Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 19 éves lány vagyok. Mit tegyek?

19 éves lány vagyok. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Régóta szeretnék már diákmunkát vállalni, főleg hétvégékre.

A szüleim ezt már a kezdetektől fogva nem támogatták.

Most viszont az egyik ismerősünk mesélte a szüleimnek, hogy van egy felszabadult hely. Ha gondoljuk, beajánl. A szüleim meglepően egész lelkesek voltak, de mostanra (5 nap elteltével) abszolút ellenzik az egészet. Ezt egyébként már hónapokkal ezelőtt is eljátszották egy másik munkával kapcsolatosan.. Tanuljak, ne ezzel foglalkozzak kifogásokkal. Azt érzem, hogy ellehetetlenítenek attól, hogy kicsit szabadon éljek. Szerintetek mit tegyek? Vállaljak munkát a tudtuk nélkül? Nemtudom mit tehetnék...

Az okoskodó megjegyzésektől kérlek kíméljetek, NINCS rá szükségem



ápr. 9. 23:54
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
89%
Vállald el. Ha majd látják, hogy nem sok a tanulás és a diákmunka egyszerre, akkor biztosan lenyugodnak.
ápr. 10. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
20%

Gimis vagy még?

Ha igen, akkor nem elég neked az aljas 50 óra ingyen munka, főleg, ha érettségi, nyelvvizsga előtt vagy?

Ha egyetemista, akkor milyen szakra jársz? Mert vannak olyanok, akik reggeltől estig bent ülnek, éjszakába nyúlóan tanulnak, a hétvégét is vegig tanulják. Szinte 0 az életük.

Jó lenne, ha többet írnál a szituról, mert itt leírod, hogy munka, akkor mindenki zavar el dolgozni. :D

ápr. 10. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően szerintem jó dolog, hogy szeretnél dolgozni, de nem derül ki, hogy most hol tanulsz, milyenek a jegyeid stb. Ha most fogsz érettségizni, akkor lehet, hogy tényleg nem most kellene kezdeni.
ápr. 10. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
90%

Fiatal vagy, van egy egész jó védőhálód, szerintem csak nyerhetsz, ha elmész dolgozni. Lesz egy kis munkatapasztalatod, kicsit belelátsz, hogy mik a valódi játékszabályok az életben, keresel valamennyi pénzt, ha meg nem tetszik vagy mégsem fér bele az életedbe, bármelyik nap felállhatsz.

Diákként dolgoztam rendezvényeken, ahol nagyon jó volt a csapat és párszor olyan jól összejött minden (ottalvás, meló 8-kb 13-ig, de 9-ig csak lötyögtünk, napi 3x éttermi kaja, munka után meg várost néztünk, beszélgettük, sütiztünk), hogy olyan volt inkább, mint egy nyaralás, amiért még valamennyi pénzt is kapok.

ápr. 10. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
26%
Engem sem engedett el anyám diákmelózni, én már akartam 16 évesen. És elég gáz lettem emiatt, nem lettem megszokva a munkával, nagyon nehéz most is. Szóval a magad érdekében csak fogd magad és intézd el magadnak, és közöld velük hogy dolgozol, nem kell engedélyt kérj. Ha bajuk van vele, mondjad hogy akkor adjanak 100 ezer forintot havonta és akkor nem fogsz dolgozni.
ápr. 10. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
26%
félnek a stigmaktol... ismerosoktol jonne " csak egy arufeltolto?" ..
ápr. 10. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
88%
Nem kell engedélyt kérni. Aláírod a szerződést, pont. Elmúltál 18, viselkedj úgy.
ápr. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
66%

Én büszke voltam a gyerekre hogy elment diákmunkára különböző, a tanulmányi irányától teljesen eltérő munkakörökben. Nem volt rászorulva és jöhetett volna az én cégeimbe is sokkal több pénzért de nem akartam ebben befolyásolni.

Téged túlféltenek a szüleid de hidd el egy kis munkatapasztalat jót tesz neked is. Megismerkedsz pozitív és negatív hozzáállású embereket, megtanulod kiben lehet megbízni és kiben nem, ezek a későbbiekben mind a hasznodra válhatnak. Mond a szüleidnek hogy ha úgy érzed vagy ők úgy látják hogy ez a tanulmányi eredményeid rovására menne akkor egyenlőre abbahagyod. Viszont a korodból ítélve te most fogsz érettségizni és lehet hogy nem a legjobb az időzítés. Ha így van akkor tedd át a vizsgák utánra, próbakép a nyári szünetre.

ápr. 11. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!