Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van olyan, aki úgy érzi, hogy...

Van olyan, aki úgy érzi, hogy szánalmasak a szülei?

Figyelt kérdés

Nem olyan durcás 16 évesekre gondolok, akik nem kapták meg idén a harmadik félmillió forintos ájfont.

Hanem érett gondolkodású felnőtt emberekre.

De azok közül sem olyanokra, akik mondjuk összevesztek 3 napja a szülőkkel, mert gyereknevelés kérdésében nem értettek egyet.

Olyanra lennék kíváncsi, akiben hosszú évek/évtizedek alatt érett meg, hogy mennyire elb...ott családba született, akiben joggal alakult ki, hogy a szülei egyszerűen -nem tudok jobb szót- szánalmasak.



máj. 4. 15:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%
Van ilyen. Például az az eset, mikor apuka szerencsejáték függő, minden pénzt eliszik, nem dolgozik, anyuka pedig tűr, alkoholista, nincsenek céljai és még sok minden. Azok is szánalmasak, akik azért vállaltak gyereket, hogy a kapcsolatot helyrehozza, de ez soha nem történik meg, mindennaposak a veszekedések. Aztán azok, akik semmilyen anyagi háttérel nem rendelkezve halomra csinálják a gyerekeket. Akik nem segítik és támogatják a gyermekeiket, hadd legyen belőle is olyan, mint a szülőkből. Az összes ilyen szánalmas és megvetni való.
máj. 4. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
78%
Nekem az volt. Az osszes. :-D Anyam, apam erzelmileg eretlenek voltak. Apam border, anyam ferje narcisztikus pszichopata. Anyam meg? O egy onsorsronto martir volt. Csak az a baj, nemcsak a sajat eletet nyeste el. :-/
máj. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
90%

Nem feltétlenül ezt a szót használnám a szüleimre, de lehet, hogy a te megfogalmazásod szerint illik rájuk. Apám alkoholista, anyám mártír. Én óvodásoknak látom őket, engem meg betettek az óvónéni szerepbe. "Mondd meg Apádnak, hogy be lehet fejezni!!", "Mondd meg a drága Anyukádnak, hogy menjen el orvoshoz!" de ezt így rendesen a másik előtt.

Állandóan veszekednek, gyakorlatilag bármin. Anyám már jó pár éve fogyatékosként beszél, ha ott vagyok én is, pl. "az autó" helyett "a ótó", "kérsz banánt" helyett "kérsz banántot"? Ha rászólok, hogy hagyja abba, akkor "jóvanna". Nincs mentális problémája, pontosan tudja, hogy hogy lenne helyes, de szerinte ez vicces. Szerintem szánalmas.

38N

máj. 4. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
87%
Igen.
máj. 4. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
56%
Igen. Az én anyàm alapjáraton màr gyerekként szerencsétlen volt. Lassú volt a felfogása, nem ő volt a legélesebb kés a fiókba, talàn le se érettségizett, míg a húga könyvelő lett, jó férjjel, gazdagon. Mikor az apjuk meghalt, ki is semmizték. Meghalt az első férje, aki alkoholista volt. Onnan született nővérem. Anyu nem sokat dolgozott életébe, mert nem volt se szakmàja, se semmi, semmihez nem értett. Később paranoid skizofrén lett. Az anyja kicsinàlta rendesen, tett róla, hogy ilyen beteg legyen, mert örökké szidta, minden semmitérőnek elmondta, ha segített, akkor évekig hallgatta, hogy neki segítve volt, stb. Most egy otthonban él. A végrehajtó elvitte a hàzàt. Amit az anyja utàn örökölt volna, azt meg kisemmizte a feje felül a nővérem, meg a sajàt húga. Én segítettem volna neki, de én sose kellettem neki, csak a dologtalan testvérem, aki egész életébe sírt mindenki vállán, hogy neki semmije nincs. A nővérem meg egyedül nem tudja eltartani, meg nemis akarna, úgyhogy lehet hajléktalan lesz, csak eltette anyu örökségét. Rossz lóra tett, de az ő baja.
máj. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
27%
Még annyit, hogy most utànam sírna, de engem meg màr ezek utàn nem érdekelnek. Rengeteg pénzt lehúztak rólam, mert azt terjesztették, hogy televagyok lóvéval, miközben minimàlbérből éltem, még a zàloghàzba is be kellett adjam a jeggyűrűmet, hogy utaljak a megélhetésére, a nővérem meg az egész csalàdjàval minden évbe hetekig kiràndultak meg a forma egyen voltak, meg külföldön, miközbe sírt, hogy nincs pénze. Szóval erről ennyit. Felőlük meg is dögölhetnék.
máj. 4. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
57%
16-21 vagyok, és igen, na làtod, ez ultra szànalmas!
máj. 4. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
16:18-as válasza miért nem hasznos?
máj. 4. 17:24
 9/12 anonim ***** válasza:
34%
Kérdező, szerinted mennyire normális leszólni egy szülőt, akiről a gyerek tudja, hogy értelmileg nem teljesen oké??? Undorító a 6-os, nemhogy hasznos...
máj. 4. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
17:26-os, ha undorító dolog, attól még lehet hasznos vagy tanulságos.
máj. 4. 17:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!