Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A gyerekem drogfogyasztó lenne?

A gyerekem drogfogyasztó lenne?

Figyelt kérdés

hetente 5000-10000 ft zsebpénzt kap de előfordul gyakran hogy többetis, már 17 éves. Mivel édesapja rég eltűnt az éterben, ezért a pénzzel akarom kicsit kárpótolni. Viszont egy ideje azt látom hogy a sok pénznek amit adok, nincs "látszata". Kb fél évig mindig ruhákat, telefontokokat, ékszereket vett rajta. Járt körmöshöz viszont mostmár lemondott a műkörömről pedig neki az fontos volt hogy legyen szép hosszú francia körme. 2 havonta 1x csináltatott 4d-s műszempillát de mostmár azt se tartja fontosnak.

Papírja van arról hogy generalizált szorongása van, 4 éve pszichológushoz/pszichiáterhez jár. Anno gyogyszereket szedett de azokat magától abbahagyta mert meghízott. Vagdosta magát. Szóval igen, voltak problémák..

3 hónapja amikor kint volt az erkélyen egy furcsa, nagyon erős kellemetlen, égrtt szag jött be, nekem ez nagyon fura volt mert ilyet még sose éreztem.


2 hete leültem vele, nem kutakodóan, normálisan megkérdeztem tőle, hogy mire megy el a pénz, és arra hivatkozott hogy rengeteg gyorskaját eszik és sokszor a barátnőjét is meghívja(annak ellenére hogy láthatóan fogyott is), moziba jár, strandra, és ilyenek.

Nem akarom az ördögöt a falra festeni és helikopter anya sem szeretnék lenni.


Van okom a pánikra vagy csak beképzelem, és tényleg szimplán a szórakozás helyeződött előtérbe a sminkel, műköröm, ruhák, műszempilla helyére?


ápr. 9. 20:03
1 2
 1/17 anonim válasza:
97%
Lehet hogy cigi,de lehet hogy drog
ápr. 9. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
77%

Heti 5-10 ezer forint semmi, hidd el. Én naponta el tudok annyit költeni.

"3 hónapja amikor kint volt az erkélyen egy furcsa, nagyon erős kellemetlen, égrtt szag jött be, nekem ez nagyon fura volt mert ilyet még sose éreztem"

Lehet, hogy füves cigi volt.

ápr. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem a füves ciginek nem kellemetlen a szaga és nem égett szag, inkább édeskésnek szokták leírni, sima ciginél kellemesebb az illata. Amúgy ha füvet szívna, valószínűleg inkább társaságban tenné és nem egyedül az erkélyen. Manapság 10 ezret egy héten az iskola büfében is el tud költeni és akkor még jól sem lakott.
ápr. 9. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
33%

Lehet rendelni a netről teszteket, nem túl drágák, olyan mint a terhességi teszt, vizeletbe kell áztatni.

Van külön fűre, a most divatos benzóra stb. Ezt csak így fogod megtudni

ápr. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Milyen szagú volt a füst?
ápr. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
54%
Heti 5-10 ezerből semmit nem lehet csinálni, de még naponta is necces. Egy átlagos kajálás is 3-4 ezer és nem egyszer eszel egy nap akkor se ha nem otthon vagy. A kérdésedre a választ nem tudom. Én heti többszázezret drogoztam el gond nélkül, úgy hogy észre se vettem nem 5-10 ezret. Volt olyan hónap hogy csak amit üzemanyagra költöttem hogy bulizzak meg haverokhoz járjak meg kocsikázzak az több volt mint 600 ezer kevesebb mint 4 hét alatt. Lehet füvezett amúgy, nem tudhatom. Szinte az összes ismerősöm próbált ki drogokat, egy kis részük függő, egy részük néha élvező a maradék meg nem is gondol nagyon a drogra. Érdekes hogy nekem akkor csak akkor gyanakodott anyám drogozásra mikor alig jártam haza max aludni, azt is heti 2-3x. Heti 5-10 ezren gondolkodni hogy mire megy el? 2 hónapot voltam Magyarországon most, egy bulit nem lehet kihozni 10 ezerből, de nagyon 20ból se. Többet kajáltam el minden nap mint 10k és akkor még se droghoz nem nyúltam se nem tankoltam se nem buliztam de még cigit se vettem.
ápr. 9. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
83%

5-10 ezer forint két kajálás a mekiben. Nem hinném, hogy drogozik vagy legalábbis biztos nem arra költi a pénzt, nem lenne rá elég. Max cigizik. A füves ciginek egyébként olyan szaga van, hogy azt az is felismeri, aki életében nem szagolta, hidd el. Valószínűleg sima dohányt vagy valamilyen e-cigit szívott.

A gyógyszer abbahagyásáról amúgy egyeztetett orvossal? Gondolom valamilyen nyugtatót vagy antidepresszánst szedett, ezeket nagyon veszélyes hirtelen, egyik napról a másikra elhagyni.

ápr. 9. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
37%
Ha füves cigi én azért nem rémülnék halálra. Azért mégsem heroin. Meg hát ismerjük hogy hány országban legális/dekriminalizált, nem véletlen. Persze nem kell mindenkinek tolni meg ilyesmi, csak nem kell halálra rémülni. Különösen úgy hogy a kortársainak a 30-40 százaléka nem veti meg.
ápr. 9. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
13%
fuvezik meg lehet hetvegente szintetikus drogokat is haszal... mondjuk a futol is le lehet fogyni mivel csak akkor lesz etvagya ha szivott vidzont ossze szukul a gyomor es nem tud sokat enni..
ápr. 10. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

6.: Te az átlagnál gazdagabb vagy. Magyarországon sok embernek a havi nettó 150 ezer forintja sincs meg. Napi ezer-ezerötszáz forintból esznek sokan.

Másrészt a lány kiskorú, tehát a szülei etetik alapból, a zsebpénzéből még eszik ezt-azt, de egy szelet csoki is kijön pár száz forintból, a mekiben se kell otthagyni egyszerre több ezret, egy sajtburger pl. ezer alatt van. Ha már fiatalon rászokik a pénzszórásra, és/vagy a drogozásra, semennyi pénz nem lesz neki elég. Majd prosti lesz belőle.

ápr. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!