Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ebben az esetben ez segítség...

Ebben az esetben ez segítség lenne otthon a mosogatásban?

Figyelt kérdés

sajnos otthon az étkezésekor és fözéskor nagyon sok tányér és pohár kerül elő és általában a szüleimnek vagy nekem (nagyobb részt a szüleimnek mert én eljárok dolgozni ők visszont már 65 évesen nyugdíjasok)kell elmosni ami mindig nagyon sok időt emészt fel.

Ha vennék egy mosagatógépet akkor az házimunkanák számítana valahogy ebben az esetben?


máj. 15. 12:45
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
94%
Igen, nagy segítség lenne egy mosogatógép.
máj. 15. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
93%

Egy mosogatógép hatalmas segítség. Egy 12+ terítékesbe minden belefér a bográcson meg az ökörsutő-állványon kívül, és csak kipakolni-bepakolni kell.


Illetve vannak a 32 centis tányérok, na, azok okozhatnak gondot...


Azt kell megszokni, hogy a mosogatógépet nem egy pohárért indítjuk el (egy pár zokniért sem fogjuk bekapcsolni a mosógépet), és azt nem szabad elfelejteni, hogy ettől még a kézi mosogatás sem fog megszűnni. A faeszközöknek nem tesz jól a mosogatógép és a teflont sem jó beletenni. A szilikonos sütőlapokat, "nyújtódeszkákat" sem jó mosni, mert nem tudod jól beletenni.


De amúgy meg mindent nagyon szépen elmosogat.

máj. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
95%
Milyen a konyhátok? Mielőtt veszel egy gépet, azért járd körbe a dolgokat, mert nemcsak áram kell neki, hanem a vízvezeték is, amire rákötik, ehhez meg lehet, hogy konyhabútort kell szabdni, vízvezetékszerelőt hívni, hogy építse ki a helyét, stb. Szóval nem annyi, mint venni egy mikrót és bedugni a konnektorba.
máj. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
94%

Igen, nagy segítség lenne.

Az elején meg kellene szokniuk, az én szüleim ágáltak ellene, hogy nekik nem gond a mosogatás, ez egy felesleges luxus... Mióta megvan a gépük, imádják, már szinte sosem mosogatnak kézzel.

Általában napközben gyűjtik a mosatlant benne és csak este indítják el, amikor megtelik a gép.

máj. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
89%
Nem akartam se mosogatogepet, se szaritogepet, mert minek? Amikor vettuk a lakast, ezek vele jartak, mint tartozek. Azota felulbiraltam a nezeteimet es orulok, hogy vannak! Ez mar amugy is a 21. szazad! Ki irja elo, hogy bun, nagy bun megkonnyiteni a hazimunkat? ;-)
máj. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim válasza:
2%
Hogy tud valaki ennyire ostobaságot kérdezni...?
máj. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
84%

Nagy segitseg. Meg kell szokni hogy kaja utan mindenki beleteszi a sajat tanyerjat, kanalat amikor evett, igy nem a szuleidre marad a bepakolas, hanem csak a mososzert teszik bele es elinditjak. Mindent nem lehet benne elmosni de a legtobb dolgot igen.

Nalunk otthon nem volt, sot a mai napig nincs a szuleimnek mosogatogepuk de mikor kikoltoztem amerikaba akkor az osszes helyen ahol laktam volt mosogatogep es termeszetesen most is van.

Akkor inditjuk el ha tele van de mivel mi kis csalad vagyunk ezert 2-3 naponta egyszer megy a gep. Nagyobb csaladoknal napi szinten hasznaljak.

máj. 16. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
77%
Igen, nagyon nagy segítség. Viszont tényleg problémát okozhat a helyének a kialakítása, illetve ha a nem tudnak hajolni, mert kipakolásnál ez elkerülhetetlen. Esetleg ebben az esetben gondolkozhatsz egy asztali mini gépben. Abba nem férnek el a nagy edények, de a tányérok, poharak igen.
máj. 16. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
76%

A mosogatógép jóval kevesebb vizet használ és sokkal időhatékonyabb, még úgyis, te pakolod meg és pakolod ki.


Egy időben nálunk konkrétan hét! ember után kellett mosogatni minden ebéd után, alaphangon egyórás időelbszás volt.

máj. 16. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
79%

"Ha vennék egy mosagatógépet akkor az házimunkanák számítana valahogy ebben az esetben?"

Segítségnek segítség lehet, de egy mosogatógépvásárlás NEM számít házimunkának.

máj. 16. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!