Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy lehet elkerülni a diéta...

Hogy lehet elkerülni a diéta miatti sértődést?

Figyelt kérdés

Pár hónapja elhatároztam hogy le akarok fogyni, és egész szépen is haladok.


Viszont a családom nem igazán akarja elfogadni.

Ahányszor megyek hozzájuk, tukmálnak sütivel, nasival, alkohollal, mindennel. Ha nem kérek, vagy csak egy keveset akkor megsértődnek, panaszkodnak hogy akkor ki kell dobniuk, elcsomagolják nekem, vagy csak elkezdenek prédikálni hogy nem egészséges koplalni, és hogy a szervezetnek szüksége van minden ételre, stb.


Igazából az ő hozzáállásuk is közrejátszik abban hogy meghíztam kicsit, korábban mikor elégedett voltam a súlyommal akkor megállás nélkül cseszegettek ezzel hogy el fogok fogyni, gebe vagyok, girhes vagyok, egészségtelen vagyok, stb én meg voltam olyan hûlye hogy beadtam a derekam és felszedtem pár kilót. (Megjegyzem, nem kizárólag rajtuk múlt, nem őket okolom, csak releváns lehet ez a része a történetnek.)


Egyébként NEM koplalok; csak elkezdtem enyhe deficitben egészségesebb ételeket enni, jobban odafigyelve a tápanyagokra meg mellette sportolok. Nőként 170 centihez most vagyok 62 kg, bmi alapján teljesen normális tartományban van a súlyom, szóval nem az a gond hogy anorexiás vagyok és nekik van igazuk.


Szóval mit tudnék tenni hogy ne piszkáljanak folyamatosan és ne fogják fel tragédiának hogy nem akarok hízni?

(Főleg a szüleim érintettek, de nagyszüleim és a párom szülei is hasonlón viselkednek)


máj. 14. 10:19
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
76%

Párod szüleit a párodnak kéne leállítania. De általában véve jó lenne, ha ilyenkor melléd állna.

Én férfiként azzal hárítanék, ill. próbálnám az élét elvenni a vitának, hogy azt mondanám viccesen, hogy a feleségem részét megeszem én a békesség kedvéért. :-)

Ha el akarnak csomagoltatni valamit, akkor azon ne vitatkozz, majd otthon megeszi a párod, vagy eszel egy keveset belőle te, a többit a párod, vagy hosszabb idő alatt eszed meg (ha nem romlandó), vagy legrosszabb esetben kidobjátok.

Ha ott panaszkodnak, hogy "akkor ki kell dobniuk", akkor meresszél nagy szemeket, hogy nekik tán nem ízlik a saját maguk főztjük/sütésük, hogy saját maguk nem eszik meg? Különben is nevetséges, hogy egy családi vendégségben egyetlen nő kisebb vagy nagyobb fogyasztásán múljon, hogy mennyi étel marad.

Alkoholnál, ha tudsz vezetni és autóval mentek oda, akkor mindig hivatkozz arra, hogy te vezetsz hazafelé, hogy a párod ihasson.


De gondolj arra, hogy ez a kínálás egy szokás, kvázi színjáték. Tehát nem valódi a sértődés, ha visszautasítod, csak ne válaszolj vissza élesen. Én gyerekkorom óta megszoktam ezt nagyszüleim falujabeli idős néniktől, rokonoktól, így én ezt tudom kezelni, sőt, már sok éve csak mosolygok rajta. Ők így mutatják ki a szeretetüket.

máj. 14. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 A kérdező kommentje:

A párom szülei huszadrangú probléma, írtam hogy főleg a saját szüleim érintettek.

Általában romlandó cuccokat pakolnak, múlt hétvégén pl mascarpones tejszínes sütit.

“Sajnos” azt mind tudják hogy akkor se vezetnék autót ha az életem múlna rajta, így ezzel nincs kibúvó. :D


Nem a kínálással van bajom, hanem az utána következő jajveszékeléssel hogy el fogok fogyni és éhenpusztulok és mindmeghalok, ráadásul közben még rosszul is nézek ki… :(

máj. 14. 10:41
 3/53 BeefEater ***** válasza:
96%

"Anya, tudod, hogy diétázom. Ha elcsomagolod, akkor csak hazaviszem és ott fogom kidobni. Akkor inkább egyétek meg ti."


> Ha nem kérek, vagy csak egy keveset akkor megsértődnek, panaszkodnak hogy akkor ki kell dobniuk, elcsomagolják nekem, vagy csak elkezdenek prédikálni hogy nem egészséges koplalni, és hogy a szervezetnek szüksége van minden ételre, stb.


A műhisztit és a manipulálási kísérleteket engedd el a füled mellett, ha rájönnek, hogy nem működik, akkor abba fogják hagyni.

Ha számolod a makróidat, akkor ha közlik, hogy te koplalsz, akkor csak mutasd meg, hogy miből mennyit eszel (és ott előttük hozzáadhatod, hogy ha megeszed, amit javasolnak az kb mennyire tolná el a rossz irányba).

máj. 14. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 anonim ***** válasza:
69%
Semmit. Nem is értem miért veszed magadra. Terroristákkal nem tárgyalunk.
máj. 14. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén? Ha valaki nem fogja fel és megsértődik,pont lesz@rom. Majd jó hogy nem más hülyesége miatt hízz meg te meg zabálj mindent amit nem akarsz.... Ne foglalkozz velük.
máj. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 A kérdező kommentje:
Nehéz ignorálni, elég rosszul esik az egész.
máj. 14. 11:06
 7/53 anonim ***** válasza:
92%
Nyugodtan hozz el mindent, aztán beviszed a kollégáknak, majd ők megeszik.
máj. 14. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 anonim ***** válasza:
100%

Miért olyan fontos, hogy elkerüld a sértődést? Miért aggódsz az érzéseikért, amikor ők páros lábbal tiporják a te érzéseidet? Meg kell húznod a határokat, akkor is ha megsértődnek.


Ha tukmálnak: “Köszönöm, nem kérek.”

Ha a súlyodat kritizálják: “A súlyom egészséges tartományban van és én így érzem jól magam.”


Ennyi. Végső esetben ne menj hozzájuk. Ez nem csak a kajaról szól.

máj. 14. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 A kérdező kommentje:

Nem akarom megszakítani velük a kapcsolatot valami hülye süti miatt.

Azért fontos hogy elkerüljem, mert rosszul esik amiket mondanak.

máj. 14. 11:33
 10/53 Duke81 ***** válasza:
100%
Tipik magyar hozzáállás. Mindenkin van vagy 50 kiló plusz, a kávét is fél tubus tejszinhabbal isszák, nehogymár te legyél normál testalkat a családban!
máj. 14. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!