Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi a legjobb módja a független...

Mi a legjobb módja a függetlenedésnek?

Figyelt kérdés

Nemsokára végzek a tanulmányaimmal és saját munkám lesz. Ez azt jelenti hogy végre képes leszek saját magamról gondoskodni.

Na most, én egy eléggé különleges életmódot folytatok. Nekem minden fontosabb az egészséges lét, legyen ez a diéta, sportolás vagy csak a minden napi aktivitások.

Jelenleg az egyik szülőmmel és a bátyámmal élek együtt. Ők, mondjuk úgy szeretnek lazán élni. Ezalatt úgy értem, nem nagyon törődnek mit esznek, mennyit mozognak. Na mindegy. Egyátalán nem hasonlít az életmódunk és szeretnék a saját utamra térni és elfalazni magam ettől az élésmódtól, viszont ez nem oly egyszerű.

Van két tesóm, és nálunk teljes mértékben megszokott lett, hogy amíg a gyerek el nem hagyja a házat, addig a szülő gondoskodik majdnem minderől. Ebbe beletartozik mit eszünk, mikor és mennyit, és még sok más ami szükséges a boldog és nyugalmas együttéléshez (amivel semmi gondom sincsen),és ezt úgy látszik énrám is rám akarják erőltetni, de nekem ez teljesen elfogadhatatlan.

Lehet hogy azért nem engedik, mert még nem vagyok önfenntartó, de ez sem lesz így mindíg és egy idő után a sarkamra kell álnom és nemet mondanom.

Viszont nem szeretnék csalódást kelteni bennük, ugyanannyira pedig nem szeretnék teljesen szolitúd életet élni, mintha nem is velük élnék.

Komolyan mondom az egyetlen dolog ami mostanában együtt tart minket az a kaja..., de az a mi problémánk.

Volt már valamennyiőtöknek hasonló élménye aki tudna tanácsot adni ebben a helyzetben?

Minden potitív választ szívesen fogadok :)



ápr. 23. 07:23
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
44%

A kérdező most szembesül azzal, hogy az egészséges életmód luxus.


Olyan emberek luxusa, akik tehetős családba születnek.

Pl vesznek neki egy lakást 20 évesen, beköltözik, és amit más albérletre költ, azt ő jó minőségű élelmiszerre.


A mozgásra is kevesebb idő jut sajnos, mert dolgozni fogsz, nem tanulsz.


A családodat azért nem érdekli a normális élet, mert egyszerű munkából élő emberek, nem vállalkozók, szabadúszók.


Aki mókuskerékben él, annak nem jut ideje kényelmes életre, főleg ha gyereket csinálnak, ott vége minden énidőnek.

ápr. 24. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
92%
Utolsó,ezek kifogások. Jó minőségű ételt,pl sárgarépa,alma,zeller, idénygyümölcsök,bab,lencse,rizs párszáz forintokért lehet kapni. Mivel diétázni akar ő egyedül,ráadásul nem több főre kell vásárolnia és nem is nagy mennyiséget. Munks és gyerek mellett én minden este 7 és 9 ora között sportoltam évekig. Minden elhatározás kérdése.
ápr. 24. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 babyboom567 ***** válasza:
42%
Hidd el 22-es,hogy a kérdező nem almára meg répára gondol, hanem goji bogyóra meg csírákra,meg préselt levekre,és nem otthoni lötyögésre(ami baromi hatékony is lehet),hanem kondizásra teremben/edzőre/és drága edzős ruhára,nem otthoni leggingsre,mert ezek mehetnek instára,a low budget meg ciki.
ápr. 24. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
22%
Almán meg répán nem lehet élni, főleg, ha egészségesen akar étkezni az ember és még sportol is mellette. Az utóbbi években pont az ennivaló ára szállt el irtózatosan, ha meg még jó minőségű is, akkor meg már lassan megfizethetetlen. Szóval ne próbálja bárki is bemesélni azt, hogy lehet olcsón és egészségesen étkezni, mert nem lehet! De mindegy is, mert a függetlenség nem a kajálást és sportolást jelenti, hanem azt, hogy külön lakásban és külön kasszán él a szüleitől, amihez magának teremti meg az anyagi hátteret. Tök mindegy mit eszik. Mára az étkezés lett a családok legnagyobb havi kiadása. A rezsi meg a ruházkodás a fasorban sincs a kajához képest!
ápr. 24. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem azt írtam,hogy éljen almán és répán,de pl egy almás-műzlis joghurt,lencsefőzelék, egy cukkinis rántotta, répás-zöldséges krémleves, chilis bab már simán kitesz egy diétás étkezést (sőt,nem diétásat is) és adagja 1000 ft környékén van.

De igaza van a 23-asnak, valószínűleg itt inkább a divategészséges divatsportos életmódra gondol inkább. Nyilván élhetsz goji bogyón,mangón,algán,lazacon, de rohadtul nem leszel tőle egészségesebb, mint azoktól,amiket írtam. Kondi park már minden sarkon van,a futás is ingyen van. Én amikor diétásan étkeztem,kb 50%-kal csökkent az étkezésre fordított kiadásom.

ápr. 24. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:

Aki azt hiszi hogy az ilyen túlárazott ,,élmény kaják’’ majd többet segítenek a sportolásban mint a normális, olcsóbb ételek az álomvilágban él. Igenis lehet olcsón is egészségesen élni. Én is példája vagyok... De ez egy másik téma vitája.


Köszönöm a használható válaszokat, pont ilyen kritikus szempontú válaszokat vártam. Sokat segített :) - nem irónia

máj. 3. 08:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!