Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim nem akarják elfogadn...

A szüleim nem akarják elfogadni a barátomat a származása miatt. Lehet ezen valahogy javítani?

Figyelt kérdés

Nővéremnek május végén lesz az esküvője, és a szüleim kijelentették, hogy a barátom nem jöhet velem, mert szégyellik a rokonaink előtt, hogy cigány származású. Osztálytársak vagyunk 3 éve, nagyon jól ismerik, tudják, hogy tud viselkedni meg teljesen normális, ahogy a családja is, de akkor sem fogadják el. Az anyukája tanítónő, az apukája ácsként dolgozik, szóval nem lecsúszott, telepi cigányok, és mégis ilyenek vele. Ha szóba kerül, hogy cigány mindig jönnek az Olaszliszkai lincseléssel meg a bűnözéssel, de sosem értem hogyan jön ez a barátomhoz, az Ő családja full normális. Ennyi erővel, ha jól tudom Szita Bence gyilkosai magyarok voltak, akkor most a barátom szülei is szídhatnának minket, meg a magyarok is ugyanúgy bűnöznek. Tudom, hogy szégyen a szüleim rasszista gondolkozása, de nem tehetek róla, hogy ilyenek, ahogy a barátom sem arról, hogy cigány. Egyébként nagyon rendes, jó tanuló, sportol is, a szüleim imádnák, ha nem lenne barnább a bőre az átlagnál.

Nővérem azt mondja Ő szivesen látja a lagzin, ha még együtt leszünk, neki nincs vele semmi baja, de próbáljak javítani a kapcsolatukon anyékkal, mert nem akar ebből balhét velük. Hát, köszönöm szépen, mégis hogyan finomítsak rajta mikor ennyire elutasítóak? Szilveszter óta vagyunk együtt, azóta addig jutottunk, hogy ha nincs itthon apukám átjöhet hozzám, de amúgy nem látják szivesen. Gondolkoztam valami közös programon vagy szoktunk itthon társasozni, és megpróbálnám rávenni őket, hogy egy ilyen alkalomra áthívhassam, és akkor jobban tudnának beszélgetni. Volt már valaki hasonló szituban? Anyukám egyszerűbb eset, Ő pl.értékeli, hogy kitűnő tanuló meg, hogy nekem is javulnak a jegyeim mióta együtt vagyunk, inkább apukám a problémás. Lenne esetleg valami jó tanácsotok?


ápr. 13. 17:16
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/73 anonim ***** válasza:
15%
Hagyd békén a szüleidet. Foglalkozz akkor a kis barátoddal.
ápr. 13. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/73 anonim ***** válasza:
2%
😥😥
ápr. 13. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/73 anonim ***** válasza:
74%
Esélyten.
ápr. 13. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/73 anonim ***** válasza:
88%
Úgy sajnálom a normális cigány embereket, hogy ezzel kell szembenézniük a többiek vállalhatatlan viselkedése miatt.
ápr. 13. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/73 anonim ***** válasza:
29%

Ez csak a srácon múlik, ha betudja magát dobni a szüleidnél akkor lehet rá esély.

Elsősorban azt kéne megérteni, hogy miért előítéletesek a szüleid aztán ezt szépen lehet az ellenkezőjével csökkenteni. nem biztos, hogy érettek vagytok ahhoz, hogy érett emberek világképét, (téves/hiteles)berögzült sémáit megváltoztassátok.

Az, hogy a szüleidnek mi tetszene azt mi innen már nem tudjuk megfejteni.



Egy könnyen használható tipp:


Szerintem a lehető legjobb forma a szelükkel való ismerkedésre az ha egy "ünnepi"kajálásra elhívod a fiúdat és ott jeleskedhet a fiúd, de azzal, hogy kussban eszik s nem beszél magáról, hosszú/rövid távú terveiről, rólad/rólatok, s kajáról akkor semmi értelem elhívni egy kajálásra.

ápr. 13. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/73 anonim ***** válasza:
81%
Fogadd el. Ez van. Túl sok a bűnöző köztük ezért az átlag magyar már tart azoktól is akik normálisak. Én vállalom, nem szimpatizálok velük. A kisöcsémet egy pár ilyen perui halálra késelte miközben hazafele tartott az általános iskolából. Az én véleményemen nem lehet változtatni de attól mèg lehet ők egyszer elfogadják majd őket.
ápr. 13. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/73 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat.

#6 Sajnálom a veszteségedet, vannak cigányok, akiktől én is felek meg elkerülöm őket, de ilyenbe bele se tudnék szeretni, a barátom és a családja is pont olyan, mint bármelyik másik család, csak a bőrük barnább.

#4 Ez engem is elszomorít :( Az olyan cigányokat, akik nem tudnak viselkedni a barátom családja is mélyen megveti, mert miattuk őket is sok negatív éri, pedig még csak beszelő viszonyba sincsennek ilyen emberekkel.

ápr. 13. 17:52
 8/73 anonim ***** válasza:
71%

Minden sztereotípiának van alapja, náluk hatványozottan. Nagyon kevés rendes cigánnyal találkoztam, fehér holló effektus. Akármilyen rendes lenne, én nem biztos hogy összejönnék vele, szégyellném mások előtt, kár tagadni. Miatta engem is elítélnének, és lehetetlen lenne újra építeni a renomémat.


Szerintem ha a szülei eleve elutasítóak vele szemben, fejre is állhatna szerencsétlen, akkor sem fogadnák el.

ápr. 13. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/73 anonim válasza:
80%
Nekem van egy cigány haverom, nagyon bírom! Tény, hogy egy részük a romáknak undorító, de azért közel sem mindenki ilyen. Ha szereted, akkor legyél vele! Szeressétek egymást, ha a szüleidet választod, akkor boldogtalan leszel, ha a barátod, akkor van esély a boldogságra.
ápr. 13. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/73 anonim válasza:
86%
Ja és ez a roma haverom is utálja a cigányokat amúgy, de ugyanakkor büszke is arra, hogy az! És nem vicc, halál komoly!
ápr. 13. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!