Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Névváltoztatás, és az utána...

Névváltoztatás, és az utána következő agyrém - mit tehetnék, hogy elkerüljem?

Figyelt kérdés

Nem titok, hogy nem szeretem a nevemet. Soha nem tudtam azonosulni vele, nem illik hozzám, ezért szeretném megváltoztatni idén.

Hosszú évek óta tervezgetem.

Tudom, hogy papíron már rég nagykorú vagyok, magyarul bármit megtehetek, de a szüleim még mindig gyerek szerepben kezelnek.

Egész életemben hálás voltak nekik, ez mind a mai napig így van. Ők hívhatnának bárhogy, ha ez megnyugtatná őket, csak engedjenek szabad döntéseket hozni!

Anyám már pedzegeti, hogy ha meglépem, nem vagyok többé a gyereke, kitagadnak, de azért pszichiáterhez elvisz kényszerzubbonyban.

Nos, a szüleim soha nem a jófejségükről voltak híresek. Nagyon merev emberek, és semmilyen szabadelvűbb gondolatot nem tűrnek meg.

Más szülő sokkal pozitívabban reagálja ezt le, és nem veszi a szívére.

BIZTOS vagyok benne, hogy szeretném meglépni. Bárhol bemutatkozásra kerül a sor, egy kő van a gyomrom helyén. Kitalálgattam magamnak beceneveket, de rengeteg embernek már ez is nyűg, vagy az első perctől elkönyvelnek egy komplett idiótának csak amiatt, hogy nem szeretem a nevemet. Ez rettenetes!

Annyira elszigetelt életet élek az utóbbi években, hogy még barátaim sincsenek, amikhez menekülhetnék, ha kitörne a legbrutálisabb patália. Nincs hová mennem, hiszen velük élek.

Mindent megtennék, hogy jóban maradjak velük, de emellett előre mozduljon az életem.

Azt is tudom, hogy egy “kettős életbe” beleroppanna az összes idegszálam és az egészségem. Nem tehetem ezt velük, mert nem szeretnék egy gerinctelen féreg lenni a szemükben! Ennél többet érdemelnek. És attól, hogy megváltozik a nevem, nem tagadom meg őket. Ugyanúgy szeretem őket annak ellenére, hogy ki kell mondanom: nehéz emberek.

A puhítgatások egyre nagyobb kudarcba fulladnak, és nem csak ezen a területen.



ápr. 27. 12:21
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
42%
Tényleg komoly bajok vannak a fejedben, attól tartok a névváltoztatás után jön más, amiből drámát kerekítesz.
ápr. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
71%

Vezetéknevet vagy keresztnevet változtatnál?


Ha vezetéknevet, akkor többé-kevésbé jogosan érzik úgy a szülők, hogy utána kevésbé tartozol hozzájuk. De erre van konfliktusmentes megoldás is: házasodni és felvenni a házastárs vezetéknevét. (Nem tudom, hogy milyen nemű vagy, de most már a férj is felveheti a felesége nevét, a feleség meg már régóta felveheti a férje nevét.)


Ha keresztnevet változtatnál, akkor kevésbé jogos a szüleid haragja, de arra is van kompromisszum. Felveszel egy neked tetsző keresztnevet a meglévő mellé, a családban az eredeti neved használod, de mindenk másnak az új keresztnéven mutatkozik be.

ápr. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
89%

Ha jól értem "csak" keresztneved gáz, tehát nem a "családfő nevét tagadod meg".

Elég középkori gondolkodás, de mit lehet tenni...

Egyértelmű, hogy ezeket a bemerevedett, tekintélyelvű kövületeket sosem győzöd meg. :(

Hány éves vagy?

Van remény rövid időn belül elköltöznöd?

Csak ezután érdemes megtenni, mert simán elképzelem, hogy fizikálisan is bántalmaznának.

ápr. 27. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
92%

“Anyám már pedzegeti, hogy ha meglépem, nem vagyok többé a gyereke, kitagadnak, de azért pszichiáterhez elvisz kényszerzubbonyban.”


Ilyen embereknek miért vagy egy másodpercig is hálás? Már rég el kellett volna távolodnod tőlük, lelkileg, később fizikailag is…

ápr. 27. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
95%
Önállósodj! Fizikailag és érzelmileg is.
ápr. 27. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
88%

Magyarul anyádék passzív-agresszív érzelmi zsarnokok, de te még hálás vagy nekik "mert a szüleid".


Az ilyen embereknek felé nem hálát kell mutatni, hanem amint lehet úgy rájuk vágni az ajtót, hogy csak na, és vissza sem nézni.

ápr. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
41%

Én így nem változtatnám meg. Nagyon széllel szemben pisilsz. Azt meg tudjuk, hogy nem lehet.

Ennyit nem ér. Hagyd.

ápr. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
68%

"Más szülő sokkal pozitívabban reagálja ezt le, és nem veszi a szívére"

Úgy írod mintha ez mindennapos lenne illetve azt írod H elszigetelten élsz, nincsenek barátaid,lehet hogy én értettem félre de nekem úgy jött le mintha ezt is a neved számlájára akarod írni

Amúgy hogy mit tehetnél? Önállósodj,költözz el így ha megléped a dolgot nem lesz mindennapos a dráma

ápr. 27. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
83%

De tudod ugye, hogy papiron csak a neved valtozik?

Ez a te ossszes problemadra nem lesz megoldas.

ápr. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
37%

Az én kiskorú kisfiam is gondolkodik rajta, hogy szeretné megváltoztatni a vezetéknevét és ha meghozza a döntést abszolút támogatom benne.

Ne add fel a szüleid meggyőzését és mondd el nekik, hogy a születési neved soha nem fog megváltozni, amit hivatalos helyeken meg is kell adni, csak az ahogyan az emberek szólítanak.

ápr. 27. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!