Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális ez? Mért vagyok ilyen?

Normális ez? Mért vagyok ilyen?

Figyelt kérdés

25 éves lány vagyok. Szüleimmel élek még,bár van párkapcsolatom és tervezzük is az összeköltözést,de én ettől eléggé tartok.Laktam fél évig külön a szülőktől és az maga volt a pokol olyan szempontból,hogy bár nem voltunk egymástól messze,de a táv pont akkora volt,hogy ne tudjunk naponta beszélni,és nagyon hiányoztak.Iszonyatos lelki teher volt az nekem,hogy nem tudtam velük lenni,hogy egy másik városban éltem,tőlük külön. Szeretek velük élni,és nekem csak ők vannak és el sem tudom képzelni,hogy nélkülük kelljen élnem valaha is.

Talán ez a ragaszkodás ennyi idősen nem normális ,de én sem tudom,mért van ez.Sajnos a párom nem akar hozzánk költözni,amit meg is értek,mert hát egy fiatalnak sem az az álma,hogy az anyósával és apósával éljen együtt.De félek,hogy nem fogok tudni megszokni egy olyan helyet,ahol ők nincsenek ott.

Volt valaki hasonlóan?



2012. nov. 25. 17:33
 1/10 anonim ***** válasza:

Semmi baj nincsen az erős kötődéssel, amíg mindenkinek jó.

Viszont, ha a párkapcsolatot zavarja, akkor ideje elgondolkodnod, vajon az a fiú, akivel összeköltöznél, valóban az igazi-e? Mert ha az, akkor fel sem merül(ne) benned ez a kérdés...

2012. nov. 25. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Vonz a külön élet a párommal,de vonzott akkoris mikor az első barátommal költöztem össze. Viszont fél év után nem bírtam azt a hiányt és azt a stresszt amit az okozott,hogy nem tudtam,mi van a szüleimmel,főként édesanyámmal. Azt azért elmondom,hogy anyukám nem fiatal már és 3 esetben én mentettem meg gyerek fejjel az életét.Talán ez is oka a szoros kötődésnek.
2012. nov. 25. 17:45
 3/10 anonim ***** válasza:

miert nem koltozol össze a barátoddal, de kozel a szülőkhöz. most nem azt mondom,hogy a szomszédságba, de ha olyan 15 percre laknatok, akkor tudnal veluk talalkozni minden nap.

es amugy,telefonon is lehet beszelni. meg skypon,ha van a szuleidnek gépe:)

remelem tudtam segiteni!

udvozlettel Dr Sarlatán Britniszpirsz

2012. nov. 25. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Hát a telefonos kapcsolattartás már egyszer megbukott. Sajnos a munkája miatt csak a szomszéd nagyvárosba tudunk költözni,ami 45 perc kb szüleimtől.
2012. nov. 25. 17:53
 5/10 anonim ***** válasza:
Mikor összeköltöztem a párommal 3napig sirtam,annyira rossz volt távol lenni a szüleimtől akik kb 10 percre laktak tőlünk.Később megszoktam a dolgot bár igy is találkozom anyuékkal szinte naponta.
2012. nov. 25. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Hát ez az,hogy én nem fogok velük naponta sőt hetente sem biztos. Remélem meg fogom szokni,bár egyszer már nem sikerült.Legszívesebben maradnék velük itthon!
2012. nov. 25. 17:57
 7/10 anonim ***** válasza:

egyáltalán nem normális..


"bár nem voltunk egymástól messze,de a táv pont akkora volt,hogy ne tudjunk naponta beszélni,és nagyon hiányoztak."


a XXI. században élünk feltalálták már a telefont! (és nem az nem mentség hogy öregek, a 83 éves mamám is tudja kezelni a mobil telefont)....


persze nem gond az ha ennyire ragaszkodsz hozzájuk ha ugy akarsz járni mint Kosztolányi Dezső Pacsirtája


az ennyire szoros stresszelő kötödés még 20 évesen se normális... 5-8 évesen még igen...

2012. nov. 25. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Utolsó! Személyesen nem tudtunk beszélni,ami nekem nagyon fontos! És ha normális ha nem,a szüleim akkoris az elsők,mert neki tartozom a legnagyobb hálával és mert rájuk számíthatok mindig!!!
2012. nov. 25. 18:01
 9/10 anonim ***** válasza:
Kicsit stressztűrőbbnek kell lenned...valahogy el kell kezdened leszakadni róluk.
2012. nov. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Ismerek két ilyen nőt. Már negyvenen felüliek. Mai napig jól elvannak a szüleikkel. Az erős kötődésből kifolyólag, párkapcsolat, az mind kettőnél becsődölt.
2012. nov. 25. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!