakran találkozik a férjük a családjával, az úgyis túl sok, mert ők is a saját csalàdjukat preferálják. Én pont azt látom a saját környezetemben, hogy hacsak nincs nagyon rossz kapcsolat, akkor mindenhol a feleség családjával találkozik/jár össze többet a pár, főleg, ha unokàk is vannak, mert a feleségek jellemzően próbálják leépíteni a férjük családját, mert nem tetszik nekik, hogy nem olyan, mint az övék, valahol te is ezt csinálod.


Elmondom amúgy a saját példánkat: én sz*r családban nőttem fel, apámat nem is láttam gyerekkorom óta, anyámmal meg érettségi óta nem tartom a kapcsolatot, szóval 10+ éve. A férjem viszont szereti a szüleit, főleg az anyukájàt és amúgy anyósom is normális, én is szeretem/kedvelem, így nekem nem okoz gondot, hogy minimum heti egyszer találkozunk hétvégén, ha kicsit közelebb laknának, simán àtszaladnék fél órára hétköznap is csacsogni vele. Ha az én anyám lenne ilyen, akkor vele is.


Mert egyébként szerintem normális családokban, ahol az emberek szeretik egymást, igény is van rá, hogy a szülő-gyerek ne havonta egyszer találkozzon (nyilván más, ha nagy a távolság), szerintem pont ez a jó, rendszeresen tartani a kapcsolatot, programokat csinálni együtt néha, mert ez azr jelenti, hogy ezek az emberek szeretik egymást. Mit meg nem adnék, ha nekem olyan szüleim lennének, akikkel heti 2-szer örömmel találkoznék!


Amúgy nyaralni is elmennék velük simán néha.


Oké, te nem akarsz velük heti 2-szer találkozni, mert nem a te szüleid, nem olyan közvetlen a viszonyt, ezt is megértem, de attól mêg az, hogy a párod ilyen kapcsolatban van velük, szerintem teljesen normális.

ápr. 8. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
87%

Ez tipikusan olyan dolog, hogy majd akkor érted meg, ha neked is lesz fiad, akit még mindig szeretsz, hiába nőtt fel, akivel jó együtt lenni, akivel szívesen beszélgetsz, akinek érdekelnek a mindennapjai. Na, akkor majd megérted, hogy ahol az emberek szeretik egymást és még közel is laknak, ott semmi nincs abban, ha heti kétszer találkoznak, meg szeretnek együtt lenni.


Aztán jön majd a felesége, aki úgyis megpróbál leépíteni, mert bármilyen anyós vagy, akkor sem az ő anyja, és majd megérted, hogy te is ezt csináltad a saját anyósoddal.


Te amúgy mindennap találkozol, együtt vagy a pároddal az nem sok? Nem, ugye, mert szeretitek egymást. Na most, a szülő-gyerek is szereti egymást normál esetben, és oké, hogy a gyerek saját családot alaoít, de attól még továbbra is szereti a szüleit.

ápr. 8. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Elképzelhető, hogy sérült a családi minta.
ápr. 8. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Heti 2x és minden hétvége nekem is sok lenne, pedig élnek a szüleim. Közös nyaralást sem szeretnék, bár nekünk van nyaralónk, ott össze szokott jönni a család minden nyáron, úgyhogy inkább közös utazás nincs.

Van felnőtt gyerekem, szeretem, mégsem várom el tőle hogy minden hétvégén nálam dekkoljon, mert elfogadom, hogy van saját élete. Utazik, barátnőzik, vagy bármi. Szerencsére nem évi 1x látom, de eszem ágában sincs rátelepedni a szabadidejére.

ápr. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Oké, ez valóban sok és köze nincs ahhoz, hogy neked élnek e a szüleid. Le kell ülni q ferjeddel és komolyan elbeszelgetni
ápr. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!