Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Csúszás az egyetemen. Mikor...

Csúszás az egyetemen. Mikor kéne ezt megmondani a szülőknek?

Figyelt kérdés

A beszólogatásokat kéretik mellőzni, tanácsért jöttem, kösz-kösz.

Adott a helyzet, öt éves a képzés, a szak levelezőn nincs. A szüleim elég jelentős részben támogatnak anyagilag, nélkülük esélytelen, hogy anyagilag megoldhatóak lennének a tanulmányaim. Viszont leszögezték, hogy a csúszás esetében nem támogatnak. Azt nem beszéltük meg, hogy ez pontosan mit is takar, hogy most akkor öt évig hajlandóak támogatni, aztán oldjam meg, vagy ha előre látható a csúszás, akkor ennyi volt, akkor is, ha mondjuk harmadévben látható ez.

Az első évemet nagyon elcsesztem, ráadásul pont a ráépülős tárgyak terén (Kicsit konkrétabban ez azt jelenti, hogy első félévben kilenc kreditnyi bukás, ami három tárgy volt, 2 db 2 kredites, meg egy öt kredites, második félévben 6 kreditnyi bukás, de ez egy tárgy volt). Konkrétan a ráépülős tárgyaimból nem tudtam felvenni semmit másodévben, mert első évben azok a ráépülős tárgyaim lettek meg, amikre a ráépülő tárgyak harmadévben vannak. A mintaterv szerint következő, előkövetelmény nélküli tárgyakat felvettem, amik nem lettek meg, azokat újra felvettem (amúgy ezeket teljesítettem is 4-es 5-ös jeggyel). Viszont így harmadévre maradnak azok a másodéves tárgyaim, amiket nem tudtam felvenni + félévenként 1-1 tárgyat leszámítva az összes harmadéves tárgyam (amennyiben fel tudom venni őket, úgy, hogy gyakorlat gyakorlattal ne ütközzön)

Elméletileg amúgy megoldható, hogy végezzek csúszás nélkül, gyakorlatilag meg kérdésessé teszi a kivitelezést az órarend, mert pont az egymásra épülő tárgyaim azok, ahol 1 időpontot hirdetnek mindig a gyakorlatokból is, tehát ha mondjuk harmadévben úgy járok, hogy a soronkövetkező harmadéves tárgyat, meg a másodévben fel nem vett tárgyat egy időpontra teszik, akkor borulhat az egész, valamit nem tudok felvenni. Ami így elég csúnyán növeli a csúszás esélyét.

A szüleim amúgy nem tudják, hogy milyen tárgyaim vannak, minek mikor kell következnie, nem is értenek ahhoz sem, hogy mondjuk hogy keressék meg a mintatervet a neten, és az eredményeimbe korlátozottan avattam be őket, így nem tudnak arról, hogy előző tanévben mind a két félévben volt bukásom.

Kérdem én, meg kellene mondanom, hogy esélyes a csúszás? Vagy akkor szóljak erről, ha biztosan csúszok? És úgy kb mikor? Ha harmadévben úgy adódik, hogy látható, hogy csúszok akkor mondjam meg, vagy majd ötödévben jöjjek elő azzal, hogy amúgy nem most végzek? Ilyenkor mi a helyes megoldás?


máj. 12. 20:21
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
93%

Attól függ... Milyen a kapcsolatod velük? (Bár gondolom nem rózsás, ha nem lehet megbeszélni) Be akarod fejezni a képzést? Be tudod fejezni a képzést?


Én akkor mondanám meg, ha már BIZTOS lenne, hogy csúszok.

Az, hogy azon belül mikor, az már más kérdés. Ha csak lelkiismereti kérdésnek kezeljük, akkor amint kiderül, és nem törődve azzal, hogy nélkülük megoldható-e. Ha meg szimplán racionálisan kezeljük a kérdést, akkor leghamarabb akkor mondanám meg a helyedben, ha tudnék annyit dolgozni, hogy a bevételem elég legyen arra, hogy egyedül eltartsam magam. Nyilván húzhatod ezt, de legkésőbb ötödévben meg kell oldani ezt az önellátás dolgot, mert azt már nem lehet elhallgatni, hogy az öt éves képzéssel nem végzel ötödév végén.

