Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Más hogy birkózik meg ezzel?

Más hogy birkózik meg ezzel?

Figyelt kérdés

Sokszor gyötör engem a lelkiismeret furdalás, amiért nekem olyan lehetőségek adatnak meg, ami a szeretteimnek nem adatott amikor ennyi idősek voltak.

20 vagyok, jártam már több országban külföldön, a baráti társaságommal is megyek nyaralni, bulizni, járhatok egyetemre.

Ők erről soha nem panaszkodtak, ez csak az én lelkelmben van.

Tudom hogy fordított esetben én is végtelenül boldog lennék, hogy valaki akit ennyire szeretek ennyi lehetőséggel él, de gyakran érzem magamat úgy, mint aki ezt igazán meg sem érdemli.

Nektek szoktak ilyen érzéseitek/gondolataitok lenni?


ápr. 11. 02:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
25%
Aha. 🤣
ápr. 11. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%
Nem
ápr. 11. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
36%
Hát ez legyen a legnagyobb bajod.
ápr. 11. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
87%
Nem. Alapesetben a következő generáció előtt jobb és több lehetőség áll, mint ami előzőnek jutott. A szülők csak örülnek annak, ha a gyereküknek több jut, mint nekik jutott. Erre törekszenek az életük során. Te majd a te gyerekednek is többet próbálsz adni, mint ami neked jutott.
ápr. 11. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
78%

Hasonló helyzetben vagyok én is, nekem például sosem volt ilyen érzésem.

Szüleim fiatalon szinte ugyanezt csinálták, folyamatosan utaztak, élvezték az életet

Emiatt ne érezd rosszul magad:)

ápr. 11. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
73%
Nem. Nekem nagyszüleim is utaztak fiatalon.
ápr. 11. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
ápr. 11. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
74%

Mondok jobbat: valaki meg ennyi idősen már nem is volt életben. Most akkor érezzek lelkifurdalást, hogy én meg élek?

Kérdező, azt csinálod, amit bárki más is csinált és csinál, régen is és most is: kihasználod az élet adta lehetőségeket. Ha kevés, akkor azt a keveset. Ha sok, akkor sokat. Teljesen természetes dolog, nehogy már lelkifurdalást érezz miatta. Ha meg zavar, hogy másoknak kevesebb lehetőség adatott, akkor megteheted, hogy az erőforrásaidból többet fordítasz mások segítésére, például egy-két haveri buli helyett elmehetsz önkénteskedni.

ápr. 11. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
12%
Ezek szerint te ráérsz, hogy ilyeneken stresszeled magad.
ápr. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
86%
Nekem is teljesen más életem van, mint a szüleimnek volt. Nekem nincs lelkiismeret furdalásom. Egyrészt nyilván ők is szerették volna, hogy jobb életem legyen, mint nekik. Másrészt mi együtt is csinálunk rendszeresen programokat. Segítettem őket, hogy megvehessenek olyat, vagy megéljenek olyan élményeket, amire korábban nem volt lehetőségük.
ápr. 11. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!