Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megéri adni neki egy esélyt? 26/f

Megéri adni neki egy esélyt? 26/f

Figyelt kérdés
Az előzményekről röviden annyit, hogy szüleim elváltak 6 éves koromban. Mint kiderült, apám börtönben volt (bár azt anyám sosem mondta, hogy miért) és a napokban felkereste anyámat, hogy szeretne velem találkozni. Már van egy másik családja is és szeretné, ha őket is megismerném, örülne, ha valamelyik nap elmennék hozzájuk. Anyám nemtetszését fejezte ki, mivel el nem tudja képzelni, hogy változott volna, főleg mert elég kétes alakokkal találkozgatott és biztos a mai napig még kapcsolatban áll velük és nem szeretné, ha engem is belerángatna valamibe.
máj. 12. 22:32
 1/8 anonim ***** válasza:
64%
Eddig hol a bánatos fa x ban volt? Felnőtt ember vagy, vágod? És csak úgy betoppant az életedbe? Rá basznám az ajtót.
máj. 12. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

1. Válás után mennyi időt nem érdeklődött felőled? Úgy értve, mielőtt börtönbe került.

2. Miután szabadult, mennyi időbe telt, mielőtt felkeresett téged.

Ez a 2 fő kérdés. Ha évekig nem is keresett, akkor az én szemszögemből ezután se keressen.

Viszont anyukád azért mesélhetne róla, mert így nem nagyon tudhatod miért nem is érdeklődött felőled.

Ha megvolt a lehetősége, de nem keresett, akkor főleg, hogy ezután se keressen. De ha valami oknál fogvást nem keresett fel, akkor lehet lenne értelme találkoznotok.

máj. 12. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
25%
Ezt alapvetően neked kell eldöntened, én lehet adnék esélyt
máj. 12. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Minek? Mire adnál esélyt konkrétan? Eddig nem volt neki?
máj. 13. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
90%

Egyébként mégis milyen indoka lehetne arra, hogy vagy 20 évig nem keresett?

Új családra volt idő, rád meg nem?


Ez az alak egy idegen ember, a családjával együtt. Az emberek 7 évente megváltoznak. Tehát ha valakivel 7 évig nem találkozol, akkor olyan, mintha egy idegennel találkoznál.


Máskülönben komolyan érdekelne, hogy miért fordult meg a fejedben a lehetőség, hogy esélyt kéne adni. Mégis mit vársz, vagy mire számítasz?

máj. 13. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
88%
le akar húzni, pénz kell neki, jó reggelt
máj. 13. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem elég hasonló történetem volt.

Anyám 1 éves koromban lelépett (ezt most nem fejteném ki miért)

Apukám nevelt egyedül onnantól kezdve.

25 éves voltam amikor hirtelen újra felbukkant. Még a diplomaosztóm előtt. Nagy nehezen adtam neki egy esélyt, viszont egy nyilvános kávézóban találkoztunk és volt egy titkos "kimentő" személy tőlünk pár asztallal arrébb aki végig azt nézte, hogy nem kell- e valamilyen segítség.

Szerencsére nem kellett, viszont olyan volt mint egy kínos randi. Mivel nem ismertük q másikat...

Végül a diplomaosztómra se hívtam el...

Azóta találkoztam vele néhányszor. Illetve az új családjával is, de semmi nyomot nem hagynak bennem

máj. 13. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
71%

Alapvetően Neked kell eldöntened, mivel felnőtt ember vagy.


Nekem úgy tűnik, az édesanyád sem játszik teljesen tiszta lapokkal- szerintem, anyád elhagyta apádat, amikor börtönbe került. Simán lehet, hogy jogosan és így jobban jártál, de azt gondolom, jogod lenne/lett volna tudni, hogy apád hol van és miért. Ezt nem késő bepótolni. Illetve az is lehet, hogy apád keresett volna, de anyád nem engedte.


Szerintem ezeket kellene mérlegre tenni: miért került börtönbe, keresett-e miután szabadult. És valóban az is egy szempont, hogy most milyen életet él, az tényleg nem lenne jó, ha bele akarna húzni valamibe.

máj. 13. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!