máj. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
80%
Sok a felesleges rizsa (a lőtéri döglött kutyát nem érdekli, és totálisan irreleváns, hány kredites tárgyak). MInden kamu a részleteken szokott elbukni, legkötelebb kicsit rövidíts.
máj. 12. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
84%
Legyen egy motiváció hogy a 0-hoz közelítő esélyeidből kihozd a maxot, és ha már biztos, akkor mondd el. Ahogy az előző is említette. Ha elmondod mindenképp amint fixen tudod és emeld ki hogy te nem akartál kamuzni mert tudod hogy nekik ez fontos, őszintén közlöd a helyzetet. Szerintem sokkal jobban jársz mintha hülyének nézed őket ameddig küldök a pénzt. Így korrekt meg egyébként is a gyerekük vagy, ha támogatnak pénzzel akkor már valószínűleg nem financiális oka van annak hogy nem támogatnának, hanem el akarnak rettenteni hogy lazán vedd.
máj. 12. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
72%

Ha meg van ra esely, hogy megcsinalod, akkor nem erdemes a szuloket terhelni, viszont ha elbasztad, vállald fel.


Lehet amugy az egyetem mellett dolgozni is, vagy halasztani egy evet es addig osszeszedni egy kis penzt

máj. 12. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
79%
5 éves képzés, ami drága. Jól érzem, hogy jog vagy valami fogorvos/gyógyszerész? Azokat elég kevesen szokták csúszás nélkül elvégezni. Amúgy a képzésed +2 félév van állami támogatáson. Vagy önköltségesen vagy?
máj. 13. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
89%
5-ös nem feltétlen...vannak egyéb osztatlan képzések is. Ha nem államin van mindegyik "drága".
máj. 13. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
76%

#5 Nem volt konkrétan szó a képzés áráról. A szülők nélkül megoldhatatlan lenne az jelentheti azt, hogy nem tudná magának megteremteni a megélhetését.

Aztán persze easy azt mondani, hogy dolgozz egyetem mellett, csak ahhoz olyan órarend is kell, hogy beférjen a munka. Azt meg alapból is nehéz úgy összerakni, nem még úgy, hogy előző éves tárgyaidat is pótolni kell.

Én pl vidéki nagyvárosban kerestem diákmunkát, hétvégére és péntekre. Alig találtam olyat, ami egyáltalán jó az órarendem mellett.(=Ne kelljen munka miatt órát skippelem) Ilyenek elvárások már az álláshirdetésbe, hogy legalább húsz óra hetente, de csak hétköznap lehet dolgozni, vagy vállalj legalább egy hétvégi meg egy hétköznapi műszakot, de a péntekt hétvégének vette az állást meghirdető. És még sorolhatnám. A legtöbb meghirdetett állás olyan, hogy az nem fér bele aktív féléven lévő, nappali tagozatos egyetemistának (aki be is jár az óráira). A maradék állásért meg nyilván túljelentkezés van, mindenki hétvégén ér rá, nehezebben vesznek fel. Vagy ott vannak a rugalmasak hirdetett állások. Egyszer felvettek egy ilyenre, álláshirdetésben az volt, hogy egy hétköznapot kell vállalnom, hétvége opcionális, tök jó, a pénteket nem nézték hétvégének. Jelentkeztem, felvettek, két hónap után kirúgtak, mert túl kevés hétköznapot vállaltam...

Ennyit a nappali tagozat mellett dolgozásró vidéken

máj. 13. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
22%

Nem kell a rizsa. Eléjük állsz, megmondod, felvállalod.


Ez van, hogyha szrsz a vizsgáidra, és nem tanulsz, amikor kellene. Én is voltam egyetemista, de annyi eszem volt, hogy az egymásra épülős-nehéz tárgyakból legalább egy 3-ast kapjak már össze.


Az ilyen 0 kredites szrokra egy betűt nem készültem, de anatómia, gyerekgyógy, stb ezekre napokon, néha heteken át.

máj. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Aki a rizsa ellen beszél (#2,#8), az a realitás talaján van? Szülőként azért csak érdekli az embert, hogy mégis mi miatt csúszik a gyereked. Azért nagggggyon nem mindegy, hogy most ötödévben közli veled a csúszást, majd megmagyarázza, hogy amúgy első év vége óta látszott erre az esély és évekig hallgatott róla, vagy pont ötödévben nem lett meg valami.

Különben meg nem a közlés módja, hanem az időpontja volt a kérdés.

máj. 13. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
86%

Így, hogy ennyire nem avatod be alapból őket a tárgyaidba, én csak akkor mondanám el, mikor biztos a csúszás és csak annyit mondanék, hogy amit elbuktam az előző félévbe, olyan tárgyaknak az előkövetelményei, ami miatt tolódik minden.

Amúgy meg, ha jól értem, akkor még van esély, hogy megoldd időn belül a dolgokat, szóval fel a fejjel és ne parázz rá. :)

máj. 13. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!