Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apámat nem érdekli mi történik...

Apámat nem érdekli mi történik velem?

Figyelt kérdés

Próbálom rövidre fogni.


Mostanában egy nehéz időszakon megyek keresztül,és ez meg is látszik rajtam. Motiválatlan vagyok,már alig járok ki a barátaimmal iskolán kívül,csak hazajövök és telefonozok,alszok aztan az egész kezdődik előlről.

Soha nem voltam ilyen,mindig társaságkedvelő ember voltam,bár szerettem egyedül lenni néha de sokat járkáltam ki még télen is.

Nem tudom elhinni hogy apámék észre se veszik rajtam,hogy segítségre van szükségem...soha nem volt rossz szülő egyikőjük sem,de úgy érzem leszrják mivan velem pedig elég lenne ha csak beszélgetnénk erről az egészrol.

Ehhez képest egymáshoz se szólunk hiába vagyunk itthon,csak fekszik a kanapén vagy dolgozik,velem már szinte soha nem foglalkozik. Miért van ez?


máj. 20. 15:39
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
95%
Őszintén, te már elég idősnek tűnsz ahhoz, hogy jelezd nekik, hogy segítségre van szükséged. Igen, észrevehetnék, de te meg kinyithatod a szádat, nem csak fortyogni, hogy később rájuk kiabálhasd.
máj. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
92%

Erre mondják, néma gyereknek anyja sem érti a szavát.

Ha valami kell, szólj nekik.

máj. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
77%
Kiégett, depressziós. Ő nem fog tudni rajtad segíteni, mert ugyanebben a cipőben jár. Erőltesd meg magad kedv nélkül is, tölts több időt a barátaiddal, és külső tevékenységekkel. Csak az aktivitás hozza vissza a kedvedet. Az iskolapszichológushoz is bemehetsz még gyorsan.
máj. 20. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim válasza:
95%

Azt is hihetik, hogy ez a kamaszkorral jár, és ezért nem is gondolnak problémára.

Ti, kamaszok nagyon fel tudjátok adni a leckét a szülőknek, sokszor nehéz ezt jól kezelni; mert ha kérdez az ember, akkor az a baj, mert ez már a ti 'dolgotok', elég nagyok vagytok...stb.; ha meg nem, és elkezdik tiszteletben tartani a magánéleteteket, akkor az a baj, hogy nem törődnek veletek...


Egy biztos: a felnőttek világában sem lesz másként. Senki nem fogja minden rezzenésed figyelni, hogy a problémáid elé menjen, és átsegítsen a nehézségeken.

A kommunikáció viszont nagyban segít, hogy megértsük egymást, és kezet nyújtsunk annak, akinek kell. Biztos vagyok benne, hogy ha megnyílsz, akkor közösen meg tudjátok oldani a problémát.

máj. 20. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim válasza:
8%
Ha apád hiányzik neked, annak okának kell hogy legyen!Vedd fel vele a kapcsolatot és találkozzatok, beszéljétek meg a fájó dolgokat. Lehetséges az, hogy apád is nehéz anyagiakkal rendelkezik, amiért nem tud anyagilag támogatásba részesíteni.De valami oka van annak ha nem is találkoztok. Te hány éves vagy most? Apádról tudod azt hogy hol él, lakik?Ha igen Te keresd fel és beszéljétek meg egymással a dolgaitokat.
máj. 20. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
76%
😂🤦
máj. 20. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
25%
Jelezd konkrétan , többször is . Akkor derül ki hogy érett e segitökészek stb vagy neked kell egyengetni az életed és nem számíthatsz extrára ezek után . Bár tévedhetek .
máj. 20. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim válasza:
54%
Próbálj meg szervezni valami közös programot vele? Az apukák sajnos nem túl érzelmesek, lehet ő sem tudja hogyan közeledjen feléd. De valakinek meg kell törnie a jeget, mivel csak egyre több sérelem fog benned felhalmozódni.
máj. 20. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
89%
Jézusmária, 5-ös, nem szégyellsz olyan kérdésre válaszolni, amit nem olvastál?!
máj. 20. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
97%

5-ös!


Te melyik kérdésre válaszoltál!?

Kikoptem a kaját véletlenül 🤣🤣🤣

máj. 20. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!