Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megőrülök a szüleimtől! Mit...

Megőrülök a szüleimtől! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Április óta válnak a szüleim, elég bonyolult az egész. Anya azóta idegbeteg lett, mindenen, tényleg MINDENEN kiabál, leszid, nem tud normális emberi hangot megütni. Apám ugyanúgy viselkedik mint rég, haza jár, itt él, csak este megy el az új nőjéhez meg a kislányukhoz. Annyira kikészít, főképp anya... a születésnapomat is elrontotta, kollégista lettem-ezért. Utálok haza járni, bár mindig reménykedek hogy jobb lesz a helyzet de annyira idegesít, hogy inkább elmegyek ide-oda csak ne legyek itthon. A barátomat is csak este merem elhívni, hogy ne hallja meg a szüleim veszekedéseit. Néha már úgy összeveszünk anyával, hogy sírok, és ő is. Persze mindig ÉN megyek oda, hogy béküljünk ki. De nem azért mert megbántam amit mondtam, mert néha nekem is lehet igazam.. hanem mert félek hogy meggondolatlanságában valami hülyeséget csinál. Olyan szinten idegesít hogy nem bírnék vele élni 17 évesen! Gondolkoztam hogy ez a 'tini' kor miatt van, de nem csak engem idegesít. Mikor elkezdtem írni a kérdést, úgy szólt hozzám mint egy kutyához, komolyan mondom-leírni is alig merem-de kéne neki egy atyai pofon, vagy nem is tudom.. Észhez kéne téríteni, persze nem lenne hozzá merszem, de annyira felidegesít, hogy már én gondolkodom hogy csinálok magammal valamit, az felnyitná a szemét.. Mit csináljak?Nem lehet vele beszélni semmiről! Nem érdekli csak a tanulmányi eredményem, azt hiszi hogy ilyen családi háttérrel lehet koncentrálni, és a félórás kiabálós telefonjai után még tudok tanulni.. :( 17/L

2013. febr. 9. 19:01
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Anyukádnak nyugtatót kéne szedni, és kéne neki majd egy jó pasi, javasold neki, hogy regisztráljon társkeresőkre, hátha lekötné vele magát. Sajnálom őt, mert rossz lehet neki, ha férje elhagyta, téged meg nem érez olyan kis angyalnak, akire szülés közben gondolt-ezzel minden szülő így van, de azért el kéne fogadnia a helyzetet és nem másokat is kiborítania. Egyelőre azt tudod csinálni, hogy minél kevesebbet találkozz vele, ha elkezd veszekedni, hagyd ott, vagy tedd le a telefont, de kedvesen. Ezzel magadat tudod megvédeni és ha majd rendbejön az élete, ő sem lesz már ilyen, illetve addigra te sem leszel ebben az érzékeny korban.
2013. febr. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim válasza:
17%
Örülj neki,hogy élnek a Szüleid!!:(
2013. febr. 9. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben leültetném egy asztalhoz édesanyádat és édesapádat, és elmondanám mind azt amit leírtál ide.

Ha ez nem jön be, akkor leírnám minden bajom egy levélbe és egy kisebb időre felszívódnék. Valahogy rá kell ijeszteni, ha a szép szóból nem ért.

2013. febr. 9. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

Na azért nem ez a vakok között fél szemű a király hozzáállás a célravezető! Idegbajos szülő hurrá jobb mintha nem élne.

Anyádat megértem persze de az se megoldás ha beléd törli a lábát. Érezznie kell hogy te vagy az egyetlen akire számithat és téged is elveszithet, ne azt érezze hogy te az vagy akin büntetlenül kitöltheti a dühét. Merthogy egy biztos: a válásért Te nem vagy hibás. Hogy ő hibás e vagy sem azon lehetne vitázzni de te nem vagy az. És mi most a legfontosabb? Az hogy tanulj. Ő már tulvan az élet nagy részén felnevelt téged kishijján teljesen, a kötelessége nagy részét teljesitette, de neked mindez még elötted van. Nehezen fog benne ez tudatosulni az idegállapotában. A kollégium jó ötlet volt. A nyugtatók... Hát jobb lenne ha ebben valami orvos döntene... Nem feltétlenül rossz ötlet de ez veszélyesebb téma.

2013. febr. 9. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

1#: szedett nyugtatót, nem is keveset, de már azt hiszem nem,,

2#: Örülök neki, mert szeretem őket, de amiket leírtam, gondolom elolvastad, nem tudok velük együtt élni..

3#: Próbáltam, de persze én csak egy "taknyos" vagyok... A felszívódás meg problémás, mert kolesz 5 nap, utána pedig nem tudnék senkihez sem menni, a pénzt meg ők adják.. Kinevetnének, és még nagyobb szemétláda lennék.

Egyébként nem érdekli hogy ki hallja amiket kiabál, és hogy mit gondolnak róla... Nekem iszonyú ciki, szülinapomkor a barátnőim előtt osztott le, és csak éjfélig engedett bulizni

2013. febr. 9. 19:44
 6/22 anonim ***** válasza:
86%

"Örülj neki,hogy élnek a Szüleid!!:("


Ez most komoly?

Ez olyan mintha egy "1 hónapja csak főtt krumplit eszek mert annyi pénzem van" című kérdéshez azt írnád, hogy "Örüljé, Afrikában sokan 1 hónapja nem ettek semmit."

Hagyjátok már, utálom az ilyet, undorító..

2013. febr. 9. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
*19:36-ra értettem.
2013. febr. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Apukád miért csak este megy, miért nem költözött már oda?

Anyukádnak az is rossz lehet, napközben otthon, este meg elmegy. Így olyan se veled, se nélküled élet, mintha még lenne remény vissza állítani a házasságukat. Az új nőjéhez, és kislányukhoz? Közös gyerek is van már? Akkor Apukád véglegesen elköltözhetne, eldönthetné, melyik családjával szeretne élni. Anyukádnak a biztos válás is jobb lenne, mint ez a hercehurca. Megértem, hogy kiborult.

2013. febr. 9. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnállak, kérdező!

Szerintem ami a legfontosabb: apádnak ha már van új nője, költözzön oda, miért él kétlaki életet? Ez nagyon nem szép tőle.Szegény anyukád persze hogy kivan idegileg!

Apukáddal beszélj, zárja rövidre a dolgokat, költözzön el, mielőbb, és akkor anyukád is majd szép lassan megnyugszik!

2013. febr. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Oda költözött már, de... itt érzi magát jól, nekünk nem ad pénzt hogy elköltözzünk. Nem rúgnék bele anyába azzal hogy apámhoz költöznék.. annyira bonyolult, senki se érti meg teljesen, hiába magyarázom, mert nem éli át.. áh...
2013. febr. 9. 20:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!