Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tennétek a helyemben?

Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

A szüleimmel élek jelenleg. Most kezdtem dolgozni egyetem után, tehát még nem vagyok olyan anyagi helyzetben, hogy költözzek.


Probléma: Öten vagyunk a családban, és jelenleg csak én dolgozom. Anyám egészsége nem engedi, ő a háztartást vezeti. Húgom nemrég fejezte be a munkát, kirakták, mert protekció által bekerült a helyére egy másik ember, akit a vezetőség nem utasított el. Öcsém idén államvizsgázik. Egyetem mellett dolgozik, de az a pénz mind az iskolára megy.

A fő probléma apám. Beteg, de nem vészes, igenis tudna dolgozni. Kerüli a munkát, és mindent az egészségére fog. Már nagyon idegesítő. A húgom szintén nem hajlandó munkát keresni, és besegíteni sem anyagilag, pedig lenne miből.


Tehát lényegében minden rámhárul. Csak én segítem a családot anyagilag. Az egyedüli, akit sajnálok, az anyám. Nem tud dolgozni, de valamiből el kell tartani a családot. Így én támogatom anyagilag, így viszont apám és húgom visszaél a helyzettel. Nem fognak dolgozni, mert az én fizetésem "elég lesz".


máj. 10. 21:09
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Sajnálom, ez egy nehéz helyzet.


Én a helyedben limitálnám, hogy mennyit adok a közösbe: a rezsi es a kaja rád eső részét plusz mondjuk 15 ezret mint “lakáshasználati díjat”- ezt a szüleid költsék, amire akarják, a többit meg oldják meg ők - nem a te feladatod a nagykorú testvéreid eltartása, ezt mondd is meg, es meccseljék le a szüleid

máj. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
91%

Az a baj, hogy senki, de senki nincs a helyedben.

Én elköltöznék, akár csak egy szobába. Te meg tudnád tenni?

Nem. Mert más a hitrendszered, zakatol benned a "dehát mégiscsak a család".

Nem feladatom a saját káromra ellátni egy komplett családot.

Csak sajnos így nem lehet élni, ahogy te csinálod.

máj. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Hát pedig el kell költöznöd, és a támogatást megvonnod, mert amíg nincsenek rákényszerítve, addig nem fognak dolgozni. Bár az rejtély, hogy 1 fizetésből hogy éltek öten. Nem jön ki a matek.
máj. 10. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
89%

Ahogy írta a 2-es, tökmindegy, mit mondunk, úgysem fogod meglépni, mert "csakacsaládod", garantálom, hogy még 10-20 év múlva is te tartod el a szüleidet, így saját családod sosem lesz.


Mit tennék?


Elköltöznék 1 albárleti szobába, még ott is többet tudnál spórolni, mint otthon.

máj. 10. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Soha nem fogsz tudni önállósodni, amíg eltartasz egy öttagú családot. Rosszabb, mint az albérlet. Ahogy írták, akár egy szoba is elég. Elhiszem, hogy sajnálod anyádat, de amúgy, ha a háztartást el tudja látni, miért nem dolgozik? Ezzel az erővel lehetne konyhás, portás, pl. Apád és húgod munkakerülő, ezt te is belátod. Ha megerősítésért jöttél, megerősítelek: nem csinálhatod ezt tovább, ha fontos a saját jövőd. De ha be akarod darálni, akkor csak tessék.
máj. 10. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
95%
Ha se anyád, se apád nem dolgozik és te is csak most kezdtél el pénzt keresni, akkor eddig miből élt a család? Mert ahogy írod, egyik szülők beteg, a másik meg munkakerülő, akkor az azt jelenti, hogy jó ideje nem dolgoznak. Egyik tesód tanul, te is tanultál eddig. Akkor miből éltetek meg? Honnan volt pénz kajára, rezsire?
máj. 10. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
El kell költözni, méghozzá igen gyorsan. Az élősködőktől mihamarabb szabadulj meg!!
máj. 11. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

#6, én is ezen gondolkodtam. De szerintem eddig a húga tartotta el a családot. Igen, a kérdezőt is. Aki húgát most kirakták a munkahelyéről. Lehet, hogy nem is munkakerülő, hanem ő így lázad.

Neki sincs kitörési pont.

Kérdező, ha ez a helyzet, úgy miért nem beszélsz vele és keresitek ketten a lehetőséget arra, hogy mozduljatok valamerre? leginkább elfelé.

máj. 11. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

El kell költözni, társbérletbe, bérelt szobába, és a saját életedet élni, nem másokat eltartani mert nem a te dolgod.


Én is leléptem 21 éves korom után. Nem volt könnyű, de bármi más, mint ami otthon ment, de ha nem teszem, belerokkanok pszichésen.


Te anyagilag mész majd rá. Tessék albérletet nézni és lépni, különben örökké te leszel az, akitől pénzt kuncsorognak és sorolhatnám.

máj. 11. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
81%
Ha sajnálod anyukádat akkor menj vele albérletbe. A többiek oldják meg.
máj. 11. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!